Jump to content
Българският форум за музиканти

Прав Vs. Седнал


AXE

Когато се упражнявам съм  

102 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 74
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А иначе като се изправя винаги си качвам крака някъде на високо -

<_< е как така си прав и си качил краката на високо едновременно! :P

Епа ставам. И си повдигам крака на стола. И така ми е по-кеф, по-леко на крака и ми е по-удобно някак, защото си вдигам грифа почти до главата примерно и ми е удобно на лявата ръка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе като се изправя винаги си качвам крака някъде на високо -

<_< е как така си прав и си качил краката на високо едновременно! :P

Епа ставам. И си повдигам крака на стола. И така ми е по-кеф, по-леко на крака и ми е по-удобно някак, защото си вдигам грифа почти до главата примерно и ми е удобно на лявата ръка...

А кой крак си вдигаш? Щото аз само с ляв вдигнат мога да свиря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе като се изправя винаги си качвам крака някъде на високо -

<_< е как така си прав и си качил краката на високо едновременно! :P

Епа ставам. И си повдигам крака на стола. И така ми е по-кеф, по-леко на крака и ми е по-удобно някак, защото си вдигам грифа почти до главата примерно и ми е удобно на лявата ръка...

А кой крак си вдигаш? Щото аз само с ляв вдигнат мога да свиря!

Левия крак, колега, левия. Десния за какво да го вдигам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав свиря копиуита, прав...

Не разбирам таз работа, що просто не си дигнете китарата малко и сичко ще можете да свирите. Не казвам МНОГО, казвам малко. Има средно едно положение, в което сичко е удобно, просто трябва да го намерите... :P

 

Или к'во сички свирите кат' Хетфилд - с китара под Х**!! <_<:P

 

 

едит: "Ба! то имало и друга тема подобна. Ми то тоя пост е еднакво еквивалентен и за двете :)

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав свиря копиуита, прав...

Не разбирам таз работа, що просто не си дигнете китарата малко и сичко ще можете да свирите. Не казвам МНОГО, казвам малко. Има средно едно положение, в което сичко е удобно, просто трябва да го намерите... :P

 

Или к'во сички свирите кат' Хетфилд - с китара под Х**!! <_<:P

 

 

едит: "Ба! то имало и друга тема подобна. Ми то тоя пост е еднакво еквивалентен и за двете :)

Темата е различна, ама то винаги се стига до едни приказки. А по принцип Хетфилд си има доста уникален стил, а аз лично като свиря се замислям и как изглежда по-яко...

са като си гледам разни снимки от концерт примерно надали бих си свирил вкъщи с коса пред очите без да виждам нищо хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои неща са ми почти невъзможни за свирене права,особено пък с тая тежка китара моята и някои други нелеки чифт анатомичности... <_<

 

Хахаха, Снежанка -горканка!

Не ти е леко и на теб сигурно!?!?! :):P

 

 

По темата - зависи за какво свирене иде реч. Сега например два дена подред свиря в Гранд Хотел София прав с класическа китара - врата ми се схвана тотално. Друг е въпроса, че след тригодишна пауза ми беше доста гадно и на ръцете. Бре да се не види и ангажираност - ще трябва пак да просвиря.

Иначе свиря предимно седнал, щото ме болят колената от много баскетбол на младини дето съм играл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми, при мен няма значение дали свиря/упражнявам се/ прав или седнал,

щото китарата ми е еднакво нависоко и в двата случая, някъде около гърдите

и пада едно яко жулене по струните, не е истина, иначе, пробвах и като батко Хетфилд да свиря, ама.....доста неудобно бре

 

Бе важното е свирня да има :D :violin: :guitar: :guitar: :violin:

А относно хедбенгинга, аз вече за тва съм си дигнал китарата толкоз нависоко, щото поорязах значително косата и ся и да искам не мога да куфея, щото тиквата боли като пробвам да се мятам насам-натам :D

 

Пък преди като ми беше някъде около *** китарата си се мятах из стаята - кеф!

Е.....китарката получи няколко изхлузвания от колана, няколко удара от мебелировката,но......беше яко :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повечето време свиря седнал...като ми е много кеф се изправям :D:P:P а като почна да се разцепвам си падам на колене изпъвам десния крак и почвам да въртя безмислени сола :D:D:):):D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми, при мен няма значение дали свиря/упражнявам се/ прав или седнал,

щото китарата ми е еднакво нависоко и в двата случая, някъде около гърдите

и пада едно яко жулене по струните, не е истина, иначе, пробвах и като батко Хетфилд да свиря, ама.....доста неудобно бре

 

Бе важното е свирня да има :) :violin: :guitar: :guitar: :violin:

А относно хедбенгинга, аз вече за тва съм си дигнал китарата толкоз нависоко, щото поорязах значително косата и ся и да искам не мога да куфея, щото тиквата боли като пробвам да се мятам насам-натам :rolleyes:

 

Пък преди като ми беше някъде около *** китарата си се мятах из стаята - кеф!

Е.....китарката получи няколко изхлузвания от колана, няколко удара от мебелировката,но......беше яко :twisted:

Какъв китарист сте вие, колега, че да свирите с китара на гърдите? Макар че винаги си бил с много секси гърди, това не те извинява да свириш така!!!

 

Айде фащай се и като батко ти Хетфилд давай да свириш! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И прав и седнал си има предимсва, само че ако научиш нещо седнал ще е трудно да го правиш прав освен ако китарата/баса ти е до гърдите. Пробвал съм всякак но определено колкото ми е неудобно прекалено ниско толкова и пекалено високо!Всичко зависи от дължината на ръцете.

Ако баса/китарата ти имат странна форма или долната част на тялото, там където е струнника , е много по-тежка от останалата част от китарата/баса ще доста неудобно да се свири седнал с китарата/баса на десния крак :rolleyes:

При изправено положение е лошото основно това че си трябва почивка.Защото краката се изморяват.А като си седнал гъза :green:

Като си прав движенията са по-свободни и си се кефиш повече. Това е основното за мен. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да има значение(когато не става дума за класическа китара)!!!

С колана трябва да нагласиш китарата да стои така, както си я гласиш когато си седнал. В противен случай се появява проблемът седнал мога, прав - не (за свиренето говорим :rolleyes: ) и обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да има значение(когато не става дума за класическа китара)!!!

С колана трябва да нагласиш китарата да стои така, както си я гласиш когато си седнал. В противен случай се появява проблемът седнал мога, прав - не (за свиренето говорим :rolleyes: ) и обратното.

Е да но когато баса ми е високо ми се изморяват много ръцете, понякога даже изтръпва лявата. Също както и когато съм седнал , само че тогава краката си почиват и не се пълнят толкова с кръв затова изморяването на ръцете става по-бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.