Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за Mapex P710TW


Recommended Posts

Мисля да си купувам кардан и май съм се спрял на горепосоченият. Има го в musicworld: http://www.musicworld.bg/bg/c_244/i_36231/Mapex_P710TW.html

 

Ако някой го е ползвал или поне близък до него модел, ще се радвам да сподели впечатления.

Също искам да попитам, за тези пари струва ли си да се купува нов или да се търси втора употреба?

 

До сега не съм свирил с кардан, ако това е от значение.

Всякакви мнения са добре дошли.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2-3 седмици купих един такъв и за тия пари е чуден според мен. Нов, лъскав, много стабилно стои. Изкефи ме честно казано, а не очаквах при тази цена. По-евтиния модел 5хх без цели основи не го порепоръчвам, много се кандилкат тия, а разликата в цената със 7хх е нищожна.

 

Инак вече около 4 г. ползвам "най-големия" модел на Мапекс (P1000TQ Falcon) и освен една разтеглена и една счупена пружина (които са консуматив) други грижи не съм имал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, 

не съм точно начинаещ барабанист, но определено съм начинаещ с кардана, знам, че може да се правят много различни и интересни неща с него затова реших, че искам да си купя. Искам да ви попитам за следният: 

http://www.musiciansfriend.com/drums-percussion/mapex-p710tw-mapex-double-chain-drive-pedal

 

Предложете нещо и вие! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Mapex не можеш да сгрешиш, ползвал съм само единични и то двете крайности - най - ниския като серия, който не мога да го намеря в Musicworld и неотдавна го замених с този http://www.musicworld.bg/bg/m_1980000/i_45559/Mapex_PF1000.html ; от който съм изключително доволен. Кардан не съм имал и не съм ползвал, но съм чул само добри отзиви и за карданите Mapex, така че аз лично одобрявам гореспоменатия от теб, за такива пари трудно се взима от другите марки нещо толкова прилично. Но един съвет за всички алуминиеви платформи (като гледам и P710TW е с такава), гледай да е хубаво легнала на земята и да не пренатягаш захвата между обръча и самия педал, защото може да се получат контузии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кардана е поръчан, остава само да пристигне по някое време. Надявам се да е преди НГ.

 

Благодаря за мненията и весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей го на кардана с нова кожа за касата: https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10885009_10205032616872542_2149654820605256817_n.jpg?oh=de5510c12628fa1a2c55285c3cfce6a4&oe=5543CFDB

Пристигна преди Нова година. Общо да съм свирил не повече от 5-6 часа на него.

Първите ми впечатления са, че изглежда здрав и солидно изработен. Иначе още не мога да му свикна и настроя, както трябва за да кажа от към свирене как е. :)  Но, като цяло, съм доста доволен от покупката. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

честита придобивка и много да те радва.

 

Бих искал да споделя и впечатленията от моя Mapex P900DTW, който е с direct drive.

От няколко месеца го нося на репетиции, през останалото време свиря с него на електронните барабани вкъщи.

 

В общи линии съм разочарован от него тъй като от три месеца се опитвам да го настроя на моя начин на свирене и все нещо не се получава както трябва.

На акустичните барабани ми се струва бавен, като че ли се връща по-бавно от колкото ми се иска независимо от настройката на пружините, чукчето и ъгъла. Също ми липсва сила на удара, дори при свирене с heel/toe.

 

Онзи ден от любопитство "премерих" iron и speed cobra и определено гореописаните проблеми не ги усетих там.

Редактирано от ithilieth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли възможност да ползваш верига или "ластик"? Да не е нещо от директната връзка, някои не ги кефи хич.

Аз все се каня за Фалкона да взема един Direct Drive модул, ама тамън съм го нагласил с ластика и не ми се разбъзиква... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих пробвал с верига, но само ако има начин да стане без "труд и творчество". Не искам да развалям педала :)

Бедата е, че не знам как да го направя с верига...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Интересното, е че през последните няколко репетиции започнах да усещам педала по-добре.

И то следствие на обувките с които ходя да свиря. Странно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.