Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Aко искаш по-бързо да навлезеш в първи клас и да не е непреманно с кюбейс,пробвай с REAPER-има хубави уроци на бг във форума и в ю-туба от KURT UVASH/защо го изгонихте,бе?!?/

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, верно че не съм го виждал от отдавна

 

като му отворих профила и в подписа

 

"Редактиран от модератор! Следващото правене напук на подобно нещо, ще ти коства всички профили, които намеря регистрирани от прокситата, които използваш, Иво!"

 

:-D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, верно имало бутон Reset! Мерси за подсказката!

 

БДУ мислех че съм отговорил за това каква ми е системката: Win XP SP2, Cubase LE 4.0.3 върху Pentium 4/3Ghz + 1GB RAM. Проблема е че Кюбейса буквално започва да се държи все едно съм му дръпнал USB-то към Ламбдата (все едно няма аудио интерфейс). Не мога да установя някакви правила кога се случва, нито пък как се оправя, които да са в сила винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми като проблем с драйвъра, пробвай да го ъпдейтваш ако не си, също бих те посъветвал да си ъпдейтваш и самия Cubase към версия 4.1 би трябвало да е безплатен ъпдейт това, и също би трябвало доста проблеми да са отстранени! Серията 4 на Cubase (имам предвид всички версии!) си имаше доста и знайни и незнайни бъгове, но в твоя случай може и да има лек за твоя проблем в някой ъпдейт! Ето от тук може да се даунлоудват пезплатно, това е ftp-то за даунлоуди на Steinberg: ftp://ftp.steinberg.net/Download/Cubase_LE_4/ ! Относно самия ти драйвър за Lexicon не знам коя версия ти е но провери тук http://www.lexiconpro.com/product.php?id=8#downloads и ако не си с тази а с по ранна също е добре да го ъпдейтваш и него!

Успех и поздрави!

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Появи ми се следния проблем.

 

С миди клавиатура emu x board в cubase 4 или cakewalk 9

 

вкарвам миди /свиря/ноти до около 10 минути от отврянето на проекта нотите се записват нормално във времето след това започват да се записват напред,изпреврват тактовете

 

налага се ръчно да се наместват/придърпват,''Slide''/ и ако е необходимо съответно куантейз.Връзката е по usb за емуто а за изхода към външен саунд модул през midi out M-audio 24/96. Пробвах и в двете посоки връзка по USB.както и през midi in/out на картата,M-Audio 24/96 Проблема го има и при запис  с VST instr.

 

с ХР 3 съм и драйвера за картата е 5.10.0.5069.

 

Дали не трябва някакъв драйвер за ''емуто'' относно работата му с РС

 

Koгато работя миди на Yamaha QY-700  ''емуто'' се държи пефектно ,няма никакви проблеми 

 

Ще бъда благодарен ако някой даде решение на въпроса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не те объркам, не съм спец, но всякакви закъснения идват от латенцията... значи трябва хубави драйвери, за Cubase 3 и 4 в настройките виж дали си задал драйвера на звуковата ти карта...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е известен проблем при (почти) всички евтини МИДИ контролери - при връзка по ЮСБ. Връзвай я към компютъра през МИДИ порт и няма да имаш проблеми.

nEuphoria, проблема е избързване, не забавяне...

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, прехвърлих се на Cubase 5, обаче като зареждам VST-та които примерно са многоканални ми ги вади на един стерео канал само, примерно Superior... откаде да го оправя..

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за отговорите,защото все пак проблема се реши и по-точно като вързах миди контролера EMU X-board25 към midi in на звуковата карта както каза ''Presly'' . при настройка на картата 44.1khz/256 samples Asio/WDM buffer size,input latency 6.780 ms,output 6.440 ms всичко е наред. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Записва ми файловете в някакъв формат .cpr-дето после нищо не може да го прочете.

Помагайте!

p.s Пробвах с Export->Audio mixdown да сменя формата,но нищо не става-като натисна save -в папката нищо не се записва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.