Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с кубе


Recommended Posts

Здравейте. Искам да попитам за един проблем, който ми се случи онзи ден. Започвам с това, че не разбирам от поправка на инструменти и кубета и по тази причина се обръщам към форума. 

Имам един кабел за китарата, който още едно време ми го беше направил един приятел - взехме кабела и жаковете и той ги запои. Та онзи ден реших да свиря, вкарах кабела във входа за китарата и жакът буквално се разпадна като предната му част остана вътре във входа. Пробвах всичко и не можах да го изкарам оттам. Отворих кубето и се опитах отвътре да избутам по някакъв начин парченцето, но пак не стана. Затворих го и сега така си стои. Кубето ми между впрочем е Behringer 30w.

Та просто искам да се обърна към вас някой ако може да даде акъл какво да правя - може ли, не можели да се оправи. Благодаря предварително. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно буксата в кубенцето е затворена изцяло, щом не си успял да го извадиш.

Светни с фенерче в буксата и виж дали се вижда добре въпросното парче от жака и дали има плоска повърхност от към теб.

Вземи нещо  което може да влезе и да има плосък връх, капни секундно лепило на върха и го забучи, така че да хванеш парченцето вътре и задръж 10-на секунди за да залепне и го издърпай.

Друг вариант е с нещо като кука за плетене или подобно - с два броя да се опиташ да го изтеглиш.

И остава варианта смяна на самата букса с нова :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполага се че счупеното парче има дупка в центьра. Ако няма ще се наложи да направиш с видия. В този отвор навиваш винт за дьрво докато заклини и дьрпаш винта с клещите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето не му препоръчахте да ползва и две лъжици барут. 

Не прави глупости, а намери някой да ти смени жака за пет минути. Тук има доста хора, които могат да свършат това, пък ти ще почерпиш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен непрекъснато идват хора, обиколили няколко "майстора".

Първия почерпен с две ракии, за да се мине с почерпка, а не с нормално заплащане,  добавил още нещо потрошено в апаратурата.

Следващия, като  по-голям майстор добавил още няколко проблема.

.....

Последния като набеден специалист проявил творчество и "моднал" апаратурата така, че вече изобщо не става, както коментира един потърпевш.

Накрая за да се възстанови съсипаното от "майсторите", и чак след това да се реши първия проблем, ремонтът става нерентабилен. Добавяйки цената на истинския специалист към вложените до момента разходи плюс цената на самата апаратура довежда до липса на смисъл от процедурата. Какво следва?

  • ИЗХВЪРЛЯНЕ или позлатяване на ниска категория апаратура.
  • Когато става въпрос за сериозна vintage апаратура, която има друго измерение, важи правилото "Кеф цена няма!".

В дадения случай самата апаратура се дефинира от името на производителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валяка не ме разбра. Почерпката е за мене, за акъла, а на майстора той ще си плати както си му е редът. С трици маймуни не се ловят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,къв е тоя женски жак да не може да го развиеш и смениш с друг,то не е много сложно,а на основния ми усилвател - английско лейни от 80-те наистина е лепен/подсилван входа и двата high/low с лепило..,

Както е казвал и друг път Валяка комбо усилвателите (дето им казвате кубе) са много гадно решение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвал ми се е веднъж същият проблем и съм вадил счупеният връх с тънка права пинсета, чийто връх е леко намазан с някакво гъсто лепило за да не се изплъзва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва е женски жак, братче, като захапе и не пуща!

 

Можеш да пробваш, както ти казаха, да го извадиш отпред с пинсета или нещо такова.

 

Ако съвсем не ще и буксата е от посочения долу тип или подобен, можеш да пробваш да я разпробиеш внимателно отзад с нещо тънко и да пробваш да избуташ остатъка от жака.

 

http://www.parts-express.com/Data/Default/Images/Catalog/Original/092-120_HR_0.jpg

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите

Буксата е запоена за платката и за това не мога отзад да избутам нищо нито пък да развия. Пробвах с пинсета, но не се получи. Това дето е останало вътре имам чувството, че се върти и не мога да го хвана хубаво. Сега ще пробвам идеята с лепилото, дано само не омажа вътре всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре го дай на някой, който знае как да извади жака, или ако не става - да смени буксата с нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.