Jump to content
Българският форум за музиканти

Един или повече pick-up-и?


Recommended Posts

Здравейте! Начинаещ съм, свиря от 10 месеца много търсих във форума тема за разликите при китари само с 1 адаптер и китари с много адаптери. Правя темата понеже наскоро се сдобих с акустична китара с форма подобна на Gibson Es-175 и искам да и сложа адаптери.

Благодаря за съветите предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи и два хъмбъкара и ще е добре.Ако свириш само джаз само един нек адаптер, но винаги си е по-добре да има версателност с повече адаптери.

Само с бридж адаптери се правиха китари през 80-те, но тази е семи акустик така че не влиза в тази категория траш/глем.

Това от мен.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С един адаптер ще вади най-много 2-3 звука и то ако се делят намотките и се сложи хахаво превключване.

С два ще имаш 5-6 и нагоре, зависи от превключването пак. Което дори да не е задължително определено дава много повече възможности!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите и че ми отделихте от времето си да ми помогнете! Забравих да кажа, че китарата е Кремона и че това ще ми е първи опит в "лютиерството". Смятам да купя от евтините китайски адаптери за малко левчета и без това няма да се набутам с много ако нищо не се получи, а и ограничените финанси на 14 годишния тийн няма да намалеят с много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Този въпрос опира до собствената философия и вкусове. Примерно на мен не ми допада звученето на нек/мидъл-позициите, харесвам само бридж-позицията и то с хъмбъкер, сингъл адаптри не ползвам, никога не са ми харесвали. Освен това смятам, че колкото повече джунджурии има вградени в бодито на китарата, толкова повече смущения се генерират, затова съм свел всичко до минимум - само един хъмбъкер на бриджа, плюс един пот за волюм и това е всичко - никакви суичове, ключета и прочие финтифлюшки. От известните китаристи, ако не се лъжа, Алекси Лайхо кара на същия принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако искаш си махни и волюм пота, да има още по-малко пречки на сигнала преди хъмбъкъра, обаче тука става дума за съвсем друг тип китара, а не брадвите с които свири Алекси Лайхо.Освен това, ако се разтърсиш, ще забележиш че доста китаристи през 80-те свиреха само с бридж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според книгата на З. Б. Шекеров*, оптимален звук се постига със 52 тройни адаптера, разположени на точните места.

 

 

 

 

 

* Захарин Бучков Шекеров - известен подуянски музиковед.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма мноо малък тоа дребен шрифт бе Евтиме, дордет го прочита... добре че Бай Захари ми е комшия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли? Значи трябва някоя вечер да се съберем, да пийнем заедно!
 
 

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.