Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на дист


vovcho

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Виж, ако човек няма слух да предцени сам, той според мен няма да стане добър китарист и с Меса Буги. Това, което не може да се отрече, относно транзисторната техника е, че тя е много по-удобна, а също така, и че рано или късно, с нея ще може да се докара напълно автентичен "лампов" звук. Всъщност това ще бъде само една от възможностите и. Очевидните и предимства имат и съответстващите недостатъци. Но такъв е живота, и всеки си прави своя избор в него. Моят избор клони повече към транзисторната техника. И това не е защото не мога да се сдобия с лампова.

 

А може би и процесорите, както ще кажете за много гадни - звучали били супер синтетично - ами добре, тогава на живо и механични реверби ли да си носим, а ехо, ами пък ако има нужда от параметричен еквилайзер, за да оберем някои дразнещи честоти, дължащи се на помещението, ами и компресори да не ползваме, защото разваляме звука.

 

Най-добре да се върнем в 60-те години и да свирим Джими Хендрикс!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, наистина понякога китарите имат различен тон - според мен в това е красотата им. Но ако адаптерите са захванати сдраво за корпуса на китарата-този ефект е по-забележим. Даже адаптерите на Бартолини, например, са направени, така, че да се завинтят в тялото.

за останалото верочтно си прав аз не разбирам от електроника и не бих искал да споря за неста които не са ми ясни,само една малка поправка

 

това е една от моите китари/много яко свири/адапторите са Бартолини и се захвастат като при фендер на платката с пружинки

 

http://putfile.com/pic.php?pic=6/15306505548.jpg&s=f5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че имат и такива адаптери, но както и да е, може и да не съм доразбрал за тези адаптери в разговорите с колеги. Едно съм изпробвал, обаче - когато са захванати за дървото, китарата звучи по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така де.Аз свиря метъл на лампи и моят глас е в полза на лампите.

Просто ми позволяват да се развивам като изпълнител.Но да, трябва да има различни подходи към всичко.Това е красотата на битието:rolleyes:

Редактирано от benedict
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако искате, може да си направим семпли. Аз нямам добър усилвател, и изплзвам параметрични филтри за почти всичко, както и компресори. Бих могъл да направя едно демо на чейна китара(пълдин с павени адаптери) -> параметричен еквилайзер ->транзисторен предусилвател ->съвсем малко хорус -> два компресора (един за ниски, друг за високи) ->лек реверб(около 0.5 секунди затихване, за имитация на акустична кутия) -> плейт реверб, вече за ефект.

 

 

Малко сложно стана, но наистина звучи добре, а и всичко тежи около 3 КГ.

(всичко, освен предусилвателя и еквилайзера са компютърно плъгини).

Но всъщност, човек може да свири с лаптоп на живо :) .

 

Мисля, че ще ви е интересно да чуете.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Чуйте и семплите на този сайт. Бах писал за това в предишна тема, но там срещнах страшна критика. Не знам, слух ли нямам, но на мен тая джаджа ми звучи МНОГО ДОБРЕ.

Едит: семплите са записвани с вградения спийкър симулатор, не с кубе.

Понеже виждам, че навлизаме в мощен оффтопик, модераторите може да сложат последните мнения в отделна тема.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен е добре много приятен саунд,само бих искал да кажа цхе докато не го пробвам аз няма да мога да си съставя мнение за динамиката му и комфорт на свирене.но ако е толкова добър ъа свирвщия колкото за слушащия значи е як

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че добре си е,какво?Малко тънко звучи ама зависи от микса по-нататък.

Аз тая схема на Маршал симулатор lxh2 съм я правил,доста прецизна симулация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.