Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене и пеене едновременно


Glacierise

Recommended Posts

Всичко казано до тук е добре и е доста вярно. По принцип не е лесно, но се научава. Има доста банди, в които китаристите пеят, но то си зависи най-вече от самото парче. Ами пианистите ( малко офтопик ) - за пример Елтън Джон. Човека хич не може да свири и да пее едновременно :roll: Има си доста големи дзверове във всяко едно отношение. Тук некои се беше изказал за Клептън - има и нещо вярно, ама има и доста трудни неща за свирене и пеене и от неговите. Пък за по-обикновените хорица от БГ-то - познавам поне десетина музиканти, които ходят да свирят я по Норвегията, я по Германията и хем свирят, хем пеят, при това хич не са лесни песните дето ги правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За това нещо, както и за всяко друго ;-) си трябват тренировки. За да свикнеш да свириш и да пееш без едното да ти се отразява на другото в качествено отношение ще са ти необходими месеци упорити тренировки. Обаче недей да "коаеш" ами се опитай да постигнеш лекота и отпуснатост, така че и двете неща да ти идват отвътре. Започни с по-прости неща като блусчета и песни с по 2-3 акорда. Даже няма лошо с кухарката да започнеш (ако вече не си го минал този етап ;-) ). След това опитвай по-сложни неща, като не забравяш да практикуваш и старите. В крайна сметка ще се стигне до момент в който ще започнеш да пееш песните в групата ти без проблем. Разбира се можеш да не спреш до там а да продължиш с други стилове и така докато ти е гот ;-)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, при пианото нещата са като че ли маалко по-различни - ритъм и мелодия се сливат в едно и вече всичко опира до умения. В смисъл, че ако разбираш от хармония - при пианото след маалко уроци всичко става почти интуитивно, а мелодията идва сама заедно с хармонията. И опира до хармония. Докато при китарата... Не знам. Усещането и различно. Тука като гледам напреднали китаристи, които свирят от години се затрудняват да пеят и да свирят - аз свиря на пиано от 9 години и нямам никакви проблеми. Всъщност още преди 2-3 годинки си пеех докато дрънках. Това от една страна. Не, че не съм напреднал, не ми е това мисълта :) .

Съвсееееееем друг е въпросът с джаза. По простата причина, че джаза си е една голяма импровизация. А за да импровизираш - иска се мисъл. Която да тече в момента. И това отклоняване на вниманието - е там вече е зора...

 

Бе пустият му пубертет, ееех тоя глас... Пък и сега есен-зима до лятото ще съм хремав... Скапано...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм на мнение, че за свиренето се иска мислене, а по-скоро чувство и усещане, защото музиката не е математика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото музиката не е математика.

 

Въпреки, че даскалката ми по китара казва точно обратното съм склонен да се съглася с теб :lol: . Трябва чувство, усет... и ПРАКТИКААА!

 

Аз не мога да пея... Е, разбира се мога, ама е фалшиво... Затова само свиря, но навремето се опитвах да пея и да свиря, колкото и гадно да звучеше... Ама става дума за прости песни от тип Скорпиънс и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да говоря докато свиря дори елементарен риф хаха много рядко става без да сбъркам рифа ..просто не мога да раздвоя мозъка си така и точно тука идва онова което споменахте - да свириш без да използваш мозъка си а всичко да е запаметено и автоматизирано в малкия мозък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Armaggideon написа:

защото музиката не е математика.

 

ами колкото и странно да звучи да импровизираш върху джаз хармония е чиста математика :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно при импровизирането си се иска мисъл, айде сега. Не всичко опира до усет. Представи си, че импровизираш самата мелодия успоредно с хармонията, което ми се случва доста често, и пей по това време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за свирене и пеене едновременно, ама да даваш за пример Лайхо според мен е малко неудачно :( Не мисля че в тоя форум има някой който да може да изсвири нещата дето ги свири оня, пък за пеенето да не говорим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за свирене и пеене едновременно, ама да даваш за пример Лайхо според мен е малко неудачно :( Не мисля че в тоя форум има някой който да може да изсвири нещата дето ги свири оня, пък за пеенето да не говорим

 

Кой е "оня" дай линк да го чуя плс !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.