Jump to content
Българският форум за музиканти

Маркъс Милър с нов signature бас


yordaniy

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Доста оф топик става, ама...

Бриджа не знам колко е менте, но е по-масивен и с доста по-сложна механика от другув, който е едно парче огъната ламарина, прахово боядисана. (Конструкция като стандартен J bass).

Грифа е съставен от 5 части - виждат се две надлъжни ивици от тъмно дърво. Така доста по-трудно ще се усуква и измята. На sire m2, след като поизпънах тръс рода, забелязвам леека S образна извивка, и то откъм тънките струни. Неговия гриф е от едно парче (с чворчета :D).

Цялостната изработка на китаеца е почти идеална. Ключовете ми изглеждат същите като на другия, само че никелирани.

Диапазона на настройка на активната е по-малък, но се работи по-интуитивно. Тон контролите са по-малко агресивни. Със sire, баса в крайно положение е мега силен, а високите в крайно са мега остри. Китаеца не може да работи без батерия и няма суиип в средите.

Но, има и един много странен проблем, който не съм разнищил - 4-та струна през усилвателя звучи осезаемо по слабо от другите.  Дали може да е от струните ? 123 и 5 звучат екстра. На сухо не го забелязвам.

 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената причина да продължавам участието си в този разговор е защото не искам в и без това замрелия форум да остават подобни най-меко казано неразумни мнения без никакъв коментар. 
Качеството на струнника не се определя от сложността на конструкцията му. Когато целта е звук тип Джаз бас е нормално да се използва автентичния струнник на Лео Фендер. Китайския бас има струнник, който изглежда масивен и "модерен", но приликата с оригиналните дизайни, които наподобява е само външна. Като материал и начин на изработка няма нищо общо със сериозен струнник и това е видно дори само по снимки. 


В продължение на няколко години съм правил поръчки на цели контейнери с китари и бас китари към две от най-големите китайски фабрики.  Имам достатъчно наблюдения, знам къде се пести и какво качество могат да предложат в различните ценови класове такива производители. 


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, съдя за струнника по качеството на ключовете, което е същата изработка, и на двата баса.
Някаква сравнително евтина сплав, не масивна стомана.
Т.е., ако китаеца е хардуеър клас менте, то май май и другия бие натам.

Като цяло не съм недоволен и от двете покупки, макар че от sire очаквах повече, а от китаеца имах опасения за възможни проблеми.
Забавното е, че всички които видяха баса ми казват, че китаеца изглежда по-скъп и по-висок клас :D :D :D 
Само адаптерите на sire им изглеждат по-впечатляващо (може би заради откритите сърцевини).

Някой има ли идея за проблема с 4-та струна? Това е прекалено странно. Самата струна може ли да е ... размагнетизирана? 
Някакви куче марка са, макар че като нови звучат добре.
Не успях уикенда да се занимавам с този проблем, и да го изолирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, emosms said:

Забавното е, че всички които видяха баса ми казват, че китаеца изглежда по-скъп и по-висок клас :D:D:D

Не се изненадвам. Виж, ако някой добър музикант ти каже, че китайският бас е по-добър това вече би било повод за хвалба. 

Оставям без коментар размагнетизираната струна и "по-впечатляващо" изглеждащите адаптери.:thx:
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с четвъртата струна ми напомня нещо. Преди години ми се е случвало да скъсам струна на едно участие в друг град. Нямах резервна в себе си, но един познат спаси положението - извади нова струна Стаг. Еми, звучеше 3 нива по-слабо от всички останали. Не помня тогава какви съм ползвал, най-вероятно Ротосаунд. От тогава Стаг съм ги заклеймил. Вземи си нов комплект и работата заспива. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.03.2019 г. at 9:07, emosms написа:

Не знам, съдя за струнника по качеството на ключовете, което е същата изработка, и на двата баса.
Някаква сравнително евтина сплав, не масивна стомана.
Т.е., ако китаеца е хардуеър клас менте, то май май и другия бие натам.

Като цяло не съм недоволен и от двете покупки, макар че от sire очаквах повече, а от китаеца имах опасения за възможни проблеми.
Забавното е, че всички които видяха баса ми казват, че китаеца изглежда по-скъп и по-висок клас :D:D:D
Само адаптерите на sire им изглеждат по-впечатляващо (може би заради откритите сърцевини).

Някой има ли идея за проблема с 4-та струна? Това е прекалено странно. Самата струна може ли да е ... размагнетизирана? 
Някакви куче марка са, макар че като нови звучат добре.
Не успях уикенда да се занимавам с този проблем, и да го изолирам.

