Jump to content
Българският форум за музиканти

Споделете какво събрахте през годините


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

По пример на колегите в американските форуми отдавна искам да стартирам подобна тема, за да изтупате праха от кейсовете и да ги преброите. Ще се учудите колко невероятни китари и усилватели въобще не достигат до раздел "Фукня", а заслужава да се видят. :)

 

2gv0dud.jpg

 

Споделете вашите:

-Ел Китари, Акустични китари, класически китари, бас китари и др.

-Усилватели (глави и комбо усилватели)

-Кабинети

-Процесори

-Китарни ефекти

-Интересни аксесоари

-Ако си спомняте интересни китари, които са ви минали през ръцете, но не пазите ги добавете след настоящите

 

Сещам се 3-ма човека тук, който със сигурност не помнят какво точно имат и трябва да го преброят :)

Моля, отваряйте шкафовете и килерите! 

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Ти си един от хората с ефекти по шкафовете, не се скатавай ами ги вади да видим!  :)

Да изброявам ли консуматори - Бонамаса, Слаш, Вай. Спирам до тук, защото са много, aбсолютно нормално е за китаристи да колекционират гиър - "за когато потрябва". Познавам достатъчно такива хора и от тях може да се научи много. :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам една китара правена от KD, уа педал Ibanez WDJ, RK5 fly rig, правен кабинет, egnater tweaker 15 глава и един тунер-щипка. Главата и кабинета за сега са предимно за украса. Рядко ги ползвам. Другото се ползва на репетиция и е напълно достатъчно и за лайф. Онзи ден се чудих какво да си поръчам да ми донесе една приятелка от щатите и нищо не измислих. Евентуално бих си взел още една китара с 24 инчова скала (fender cyclone или mustang). Сега ще си сипя една бира!  :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Аз съм влюбен в китарата ти от KD! Ще се радвам на някоя по-нова снимка. Бруталната комбинация от черно тяло и кленов фингърборд  :godbless:

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1967 Fender Mustang, Warmoth Jaguar, Epiphone Dot, 1988 Greco EGC700 Les Paul, 1977 Greco MR600, Greco MR800, 1995 MIJ Fender Mustang, 1982 Yamaha SL550S Les Paul, 1994 MIJ Fender Stratocaster st57, 1988 MIJ Fender Stratocaster, 1985 MIJ Fender Tele, 2009 Epiphone 335ES Riviera, 1980 Aria Pro II 345ES, 1980s Burny RLC66 Les Paul, 2004 Fender Corona CA Stratocaster, 1977 Greco EG600 Les Paul. 

Голяма част от това съкровище е при брат ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1976 Twin Reverb, 1968 Fender Bassman. Boss DS1, EHX Big Muff, EHX Freeze, EHX POG2, MXR Carbon Copy, MXR 6-band EQ, MXR 10-band EX, EHX Holy Grail, Budda Wah, VOX v847, Dunlop FuzzFace силиконова версия, EHX Wiggler. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ти си един от хората с ефекти по шкафовете, не се скатавай ами ги вади да видим!  :)

Да изброявам ли консуматори - Бонамаса, Слаш, Вай. Спирам до тук, защото са много, aбсолютно нормално е за китаристи да колекционират гиър - "за когато потрябва". Познавам достатъчно такива хора и от тях може да се научи много. :)

Имам точно 3 ефекта - Maxon ROD 880 ,клеясал,мейд ин Джапон,смертелен саунд и на тихи нива(под нас има едни стари хора и не ми дава сърце да ги мъча с жици да им пиля на главите),Boss CD1(това ми е емблема направо) и един евтин фленджър,който рядко влиза в употреба..

Усилватели - Лейни про-тюб 50в. произведено на Острова 80-те,6 лампи в него,преамп нивата се регулират отделно и едно Бугерче винтидж 5 - без майтап,добро е за в къщи или за малък клуб,с микрофон естествено.

Китарки - Gibson LP studio 97- мастията само дето под лупа не съм я гледал,освен ,че я врътнах с шеллак-едно парче махагон за гръб,Gibson SG special 04,Fender telecaster - мексикански - е ако гледаме произхода требе да е зле,но не е баш така,случвало ми се е да заспивам с тази китара в ръцете,а Страта съм го пуснал за продажба - не знам защо,ама 10 поне годинки дрънчах на страт,в един момент ми писна..

