Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

За отделния трак /инструмент/ изборът на звук през съответния синтезатор се променя при стопиране и пускане на play- бутона, т.е. настройките не се помнят :(. В момента на просвирване на файла те си стоят зададени, но при повторно пускане се променят и трябва да се задава всичко отначало :D. Защо, след като си има зареден VST на МIDI-output и съответния избор от него, същият не се помни, а се появява друго. Има ли начин да се запаметят тези настройки? :think: Никъде не видях такава възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами тва най-вероятно е щото самото миди си има някакви си негови настройки, запаметени от композитора ( MIDI - писец :D ) преди тебе та начи виж дали не е така иначе ако мидито е многотраково можеш да направиш dissolve part и така ще видиш всичко що ти требе и не ти требе ;). Аз, честнио казано, не се занимавам особено с готови миди, затова не мога да съм ти особено полезен, но ще потърся, ако разбира се междувременно някой не ти отговори точно как се контролират предварително записаните корекции в реално време на траковете и инструментите. Ще видя, някъде все трябва да излизат :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

i da i ne ..... za multitrack-a .... niama da otdeli cc# ot samoto midi (kato e multitrakc prosto sa razdeleni drums ot keys of strings .... balh balh ... obache saia program change (de fakto koi GM drums ... ili koi Strings da sviri) e hardcoded vqv samoto midi ..... Opredeleno e taka -- ima vkarani parametri v samoto midi i ti triabva Hyper Editor (koeto triabva da e v Cubase)... ili vij prez Event List-a .... i se triat... bez problem..... De fakto vseki midi editor triabva da moje da ti pozvoli da iztriesh cc#....

 

P.S. @ mila_kara, ako neshto ima problemi da se napravi -- prati mail i mi gi prati kato attachment -- shte ti stripna cc# i shte ti go pratia .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами тва най-вероятно е щото самото миди си има някакви си негови настройки, запаметени от композитора ( MIDI - писец :D ) преди тебе та начи виж дали не е така иначе ако мидито е многотраково можеш да направиш dissolve part и така ще видиш всичко що ти требе и не ти требе ;). Аз, честнио казано, не се занимавам особено с готови миди, затова не мога да съм ти особено полезен, но ще потърся, ако разбира се междувременно някой не ти отговори точно как се контролират предварително записаните корекции в реално време на траковете и инструментите. Ще видя, някъде все трябва да излизат :think:

Определено MIDI-то е многотраково. Толкова , колкото са и инструментите. А те не са малко.Само барабаните са 5-6 трака.За всеки задаваш отделна настройка, която се запазва при просвирването на файла, но след повторното просвирване се променя на някаква си изходна, която , повярвайте ми, няма нищо общо със зададената от композитора, щото композитора съм аз, а такова нещо не съм задавала. В програмата, в която е правена композицията първият инструмент е пиано.Това е и първият трак.Когато му задавам в Cubase чрез съответния синтезатор пиано /ел., ак. или някакво друго/, настройката не се помни , а се променя в позиция, която въобще не е била задавана нито в първоначалната програма, където е правено мидито, нито в настоящата. Например, от Piano се променя на Sync Lead :D.

Условието е да поставиш на МIDI-output съответния синтезатор и да посочиш избора от банката инструменти, които предлага. Това го правя, но...като отида на друг трак или задействам отново файла всичко се променя!

;)

 

 

P.S.phile, имаш пред вид да ти пратя MIDI-то ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Event List. Веднъж имах същия проблем с импортнато МИДИ файлче, защото в него имаше зададени конкретни инструменти и то "не ме слушаше" ;)

