Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Ех, човече!

Какво ли си омазал, та не ти работи?

Виж в Project setup на каква резолюция работиш. Но едва ли ще помогне.

Според мен най-лесно ще е да инсталираш отново програмата, като преди това я деинсталираш и ръчно премахнеш всякакви следи от предишната инсталация чрез regedit.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-лесно ще е да инсталираш отново програмата, като преди това я деинсталираш и ръчно премахнеш всякакви следи от предишната инсталация чрез regedit.

Направено е неколкократно.

Даже се засилих да преинсталирам Windows заради него, но после се отказах, защото ме домързя.

Може би утре ще направя преинсталацията на цялата OS и де да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кюбейс спокойно можеш да си експортваш един по един аудио траковете, просто мютваш всичко и оставяш само желания трак, ще ти експортне само него, но не ти го препоръчвам, защото според мен има лека промяна в звука след експорт в кюбейс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами я кажете, моля, как да експортна Audio Mixdown от MIDI, ама да мине през една симулация на звукова карта, която същевременно е и емулатор на класически Roland синтезатор и обработения звук да си влезе в аудио файла.

Когато тази емулация е стартирана, се вижда в падащото Out меню на Нуендо заедно със синта на Microsoft и синта звуковата ми карта.

Като му дам Export as Audio Mixdown и то експортва некъф празен WAVE файл, без звук в него - явно не закача нищо към самото MIDI както когато изрично му закачиш VSTi инструменти по каналите.

Пробвах да експортна и в други аудио формати - пак така, прави празен файл.

Прегледал съм резолюциите - в норма са, не е от тях. :think:

 

PS:

Наистина ще бъде жестоко ако някой направи туториал за Nuendo с отговори на най-често задаванит въпроси и с най-често допусканите грешки.

Може да се направи некъф интерактивен туториъл и разбирачите да го допълват и обогатяват на базата на задавани от балъци въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Кюбейс има цели ДВД-та с туториали. Мисля, че в Мулето пълзят тия. Аз лично имам само това:

Cubase SX 2 Project E-Book + Tutorial Files & SX2 Tips & Tricks E-Books

Но не съм го чел още... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз имам некфи неща, ама докато ги прочета ще ми мине мерака за правене на музика и току-виж дошло време за пенсия.

За проблемацията с празния WAVE файл май ще да е от некфи рутирания и пращания на сигнали от едно място към друго, некфи бъсове, мъсове...

Утре ще пробвам на трезв акъл да видя за кво става въпрос.

Междувременно някой може да помогне.

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та въпросът ми е къде се намират ефектите на тая програма?и нали наистина може да се свири в реално време с нея, а не първо да записваш и после а обработваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не си турнеш един Кюбейс къв да е,нашляпваш файловете вътре на траци и пей сърце..:)

на два клика е въпрос.ПО не знам около 5% т тайните му мога да ти ударя едно рамо с картинки:D:)ше го регна тутуриала във търсачките

да мъ съдят после,ше прославим ФОрума :P

 

Проблема с кирилицата е много вероятно да идва от Флекс Тайп-а(ако го използваш)Пробвай с друг кирилизатор или преименувай файловете кво толкоз дя..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Фог.

Мисля, че в Cubase нещата ще са същите (щото то е една и съща програма).

Ако можеш да обясниш как "озвучаваш" MIDI-та в аудио без да им закачаш VSTi, ще съм благодарен.

Да се ползва директно синта на картата имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слаб съм там...въобще с миди-то не си говорим даже...

 

.....

ти не сготви ли траците с Хип хоп иджей-я.. с кви мидита си се оплел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз точно по него работя.

Чудото не е хип-хоп, но е нещо, което ще сцепи. :(

За да го направя, взех едни готови MIDI-та и почнах да ги пренаписвам, преаранжирам и пренареждам, за да стане по- ташакларъ и по- като пародия.

Когато приключих с крайния вариант на MIDI-тата, реших да ги облека със синтове и да запиша вокалите.

Именно при "обличането" ударих на камък, защото не мога да ги озвуча през синта, който искам аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та въпросът ми е къде се намират ефектите на тая програма?и нали наистина може да се свири в реално време с нея, а не първо да записваш и после а обработваш?

Всичко може :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

работи с cakewalk sonar 4 или по нова

:)

 

Работи с който софтуер ти харесва, аз лично не харесвам продуктите на Кейкуолк, но това няма значение. Като имаш сложен Кюбейс опитай с него. Ако ти хареса - действаш си с него.

Какви ефекти искаш да сложиш и къде? В реално време ли да работят или не? Дай повече инфо! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.