 По външния вид няма как да разбереш дали са еднакви ключовете или не,но дори и да са,това няма отношение към звука,а  ако има някакво въобще, няма да е кой-знае колко голямо(според мен няма никакво,но както и да е!).Струнника няма нужда да бъде от масивна стомана или някаква стомана въобще  за да направи контакта към тялото и вибрациите на струните  “по-големи” (алуминиевите Хипшоти например),има достаъчно примери за това - погледни струнниците на Алембик,а и не само.Аз ти бях писал да видиш в Томан и ако си беше направил труда,ще,е да видиш,че предлагат втора генерация на Саиър ( като твоя модел) за същите пари ,плюс 30 дена право на връщане без въпроси,кой знае на какво си попаднал в този музикер,,,едикво-си,но ти си решаваш все пак.Китаеца си изглежда по китайски направен,особенно като видя къде са разположени адаптерите ...:happy:...сигурно ще има доста богата палитра от звуци в комбинация с никому неизвестния преамп.:DТози проблем със струната може да ти е от самата струна(дефект или както искаш го наречи),но най-вероятно е от адаптера,а това с размагнетизираната струна.......завършил съм електротехника и подобна глупост не бях чувал,не се сърди,но си за златен скунс!Добре е човек преди да пише и коментира да си направи труда да почете малко повече.Надявам се да не се обидиш,но според мен ти се надяваш за малко пари да улучиш “бахти и якия бас находка” което няма как да стане,по обясними причини.

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи SIre продават второ качество през музикер, така ли да го разбирам?
В смисъл, sire има първо и второ качество, според на кого ще го пробутат?


А струната -  проблема е и с двата адаптера?

Колкото до китаеца, в общи линии, за 200 долара НЯМА ПО ДОБЪР 5 струнен БАС. Може да бъдете сигурни ;), гаранция.
Нагледах се на боклуци - стагове, скуеъри и ямахи, по-скъпи.
Специално, като стана въпрос за "неизвестния преамп" - още помня отвратителния гнус, който беше активната на една ямаха за около 500 лв.
Е, китаеца е по-добре ;).

Виж кортовете са добре, но са и по-скъпи.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, emosms написа:

Значи SIre продават второ качество през музикер, така ли да го разбирам?
В смисъл, sire има първо и второ качество, според на кого ще го пробутат?


А струната -  проблема е и с двата адаптера?

Колкото до китаеца, в общи линии, за 200 долара НЯМА ПО ДОБЪР 5 струнен БАС. Може да бъдете сигурни ;), гаранция.
Нагледах се на боклуци - стагове, скуеъри и ямахи, по-скъпи.
Специално, като стана въпрос за "неизвестния преамп" - още помня отвратителния гнус, който беше активната на една ямаха за около 500 лв.
Е, китаеца е по-добре ;).

Виж кортовете са добре, но са и по-скъпи.

Не знам какво качество продават музикер,не си ме разбрал правилно,но това няма значение,както искаш го тълкувай,пак ти пиша,че ще е добре малко повече да почетеш в детайли и не само в нашия форум.Няма как да дискутираме като не сме на една и съща вълна  т.н.Надявам се да не те обидя по някакъв начин.

Не съм разбрал,че е и  в двата адаптера,т.е. пробвай с евтин комплект струни,поне няма да се набуташ много.Ако продължи проблема,трябва да видиш стунника,нъта,а може и да е в цялостната изработка на инструмента ( тяло,гриф и т.н.),кой знае каквоможеда е,то затова има и гаранция,ако си обърнал внимание.:D

Не знам какво точно ти е мерилото за добър преамп,така че,може доста се пише.Вярно е,че всеки си има вкус затова кое е добро,щом ти харесва ок,няма лошо.Надявам се само да не останеш разочарован ако влезнеш да записваш с добър саунд-инженер и ти се подскаже,че баса е добър само за подпалки,въпреки добрия си вид,което доста често се случва  с евтинджосите.Определено съм се наслушал и нагледал на такива,но всеки си знае.

Със сигурност ще трябва да се направи клуб на феновете на китайския саунд с брандове като Китовски,Кидера,Кифендер,КитСмит и т.н.:D

Мисля да не дискутирам повече,че работа ме чака.Успех на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата не коментираше "второ качество", а това, че се продава вече втора генерация на тия басове. Очевидно е, че щом се е наложила втора итерация, явно нещо в първата не е било наред.  От няколко дни имам вкъщи един Sire M7 фретлес (вече го няма на сайта им - продава се "втора генерация") и мога да кажа, че съм адски невпечатлен от звука му !  Ако звучеше наполовина както изглежда, щеше да е идеален инструмент, особено за парите си.  Адаптерите на тоя бас вкъщи (не е мой, дадоха ми го за записи) страшно приличат на Нордстранд, но с това приликата приключва.  На новите версии адаптерите страшно приличат на Delano Time Square, но не се и наемам да гадая звука.

     На нулирани настройки тоя бас звучи страшно безлично, чак притеснително. Като се навъртят всичките врътки, почва да излиза нещо от него, ще свърши работа, но единственото хубаво нещо, което мога да кажа е, че изглежда много добре, и дървото изглежда читаво. Ако се сменят адаптерите и електрониката (поне, на първо време), има предпоставки да звукне адекватно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой релийз е М2, но на сухо с нови струни ми звучи по-добре отколкото през уредба.
Що се отнася до високите и звънтенето. Иначе за друг тип саунд (без слап и дърпане) съм ок с каквото си вади.
Дабъл тъмб изобщо не ми се удава, да изкарам задоволяващ саунд, но по принцип съм много далеч от тази техника.

