Jump to content
Българският форум за музиканти

Midi Keyboard


djbvlgari

Recommended Posts

Здравейте, колеги :)

 

Имам следното питане. Искам да си взема миди клавиатурата MK-461C USB + доп. контролер , 61 клавиша; 10 прогр. бутона, вграден контролер, дисплей, USB и все пак да ми кажете нали няма да има проблем при свирене в хоста ми е Fruity loops 6.04 и VST плугините? Ако знаете някоя подобна или по добра, казвайте. Имам SB Live 5.1 карта с ASIO4АLL драйвери.

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Фрутилуупс не съм я пробвал, същата тази, но със Самплитюд поне няма проблем. Не би следвало да има проблем и във Фрути - клавиатурката си е стандартен МИДИ контролер. Хич не е върха на сладоледа, но пък върши работа.

M-Audio Axiom, например е значително по-добра, но и цената е по-висока.

Ще се опитам утре да пробвам и да пиша, ако някой не ме изпревари разбира се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип за забавление, композиране на различни по модерни стилове, няма да свиря по ресторанти и т.н. :) Искам да използвам софтуера който имам, че имам синт, но доста стар и няма миди аут, а компютъра дава големи възможности с клавиатурата.

Редактирано от djbvlgari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам такава, но 4 октави, ползвам я в кубейс и разни други стенд алоун приложения - нямам проблеми

 

единствения проблем е малко странните криви за велосити - може би ще трябва да ги настроиш ако искаш да получиш приличен респонс от клавишите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същата. Ползвам я с Кюбейс и няма никакви грижи - върви си супер! Поне за мен като клавирен ламер е супер! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някакви отзиви за миди клавиатурата на Беринджър . Според рекламите би трябвало да е на нивото на евтините М-Аудио само дето е с 100 долара по малко . Ако някой е работил с такава ще съм любопитен да чуя отзиви . Най вече ме интересува дали е функционираща динамиката и как е пич контрола . Пък и не напоследно място какво е усещането от клавишите - имам предвид дали са като на клавиатура тип скъпа или тип дърво самосвирка . Предварително благодаря ... Цеко :metalist::bravo::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ево МК461Ц бачка с Фрутито, както се и очакваше де. Да го потвърдя все таки. :metalist: Берингер не знам как е, но МАудио Аксиом на мен специално ми харесва много:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам М-Аудио (7 октави) - УСБ.

Никакви проблеми, и понеже компа е доста мощен - никаква латенция (поне незабележима) дори и с най-тежки ВСТ плъгове, като Синтоджи Айвъри :D

 

:metalist::bravo::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.