Точно в момента не мога да погледна, но мисля, че там трябва да търсиш цифрата, която ти я показва в "Програм" на МИДИ канала (примерно 01 е пиано, 27 - китара, етц...). След като локализираш тъя цифра в Event List-а - триеш я. Дано стане. А най-добре някой дето по-знае да каже, че малко наизуст я карам... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи това е точно както обясняват колегите - в стандартните миди-файлове в началото им освен ноти има и разни системни съобщения, между които има и program change. За да ги премахнеш трябва да отидеш на съответния трак който прави проблем и да селектираш най-първия клип на него с левия бутон на мишката. След това натискаш десния бутон на мишката пак върху тоя клип и от менюто избираш MIDI>Open List Editor. Ще ти се отвори прозорец, в който има всички миди-съобщения, които има в съответния клип (включително и нотите, които са си също миди-съобщения). Всеки ред от таблицата представлява едно миди съобщение. Виж за съобщения, които имат Program Change в колоната Type или Bank Select в колоната Data 1 - селектирай с мишката редовете, които съдържат такива съобщения и ги изтрий с клавиша Delete - ама не тоя от цифровата клавиатура, а другия. Значи такива съобщения има обикновено на първия клип от даден трак, но понякога ги има и на следвашите клипове и ще трябва да ги изтриеш и от там иначе инструмента ще ти се сменя примерно в средата на песента. Най-често обаче първия клип съдържа само такива системни съобщения, а следващите клипове съдържат само ноти. След като изтриеш съобщенията в даден трак, ще трябва чак тогава да отидеш в съответния инструмент, който си вързала към трака и да избереш за последно пресета, който те интересува и повече няма да имаш проблеми с тоя трак. Същото трябва да повториш за всички системни тракове. И последно - обикновено в глания прозорец на Cubase (Project Window) в клиповете нотите се виждат като някакви хоризонтални чертички, а системните съобщения се виждат като вертикални чертички, които са по цялата височина на клипа - така може да се ориентираш по-лесно кои клипове съдържат такива съобщения. След като ги махнеш, в клиповете вече няма да се виждат високите чертички. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече споменах в темата за тунерите имам проблем с подкарването им. Ползвам Нуендо, имам тия двата софта:

VST: http://www.nuton.ca/g_tunerex.html

DX: http://www.more-k.com/ktuner/ktuner.htm

 

Инсталнати са, добавям на празен проект нов аудио моно канал. В инсърт слагам единия тунер. Избирам от копчето на канала рекординг и мониторинг. Нищо не става. Пускам плей - нищо не става. Пускам рекорд - записвам си китарката, но от тунера ни дума, ни вопъл, ни стон. Пускам плей и тунера реагира на вече записания пресен уейв файл. Обаче директно с китарата не иска!

По принцип всичко друго ми работи, МИДИ, VSTi, крейтив АСИО дравер имам, включена е отметката Direct Monitoring...

 

Хелп, плс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече споменах в темата за тунерите имам проблем с подкарването им. Ползвам Нуендо, имам тия двата софта:

VST: http://www.nuton.ca/g_tunerex.html

DX: http://www.more-k.com/ktuner/ktuner.htm

 

Инсталнати са, добавям на празен проект нов аудио моно канал. В инсърт слагам единия тунер. Избирам от копчето на канала рекординг и мониторинг. Нищо не става. Пускам плей - нищо не става. Пускам рекорд - записвам си китарката, но от тунера ни дума, ни вопъл, ни стон. Пускам плей и тунера реагира на вече записания пресен уейв файл. Обаче директно с китарата не иска!

По принцип всичко друго ми работи, МИДИ, VSTi, крейтив АСИО дравер имам, включена е отметката Direct Monitoring...

 

Хелп, плс...

Незабавно ДИРЕКТ МОНИТОРИНГ ОФ! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, де да знам аз лаика, че имало толкова много и все сложни копчета. Верно се оправи от тъя отметка. Благодаря, Nalbantov!!! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, де да знам аз лаика, че имало толкова много и все сложни копчета. Верно се оправи от тъя отметка. Благодаря, Nalbantov!!! :dance:

:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които взеха отношение! Това много ми помогна и свърши добра работа. Явно импортваните MIDI-файлове трябва да минат през такъв вид edit. :D :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип можеш да минеш и без такъв едит ако връзваш траковете към General MIDI-съвместим инструмент като Edirol Hypercanvas, Edirol Virtual Sound Canvas, Steinberg Hypersonic GM Update (последният обаче все още няма читав крак за GM-update-a). С изброените инструменти можеш много лесно и бързо да "оживиш" едно миди а след това можеш вече ако искаш някои от траковете да ги вържеш към някой още по-реалистичен инструмент като обаче приложиш посочените в предишния пост обработки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... като Edirol Hypercanvas, Edirol Virtual Sound Canvas, Steinberg Hypersonic GM Update (последният обаче все още няма читав крак за GM-update-a).

Така ли точно да ги търся, щото в torrents-а няма такъв item.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.