Както и да е, възможно ли е за китаеца нещата да се отцепят в друга тема?
Сайъра е по-добър. Успял съм засега да му сетна и по нисък екшън от на китаеца, въпреки че малко ме стресна докато си играх с тръс рода (едни извивки)

Вчера пак тествах китаеца малко на слушалки, с електрониката о има нещо не в ред.
Доста комуникирах с китаеца покрай тази покупка, мисля че е възможен частичен рефънд.
На слушалки с минипулт вкъщи, има доста шумове, като от стара лампова апаратура. (нещо си ври там)
Преди няколко дни като тествах на една уредба, точно тези шумове не ги забелязах.
Странното е че на много демота на тази (или подобна) китайска активна електроника от 6 долара, не чувам такива шумове.
Запечатано е всичко в една кутийка, залято. Може би шуми от някой кофти потенциомеътр.

Като цяло го харесвам как е направен китаеца, искам да си го сетна за втори бас. Да свиря през пултчето и с луупер в нас.
Но с тези шумове дето се появиха е кофти през усилвател. Може и в репетиционната да го оставям.
Рядко свирим нещо, но страшно мразя да разнасям китари :D :D 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последни впечатления от sire m2

- оказа се че е със сравнително тесен гриф (горе) - 45 мм, докато китаеца е 48 мм

Тесния е по-удобен за свирене с пръсти и по-бързо свирене (колкото ти е възможно), а по-широкия за слап.

Това допълнително се подсилва и от вида струни който имат двата баса. Сайър е с по-меки струни, пета струна е с цели три слоя навивки. Въобще, сравнено с другите струни, по-дебелите имат по един слой отгоре. По приятни и меки на пипане, щадящи, стават за по-глух саунд, но в общи линии са като от на баба ти гащите ластика. След 2 дни са умрели като звук. Май са някакви дадарио, не про стийлс. Нормално за тая славна, не много скъпа, но не и евтина марка. Слагаш нови струни и за два деня са капут :D.

Китаеца е с хекс кор струни, китайски, с едра намотка, и за слап свирене са брутални в сравнение с другите. То затова и сайра звучи супер умряло.

Оправих електрониката на китаеца. Тя няма изходен кондензатор и пуска прав ток в изхода - биаса от еднополярното захранване, като разчита на входния кондензатор на ампа. Обаче аз тествам с един пасивен ди бокс в пулта, и ,греда... Земи тоя прав ток в аудио трансформатора :D. Сега е бомба.

Като цяло адаптерите на китаеца имат лек брум, но със струните, с които е, звучи осезаемо по яко от Sire. Тонконтролите са 3-band, също са по-удобни и интуитивни, докато на сайър е по сложничко и тр. Да пипаш по полека. Като плюс, електрониката на Sire е по-безшумна.

Ще сложа на сайъра хекс кор, и ако не звукне като китаеца - май ше ходи на базара - няма да е моя тип бас. 

Кофти е че не мога да му взема парите, ама... Незнанието е сила и основно оръжие на маркетинга. Като не знаеш какво точно искаш... Като не можеш да пробваш, да сравниш, няма кой да ти обясни, така е. 

П.П. как мога да се възползвам от гаранцията?

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата баса всъщност са доста различни. И двата ме кефят :).

Изтрийте ми всичките простотии, НО:
- китайците са направили напълно работещ, звучащ, и доста добре изглеждащ бас, лесен и интуитивен за работа, за половината пари.
Ако бях взел първо него, нямаше да купя sire (заради парите), Не че съжалявам, че го взех.

Сайра също има брум, и то в ПАСИВЕН режим. Има и една врътка под волюма, и е нещо като тонконтрол, но не точно като класическия джаз бас тон контрол. Та от там, като е с по-ясен тон и повече високи (доста по-постепенна е промяната от джаз бас тона), вкарва брум....

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

тая тема ми е позната ;) .. ехехе има няма съм писал преди 5 години ;)

Значи ония дето го поръчах така и не пристигна. Мина се време и излезе нова серия на Маркус Милър, пак се засилих и се получи. В общи линии изработката на баса е добра, материалите се добри, грифа е приятен и изглежда добре. Активната му електроника е с много, много, ама наистина много копчера, възможности, и тн. Аз си играх известно време с тая електроника, но така и не извадих звука дето да ме гътне от магарето. Вариации за звука колкото щеш - активен, пасивен, ултра ниски и тн. Лично подобна електроника не съм виждал на друг инструмент. Има повече копчелаци от на един усилвател. 

Седи в репетиционнат, бекъп го ползвам като ме мързи да си мъкна тоягата или съм бил в движение и директно отивам да храча ниски тонове. 

Доста приличен инструмент, струва си парите според мен. 

 

IMG_6639.jpg

IMG_6638.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.