Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на дист


vovcho

Recommended Posts

Не може да се прави саунд с всичко.Все пак педалчета от Берингер е по-добрият вариант от v-amp,поне са копнали Boss педалите и ги дават по-тънко.И при всички положения имат повече звук от в-ампа.

...вече почвам да се повтарям и да ставам сам на себе си досаден...но все пак...избрал съм си V-amp2 не защото ме кефи много изкуственяшкия му звук а заради удобството при мъкнене на далечни разстояния...в случая става въпрос за компромис със звученето за сметка на удобството при пренасяне...за свипрене на живо...иначе много ясно че няма да записвам с тая чудесия...но съм твърдо убеден че с малк оповечко зор :wall: след като ми докарат китарата ще съумея да сътворя приличен звук с машинката...а убеждението ми се дължи на факта че на живо с ушите си съм чувал как хора вадят зверски звук благодарение на Zoom 505...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 225
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И ако може да споменеш- кои точно китаристи и от кои банди?

Щото съм ходил по лайфове и наистина ми е интересно как звучат,бих могъл да си спомня...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бЕНЕДИКт

-чети по внимателно- Митко си е написал - теч 21 -три АС

отдолу - където всики си поиши по нещо -нещо като подпис -Митко си е описал гиъра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Много ми е интересно с кой алгоритъм на 505 се докарва зверски звук.

...аз ако знаех как точно става номера щях да свиря с Zoom 505...а иначе ако не се лъжа с този ефект свирят Христо от Entrallment , Deimoz от The Revenge Project и Милан от Sacramental Blood...аз лично не го харесвам...

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дейфа от Ривендж докарва як звук, само че той свири предимно чисти партии и разни модулирани сола(модулациите в албума им са 505-2 доколкото помня). Блендата му за ритъм е А1 (заводската) на процесора и може би си решил, че звучи добре, защото на ритъм партиите Стафа обикновенно е по-усилен.

 

Китаристът на Хиподил излезе в шоуто на слави с 505-2 преди 1-2 години.

Да кажем че на моменти тоя процесор излъгва положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

...възможно е...обаче the revenge project са невероятни на концерт...и наи важото е че излъгва или не системата явно работи...като се видим следващия път специално ще го разпитам как е записбал албума...също и Милан...

Редактирано от preIbanez
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва го очаквах.Аз съм свирил с Ривендж и случайно съм ги записвал:)

Но не с 505.Просто мерси като пробвахме с 505.Деймос има китара с ненормално силни адаптери и използва тоя мажещ ефект на А1.На лайф звучи,

той Дейва свири яко,само тоз лайв да не го чуеш на запис.Жужене и мазане в несвяст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...между другото записа е станал страхотен...доста професионално е пипнат...след малко мисля да си го пусна за пореден път...така и така пак се подхвана любимата ми тема...та да се допитам и до твоето мнение benedict...какво би препоръчал лично ти за пъуващи музиканти...условието е да не е нито прекалено тежко...нито прекалено обемно...с цел да се носи безпроблемно в комплект с китарта на неограничено дълги разстояния...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записа го има мастериран в по-динамичен вариант,което е кофти,но няма да ровя тази изчерпана тема.Просто метая да ъредя Ревендж да свирят с лампи на някой лайв.Сигурен съм,че ще има положителна разлика.

Ами преносимо все си мисля ,че може да е Tubeman II,Tube Factor на Hughes & Kettner,Sans Аmp GT2,Digitech RP12,RP20,RP21,2120,новите Digitech педалчета...има варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз пък си мечтая да бъда на този лайф и да се счупя от куфеене...дано да стане в най-скоро време...за мен това е може би най-добрата българска група...дано скоро се обзаведат с подобаваща на ранга им техника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.