Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Във Форума нееднократно е писано тонове за тия програми, какво правят, конфигуриране и т.н. Освен това в нета има ХИЛЯДИ туториали, включително видео такива, ДВД-та и т.н. и т.н.

 

Тъй като очевидно не знаеш български, би трябвало с английския да нямаш никакви грижи. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам Roland FP-7, който има доста виртуални инструменти. Искам да знам какви настройки трябва да направя в Кюбейса, за да мога да използвам при миди аут блендите на Роланда. Опитах всичко, за което се сещам по настройките но не става. Възможно ли е или да не си правя труда да търся информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов проджект, нов МИДИ трак, слагаш малко ноти, изхода му го даваш към МИДИ Аут на саунд картата си. От него изход една жица в МИДИ Ин на синта си и готово. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов проджект, нов МИДИ трак, слагаш малко ноти, изхода му го даваш към МИДИ Аут на саунд картата си. От него изход една жица в МИДИ Ин на синта си и готово. :thumbs_up:

 

Благодаря много,

ще го пробвам.

Идеята е да мога после като експортна проекта в аудио файл да ми свири същите инструменти, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах, когато се плейва проектът свири с инструментите на пианото, но когато се експортне - уейв файлът е празен. Защо се получава така? Всъщност аз искам да използвам инструментите на роланда при записа.

А някой да препоръча някакъв добър виртуален синтезатор с брасове, стрингсове, органи, пиана, духови и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Щото когато се работи с "железни"инструменти (а не VST-та) трябва да запишеш обратно на нова писта (или трак) звука , излизащ от синтезатора В РЕАЛНО ВРЕМЕ (т.е. докато свири МИДИ-то записваш аудио-то), с експорт няма как да стане.

Относно препоръката - не мога да дам такава - името им е легион, всеки е подходящ за определени цели, универсални няма, още повече, че имаш истински синт...

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Щото когато се работи с "железни"инструменти (а не VST-та) трябва да запишеш обратно на нова писта (или трак) звука , излизащ от синтезатора В РЕАЛНО ВРЕМЕ (т.е. докато свири МИДИ-то записваш аудио-то), с експорт няма как да стане.

Относно препоръката - не мога да дам такава - името им е легион, всеки е подходящ за определени цели, универсални няма, още повече, че имаш истински синт...

 

Аз съм малко начинаещ в работата с Кюбейс и това не можах да го разбера напълно. Може ли малко по-подробно обяснение.

Ще съм наистина много благодарен.

Има някои интересни бленди, които не мога да открия никъде другаде и бих желал да ги използвам.

Ако запиша сигнала, който излиза от Роланда на аудио трак, това означава, че не мога да го обработвам, както е при мидито - quantize и др.

Редактирано от baiivo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за следното нещо: имам външна звукова карта E-MU 0404 USB и midi клавиатура. Cubase изсвирва всичко в реално време, а го записва със закъснение, което постепенно нараства. Латенцията на ASIO-то е 2ms. Проблема е само в записването, иначе си свири без да закъснява. Какво да направя.

 

Cubase ми е SX3. При Cubase SX2 всичко си върви и се записва нормално. Явно става въпрос за някой буфер, ама немога да разбера. Къде ли не рових, нестава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Проблем. Пробвам да подкарам Steinberg Cubase SX v3.1.1.944 (h2o) на Windows 7 и крашва при инстал-а на h2o драйвъра.

Някой може ли да даде някакви съвети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.