Jump to content
Българският форум за музиканти

Многоканален предусилвател


Recommended Posts

А бе, обяснявам му тия неща, главно, за да възприеме нещо, ама нещо хич не вдява. Пък и не ще.

Като гледам, май ще се окажеш прав.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се опита по друг начин.

Имало състезание за най-силно куче. Всички водели силни породисти кучета, само един довел едно гърчаво куче и всички му се смеели, но в първата битка гърчавото куче било срещу едно яко куче. 
Якото куче все скачало, премятало се, а гърчавото седяло и го гледало, а собственика като казал "Спасе дръж" и гърчавото го захапало за врата и то умряло и така три двубоя Спас все побеждавал. 
Един попитал собственика какво е това куче, а той му отговорил: 
- Ами баща ми се върна един ден от лов в Африка с един лъв и от тогава бой, глад, стригане, бой, глад, стригане... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да затворя в кутия нещо което не съм пробвал, в крайна сметка с риск да се повторя буства сигнала колкото ми е необходимо и не вкарва шумове!

 

Пичове на никой не съм писал кое е правилно и кое не, схема не съм качвал а и не съм питал за такава, също не съм снимал и другите модули от цялата коаборация която е ИЗПРОБВАНА и е повече от ЗАДОВОЛЯВАЩА!

Ще кача семпли които съвсем скоро ще записваме също и картинки от завършения преамп.

Когато не знаеш какво възнамерявам да направя си е свободно съчинение да се дават научни квалификации и предположения  :drummer:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е, че това, което ще направиш, няма да работи, или няма на теб да ти харесва.

Проблемът е, че определението "многоканален микрофонен предусилвател", за каквото го представяш, е твърде далече от това, което реализираш и демонстрираш на съфорумците, с амбицията, че е на някакво ниво. Така можеш да объркаш някой и това е единствената причина, поради която се намесвам. А и да се опитам да ти предложа по-добро решение, което обаче не ти се нрави много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако решиш с да пробваш със друга схема може да пробваш с това - Цък  Изглежда лесно а и има разработена платка в ПДФ-то . Поне ще имаш балансиран вход. Остава да измислиш едно захранване - ето това може да свърши работа - ако искаш и фантомно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпълнението на кутията е доста по-добро от изпълнението на това, което е вътре (поне от моята гледна точка, на човек, който не прави кутии).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре има 6 трансформатора и 18 оу-та ако трябва да бъда честен, а аз схема не съм качвал във форума! :greenangel:

Радвам се че "хакерите" разконсперираха стандартен буфер а снимките на платката от буфера ги качих защото предполагах че ще е интересно как изглежда механично обработен "борд" но не се стигна до там.

За схеми с риск да се повторя не ми се пише, в случая е изпробвана на тестови "breadboard" с много различни комбинации и варианти, които няма да обсъждам (имате интернет, схеми бол стига свободно време да има за тестове).

Предположения и варианти всякакви, тук аз не пиша относно как да си го направиш а показвам какво си направих. Скоро ще има и семпли, изключително доволен съм от крайния ефект.

 

Работя с CNC режещи машини и всички детайли са чертани, рязани и правени от мен, доста трудно се събра всичко вътре въпреки, че на чертеж влизаше.

 

С Валяка не чупите стопове а брони както и да е сега работя по 3 канално захранване за ефекти пак 19" но с дисплей и регулране на волтовете от 9 до 18 скоро ще има и такава тема! :greenball:

 

 

А! и кутията още не е завършена не ми остана време да си пусна надписчетата днес. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж хубаво е да се хвалиш че имаш достъп до CNC машини - and So what man?

 

Аз не разбирам защо постваш в този форум - за да се хвалиш или да споделяш какво създаваш с колегите  или за да покажеш същността на личността ти ?

 

Защото май е третото.

 

За какви трансформатори става дума като не виждам изделието да е с балансирани конектори ? 

 

Трябва да минеш по висока степен на тролване на интернет форум - щото не ти се получава аз до тук виждам само бледи опити за Трол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че не са балансирани изходите не е необходимо, не ми е нужно, но входовете са стерео за там са трафовете.

Айде стига с квалификации стопове тролове и т. н. поствам щот ме кефи да поствам а полза има-идеи а и тролове има очевидно не са малко!  :greenball:  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам, че търси някакво признание на личността си... Ама явно не му се получава и дращи по стръмното.

За съжаление тук няма подходящи специалисти, все музиканти, инженери ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само кутии, всякакви 3Д изделия от каквото се сетиш, като материал, а поръчките са от вън и в повечето случаи са серийни. Поръчки за тук и единични бройки много рядко правя и ако изобщо правя са за приятел или за мен!

С две думи не приемам поръчки за кутии!

 

Валяк не търся нищо тук за разлика от теб, просто така си пиша за протокола и да те дразня  :slap:

В тая цялата "шопска салата" станаха много инженерите, а музикантите са на изчезване, или са бивши такива, жалко но факт  :whistle: само випове и модератори остатъка сме паплач но проблема не в моя телевизор!  :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.