Сега темата е много обширна,защото повечето тук свирите тежък метъл и предпочитанията за звук ни се разминават,на мен ми е достатъчно да изцепя Лейнито,без ефект,ама ше дойдат от районното ,че е близо :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова много гиър и предимно китари са минали през ръцете ми през годините, че ми е трудно да си спомня всичко. За съжаление, не ги пазя всичките. Не е било възможно да ги складирам. В момента имам около 10 китари и 1 бас, 2-3 усилвателя, 2 кабинета и 2-3 педалчета и толкова.

Ако успея да намеря време тия дни, ще щракна няколко снимки, но не е нищо интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Аз ви казах, че трябва една такава тема, за да си спомните какво имате! Епифона изглежда много яко, дай малко повече информация за модела :)

 

^Чакам с нетърпение, ти имаш интересни неща :)

 

Моите години като китарист са малко и все още не съм забравил какво имам.

 

Китари:

1.Gibson Les Paul Custom Silverburst 2012 - Доста тежка, настроена в Ми

2.Gibson Les Paul Studio Buckethead Signature - Баритон, учудващо лек за голямото си 110% оversized тяло и 27 инча мезнура. Настроен в BEADF#B
3.Epiphone Les Paul Matt Heafy Signature 6-string - Все още ми остава една от основните китари. Настроена в Drop C#
4.Ibanez Jem7v-HW 2005 - Eдни от най-добрите адаптери, които съм чувал. Single Coil DiMarzio Evolution е невероятен - настроена в Ми
5.Ibanez M80M Meshuggah Signature - 29,4 мензура, 8 струни и само един бридж адаптер Lundgren, доста особена китара в F#BEADGBE
6.Schecter Synyster Custom Sustainiac - Sustainiac нек адаптера е интересна играчка, но се контролира трудно - Drop D
7.ESP Snakebyte James Hetfield Signature Black - Основна китара, изключително удобна. Drop D
8.ESP Eclipse II Vintage Black - Основна китара - Ми
9.LTD Iron Cross James Hetfield Signature - Малко по-тежка от Eclipse и една идея по-неудобна откъм разположение на потенциометри - Ми
10.KD Turbulence 7-string Custom made guitar - Безупречна изработка и звук от КД - BEADGBE
11.KD Equilibrium 5-string Custom made bass - Най-красивия инструмент, до който съм се докосвал - BEADG
12.Washburn D10SB акустична - Първата китара, която си купих. Нуждае се от малко работа, но остава единствента ми акустична - Ми
 
С Ibanez Jem и няколко от останалите вероятно ще се разделя скоро :)
 
Усилватели:
ENGL Savage 120W - абсолютно чудовище, което скоро трябва да се събере с кабинет
 
Ефекти/Процесори:
• Fractal Axe-FXII XL + MFC101 MarkIII контролер - незаменим
Boss BCB 60 Педалборд
TC Electronics Polytune 2 - яде батерии като семки, но супер точен и бърз
Dunlop Zakk Wylde Wah
MXR Compressor – 2014
MXR Zakk Wylde Overdrive
Boss NS2 – Noise gate -
TC Electronics Hall of Fame
Dunlop DVP1 Volume pedal
Keeley C4 Compressor - най-добрия ефект, с който разполагам
Maxon OD808 Overdrive - използва се пред Savage за boost
MXR 80+ Bass D.I.
 
Микрофони за китари:
Shure SM57 + стойка Athlete
Audio-technika AT5050
 
 
 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,много оборудване,то лошо няма,но не е ли тормоз,в смисъл като имаш 18 китари да се чудиш на коя да свириш..,аз основно си дрънча на ес-джито ,леспола и теленцето,то майтапа е,че както се изрази наш брилянтен музикант съфорумник,леспола звучи носово - така е,рогатия дявол ес-джи няма грешка - ад -е аз поне от хлапе ми е любим модел,а телето...

https://www.youtube.com/watch?v=qoqQnR8NOVI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Повечето са в различен строй или звучат различно. Ориентирам се на коя да свиря в зависимост какво искам да свиря(кавъри). Когато открия своето индивидуано звучене много от тях ще си заминат, да не говорим, че все още не съм ги изпрбвал заедно с група... тогава бързо ще си проличи кои ми харесват. В хола на дивана е трудно да разбереш. Останалото е колекционерство към което винаги съм бил склонен в различни форми  :)

Ти си намерил своето звучене в SG-то, аз още търся.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.