Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на нов кардан

Recommended Posts

Здравейте. Бюджетът ми е макс 350-360 лева. Търся кардан, нов. Втора ръка не попадам на добри предложения, пък и новото си е ново. Спрял съм се на следните:

Мапекс P500 с единична верига за 250 лв.

Мапекс P600 с двойна верига за 330 лв.

Гибралтар 6711DB с двойна верига за 360 лв.

Общо взето се двуумя. Ясно е, че Мапекса П500 с единичната верига е по-нисък клас. Изборът май се свежда до двата над 300 лв. Според мен Гибралтара си заслужава повече. Какво мислите ?

Р500 го зарежи. С тия телчета вместо метална основа е супер ялово и рехаво. Ще спестиш 100-тина лева, ама ще береш ядове.

Другите два на картинка изглеждат ОК, но по-добре някой с личен опит да сподели.

Благодаря за мнението. Аз също го споделям. Изборът се свежда до Мапекс Пе 600 и Гибралтара. Мапекса мога да го взема за 300 лв. Гибралтарът е на цена от 360, с доставката 370 лв. Заслужава ли си тези 70 лева отгоре за Гибралтара? Чул съм че Мапекс (ниския и средния им клас) имали проблеми с луфтове след време и т.н. Аз съм на мнение, че Гибралтара си заслужава повече. Но знам ли...

• 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By RaverWild
      Иде реч за китарен педал, но го пускам тук защото първо един педал може да се ползва и за други инструменти и второ, защото това което ще видите е повече от отврат и нямам никаква идея защо някой се е впрегнал да го прави реалност. 
      Да сме наясно - напълно отчитам че ако си умрял от скука, особено по време на карантина в сегашните пандемични времена и си се утрепал от тъпотия и простотия е напълно нормално да ти хрумне да направиш нещо такова. От гледна точка на чистото експериментиране дори не виждам абсолютно нищо лошо да направиш една-две прототипни бройки, ей така колкото да се занимаваш с нещо различно за разнообразие и да убиеш малко време и да ги дадеш на някой приятел да ги пробва. Но пича вдига Кикстартър кампания и смята да го пуска на пазара.
      Второ, правил е демо-видеа на същия този канал в тубата (пуснал е общо 18 видеа заедно с това по-долу), на които демонстрира различни рок-хитове изсвирени с неговия педал. Колкото и да търпя, на Джими Хендрикс вече не издържах. Да свири Джими с тая простотия е много повече от неуважение. Но предполагам някой с чиста пънк душа би оценил друг-яче. Аз колкото и да имам пънк в себе си, като метъл-рокер-хипар (особено последното) не мога да възприема (може да ме наречете и удъртял консерватор, че съм на 46 вече).
      А иначе в началото на клипа, човека просто си демонстрира китарата, екшъна започва от един момент в който той настъпва и активира педала. Сега пуснах и второ видео по-долу с въпросното изпълнение върху Джими. Вие преценете.
      За мен това е простащина.

• By JustDrumIt
      Здравейте, преди половин година си купих най-евтиния кардан от Музикер, но имам някои проблеми с него и откакто започнах да свиря в група го използвам много по-често. мисля, че е време за ъпгрейд. Попринцип ме посаветваха за Yamaha, тъй като били много здрави, също така гледах DW3002 и IronCobra600 и някои от гибралтарите до 500. Може и друга марака стига да ми пасне. Ако знаете някъде магазин, в който има разнообразие и начин за пробване дайте име и адрес.

• By aeon
      Привет на всички. Изчетох доста неща из интернет и навсякъде казват, че в този модел на Pearl P-3002 Direct drive double bass pedals левия педал няма закъснение, както е в 99% от двойните педали?

Заслужават ли си действително парите тези педали? https://www.thomann.de/intl/pearl_p3002d_demon_doppel_pedal.htm

Някой свирил ли е с такива педали?

• By biohazard_kn
      Вече май си му дойде време за смяна на мойто карданче, но съм решил да потърпи още малко бой   . Та  в момента има голям луфт и изглежда е за ремонт. Тъй като не мисля да се занимавам да ходя по стругари, дали има някакъв вариант, че да си купя такава връзка? Идеи от какво може да стане, дори и да се преправя малко?

• By biohazard_kn
      Здравейте колеги! Имам проблем както сигурно някои барабанисти с моите габарити . Проблема е чее съм висок, имам и дълги стъпала а heel-toe техниката за свирене ми е много удобна. Като се има предвид че в момента свиря с кардан Millenium pd 669 stage и съм си доволен от него, можете да си представите колко малко ми трябва да постигна максимален за мен комфорт при свирене . Искам да ви попитам какви са евтините вариянти за закупуване на long board двоен педал или ако няма такива вариянти, евентуално домашната изработка на такъв. 
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.