Jump to content
Българският форум за музиканти

Неравноделни ритми в Cubase 5 ?


Schotland

Recommended Posts

Здравейте !!!  Някой знае ли дали Cubase 5 поддържа неравноделни размери??? И как да ги вкарам вътре ??? :unsure:  Cubase-то разполага с размер като 7/8 , 9/8 , 5/8 ,но всички те са равноделни !!!  Правя Българска музика (хорца и др.) , но не знам как да работя с Cubase 5 с неравноделни размери???? Ако някой може да помогне ????? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така 7/8 е равноделен?! По спомени - можеш да си правиш каквито искаш размери, но не съм го ползвал от година, така че не мога да ти кажа как ставаше. При всички случаи е много лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Предполагам има в предвид, че не акцентира и ако не брои не може да се ориентира.

 

С такова обяснение как да помогнеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти заобиколен начин. Програмирай си 1такт с фус, който има нужните акценти и си го лупвай. Не съм работил на програмата от времето на Атари, но смятам че това е изход от положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега имам спомен, че и аз имах проблем с акцентите на метронома при 7/8, като записвах ръченицата на Стайнов преди доста време в Cubase. Тогава не намерих решение и записвах с включена МИДИ-квантизация и акцент само в началото на всеки такт. Но пък се губи малко чувството така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят work-around за запис на 7/8 обикновено е да записвам в 14/16 и съответно ми е все тая има или няма акценти. Малко е по-дразнещ клика така, но е по-добре от без никакъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При новите кюбейси има вариант за всякакви размери в темпотрака. Отваряш го (ctrl+t) и пишеш размера където искаш промяната (с моливчето върху лентата отгоре). Всъщност и на 5 имаше такава опция. За по-ранните не съм сигурен.

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.