Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Има VSTi които плейват само един инструмент в едно и също време - в този случай трябва да създадеш в проекта толкова VSTi, колкото различни звука искаш да имаш - т.е. примерно ако имаш 4 миди трака и всеки трябва да звучи с различен инструмент, слагаш 4 пъти VSTi (става въпрос за един и същ, но добавен 4 пъти в проекта) , на всяка инстанция от този VSTi настройваш различн звук и съответно всеки MIDI трак изходът му е към съответстващото VSTi.

Това при мен не става. Сменя ли патча на единия трак, той автоматично се сменя и в другите тракове.

 

Сега ще пробвам с тези канали да видим дали ще стане, ама аз май снощи го пробвах това и нямаше файда.

 

ЕДИТ:

Сега пробвах - не става.

 

ОЩЕ ЕДИН ЕДИТ:

Май трябва един и същи синт да го заредя в плъгин чейна на Кюбейс няколко пъти и на отделните тракове да слагам отделни копия на същия синт.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А има ли начин Кюбейс наведнъж да експортне (рендне) отделните МИДИ тракове, облечени в синтезатори, като отделни WAV файлове или трябва да си играя да ги рендвам един по един?

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за различните пресети е както Ники каза - плъгина да го може и с различни Миди канали.

 

За експорта - в Аудио Миксдаун имаше възможност да се "таковат" всички селектирани тракове мисля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора я кажете някви темплейти ли, не знам как да ги нарека, за свирене на музика.Примерно сега искам да свиря sweet child o'mine на GnR само че ефекта ми от типа слипнот и някак си става грозно, мисля че ме разбирате кво ми е желанието, че съм много зелен на тема ефекти и звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами у самата програма си има, бря. Там има готови присети(presets), ти само трябва да чуеш и да си избереш. Не очаквай кой знае какъв звук, ама върши работа :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами там е проблема, че ги разгледах всички и всички са много подобни и не мога да изкарам такъв истински звук който ми трябва.Ако има някои други такива програми, препоръчвайте.Главно ми трябва такъв звук полу дисторшън полу овърдрайв а пък в тая програма само някви тежки има, няма мелодични

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти сигурно само отдолу гледаш. Отгоре също се сменят-там са групите с присети. Не знам как е при Guitar RIg 2, ама при тройката има стабилно избор и по-леки и по-тежки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.качи си тройка

2.прочети в нета кой ефект какво прави и къде се слага

3.прочети този, звука на който искаш да имитираш какво ползва като техника

4.експериментирай и си играй :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можеш да си правиш и собствени пресети, просто избираш ефектчетата, които най-много те кефят като звук, настройваш ги по твоя вкус и си готов :godbless:

Ама аз ти препоръчвам да смениш Guitar Rig за Revalver :recourse: Много по-добра програмка е и звукът е доста по-сносен :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можеш да си правиш и собствени пресети, просто избираш ефектчетата, които най-много те кефят като звук, настройваш ги по твоя вкус и си готов ;)

Ама аз ти препоръчвам да смениш Guitar Rig за Revalver :) Много по-добра програмка е и звукът е доста по-сносен ;)

 

абе аз и нея съм инсталирал само че като му дам да използва азио драйвери и се бъгясва, има и друга опция директ саунд само че латенцията е 600 мс и това не може да се търпи, докато при гитар риг си върви всичко с азио драйвери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Инсталирай си универсалният драйвер ASIO4ALL и кажи на GuitarRig или Revalver да ползва него.

С този драйвер няма да имаш латенция.

 

На въпроса за пресетите: няма програма, в която да има вкарани готови пресети за всички популярни песни, излизали някога.

Просто не е възможно.

 

Правилно те посъветваха на ухо да си докараш пресет, който те задоволява.

Друг вариант е да смъкнеш готава банка с пресети на потребители от нета (има такива), но, както казах, няма как да има вкарани пресети за всички популярни песни на планетата и вероятността да има пресет точно за тази песен, която търсиш ти не е голяма.

Ръчкане и слушане е ключът към успеха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте колеги,някой може ли да ми помогне да си намеря новата версия на кюбеиса.ако може някой да ми намери 4-ката сте съм много благодарен.благодаря.Georgi_klavir@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядвай:

Cubase 4

или от вносителя:

Cubase 4

 

 

............ :punk_guitar: :punk_guitar: :punk_guitar: ......................

.........едва ли georgimuzika е имал предвид точно такава помощ............но всъщност в този случай тя е и единствена ...щото все още , поне доколкото знам няма кракнат вариант , пък и правилата във форума ...... знаем как е ....:P ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.