Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Ако съм разбрал какво точно искаш да направиш бих ти предложил следния начин:

1. Add Group Track.

2. Избираш пистите които искаш да имат общи настройки, натискаш и задържаш Alt, кликваш там където се избира output на писта ("out") и избираш Group Track (или както си кръстил груповата писта от т.1)

3. Слагаш ефекти върху груповата писта по същия начин, по който се прави за нормална.

 

Друг вариант е да натиснеш на кръглия бутон "e", с който се отваря списъка с ефектите и намираш бутончето за копиране на настройки долу-ляво (или просто натискаш ctrl+c) и после по същия начин ги пействаш на другата писта, съответно със съседния бутон за paste-ване или с комбинацията ctrl+v

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което си ни показал е работа на EQ като Send ефект. Не особено удачна работа за EQ, но пък експериментално погледнато може. EQ обикновено се използва трак за трак за всеки трак и преди или най-вече след някакъв ефктец като дилей, фазери, октавери, дистове... всякакви такива. Ако искаш да го ползваш като Send и към него имено да изпращаш сигнали от тракове, може би ще е по-удачно pre-fader функцията на всеки ипратен сигнал от трак към send-ефекта и да намалиш до -∞ pre-fade-натия плъзгач, за да не чуваш непроцесирания сигнал на същия трак заедно с ефектнатия.

 

В Cubase това се прави с FX Channel трак в който да заредиш твоя ефект към който ще навързваш (изпращаш) сигналите от желаните за процесиране тракове. Правиш си аудио-трак за сигнала или там какъвто ти е желания за процесиране трак и от Inspector панелчето най-вляво му даваш Send - зареждаш в желан слот FX Channel EQ-то си. FX плъзгачето в долната част на тоя слот го плъзваш на 0 или на max. Натискаш средното бутонче на тоя слот, на което пише Pre-Fader и си готов. Намаляваш плъзгача на желания за процесиране трак и така целият сигнал от трака ще минава изпратен към EQ-то и на 100% ще бъде процесиран от него.

Така обаче си отрязваш възможността същия сигнал да го контролираш по ниво.

 

Дано си ме разбрал.

 

^ Тъкмо да напиша метода с Group track и гледам sw1tched ти го е написал. :music336:

Редактирано от BaMnupa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, стори ми се, че скрийншот-а по-скоро показва сенд, но нямам опит с reason пък и рядко се работи по този начин с екю. EQ слагам на сенд трак-а след reverb, за да избергна омазването на ниските, ако самия ривърб ефект не позволява контрол над това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с eq само давам пример , става дума изобщо за всеки един ефект , знаете че за вокалите спецялно на един певец в една песен на секи канал се слагат почти само едни и същи ефекти , помоща обаче е факт точно тва се мъчех да направа благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз да попитам, какви бяха системните изисквания за 5-цата? Понеже и лаптопът и настолният комп. не са от най - ново поколение, та се чудя дали ще мога да подкарам петичката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам как да направя така примерно съм си направил FX track с някакъв ефект и имам примерно два аудио трака и си сендвам тоя ефект към тях. Обаче искам да мога да променям настройките на ефекта на всеки трак да е различен, тоест да не бъдат с едни настройки, може ли да стане. :) Мерсаж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако действаш двата трака през 1 ефект и променяш неговите настройки, промените ще са върху двата трака. За това си мисля, че трябва да си направиш 2 отделни ефекта и да сендваш на всеки трак поотделно конкретен ефект. 

 

Не съм 100 процента убедена де, но логиката ми говори това. Дано съм помогнала..

Редактирано от zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е това е ясно и го знам, ама примерно няма ли начин да стане това което питам, защото примерно като направя 100 компресора и кво ще стане... ще забие.. Пак питам: Няма ли начин даден ефект, да се заключи ли незнам, да е с различни настройки за даден трак :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за което питаш се нарича multi-out VST, по аналогия на multi-out VSTi (каквито са повечето виртуални барабанни плъгини и някои синтезаторни такива и повечето семплери, разбира се). Отдавна съм дал заявка към един друг форум да се направи такъв ефект поне x4 out, специално за EQ.

 

На практика обаче се оказва, че е все едно да си заредиш два EQ плъгина, като отчетем процесорната обработка и използването на RAM и прочее. Така че просто не е нужно. Аз лично бих се кефил и ако Guitar Rig и подобните му имаха такава функция, за да мога да изпращам към него повече китарни сигнали от таковете им. Но си е все едно да заредиш още пъти самия Guitar Rig. То и щеше да е революция, ако използването на порцесора си оставаше като от един единствен ефект. Не мислиш ли?

 

Моето запитване беше свързано по-скоро с панорамата на дошлите сигнали. Да могат след ефекта да се местят по панорамите, което за моно сигнал бива, но ако влизат два стерео си е пречка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моята цел е примерно си правя group track за чинелите, group track за тъпаните, group track за китарите и edin side:chain за касата с баса. И това всичко с негови си настройки, примерно за китарите само компресор и клипър, за чинелите, компресор, лимитър, тъпаните-енвелоп шейпър, компресор клипър лимитър и т.н. с другите тракове но примерно исках. само Един компресор, един лимитър, един клипър да съм отворил и всичко да е с различни настройки за различните тракове, защото иначе като ги нашаря много и насича и нищо не мога да чуя и ще ти е*а и микса. с 2 гб рам съм и с Delta 1010LT.. май ако ръгна още 2 гб рам няма да сече при тия плъгини :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При обработка в реално време ти трябва процесорна мощност - не си писал какво ти е CPU-то. А това, за което питаш, мисля, че е не само невъзможно (засега), но и безсмислено, защото си е точно същото като да заредиш няколко плъгина наведнъж...

Редактирано от dr3amer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако плъгина имаше два входа и два изхода щеше да стане. Но според мен не е случайно, че няма такива плъгини. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих се кефил и ако Guitar Rig и подобните му имаха такава функция, за да мога да изпращам към него повече китарни сигнали от таковете им. Но си е все едно да заредиш още пъти самия Guitar Rig.

 

Голяма част от новопоявилите се безплатни китарни vst-та като Hybrit, SoloC, TSX, както и impluse host-ове като Sir2 имат режим стерео, който е много удобен за ползване върху group track, защото дори ако подобрението в потреблението на процесорна мощ е незначително, удобството да регулираш двете ритъм китари едновременно не е за пренебрегване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sw1tched,

аз не съм успявал да направя истинско стерео, просто защото доколкото съм запознат Guitar Rig e също 2х2 in/out плъгин. Не съм пробвал, но може би ако на Group или FX Channel трака в Cubase се положи dual-pan mode за панорамата и съответно два моно-трак сигнала се паннат ляво/дясно съответно и се насочат към плъгина - вероятно ще се раздялят. Трябва да пробвам. Но и не съм пробвал дали при същата настройка два входящи стерео-трак сигнала биха си останали стерео на изхода на плъгина.

Друго е, че малко трудно ще запиша китарата си като стерео, защото нямам инструментариум в момента (два микрофона, усилвател, китара). Дано да може, нека някой който може - да пробва.

Аз лично съм върл противник на моно-записите за каквото и да е. Дори за вокали и бас! :slap:

 

dual pan - мисля беше този дето са две чертички една над друга, а не този дето са една до друга, но квото и да е името имам предвид тези дето са една над друга. :no:

Редактирано от BaMnupa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах предвид стерео запис на едно изсвирване, а стандартния начин за постигане на истинско стерео при ритъм китарите - две или повече изсвирвания разделени в панорамата. В случая с китарните vst-та, 2 di чисти китари на 2 моно писти, едната hard l другата hard r и двете руутнати към група с вст в стерео режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.