Jump to content
Българският форум за музиканти

Midi педалиера може ли директно да управлява Bugera 333xl infinium


mita4eto1977

Recommended Posts

Здравейте, идеята ми е да ползвам раков процесор(или флорпроцесор с MIDI), но искам и да управлявам четирите канала на ампа а той е с аналогов футсуйч.Кратко казано искам този педалборд да върши всичко,както ще видите има аналогов изход за футсуйч със стерео жак, а моят вход за футсуйча е като за Midi.Поздрави и благодаря за вниманието!!!  

https://www.google.bg/search?q=behringer+fcb1010&biw=1024&bih=618&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=a_o2VLKJDqujygPgkYHgAw&ved=0CC0QsAQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не поддържа, точно за това става въпрос в цялата работа!!! Искам да управлява точно канала който аз му кажа а не да ги редува и тем подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш няколко варианта:

1. Ако искаш да ползваш Behringer FCB1010 ти трябва MIDI превключвател. Това устройство приема MIDI команди и ги преобразува в някакви релета. Ето наприемр едно такова устройство:

Z_11.jpg

 

2. Ако процесорът ти има реле(та), тогава може да ги ползваш тях.  Такива процесори са (примерно) BOSS GT-PRO, TC Elevtronics G-System.

 

3. MIDI педалиера с реле(та) , например Roland FC-300

top_L.jpg

Обаче на този амп входът е някакъв странен, пише си ,че е само за Bugera pedalboard, което ще рече, че някой ще трябва да ти прави преходници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Педалиерата на Беринджър е с релета също като Роланда.Цялата работа е - педалиерата да пуска аналогов към футсуйча и MIDI към процесора.Управлението на процесора е ясно,въпросът е дали аналоговият ще управлява всички канали на ампа-не да ги редува а да пуска който канал аз и кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Лоша идея.

 

^^ Сега като се замисля, за 4 канала само ENGL-а ще свърши работа. Но тази букса, трябва някой да я разгадае и да ти направи преходник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто куплунга е сходен на MIDI, но не може да се управлява така.

 

Според схемата на въпросния амп за превключването на каналите, луупа и ривърба се използват 5 релета и три транзистора.

 

Вариантът с релетата на Behringer FCB1010 например + "преходник" има по-големи шансове за успех, но според мен пак няма да стане, тъй като ми се струва, че фуутсуича е с незадържащи бутони, а релетата работят по другия метод (задържат).

 

BTW, четох че същия модел е произвеждан и със 7-пинов "МИДИ" куплунг, където т.нар. оригинален фуутсуич не влиза. :)

 

Последен вариант, за който се сещам, е ТОВА, но и тук ще трябва доста чоплене и ровичкане докато стане работата...

 

П.П. Малко хумор, сатира и забава: :greenball:

 

4DRRgnu_zps85f91b05.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, но искам и да управлявам четирите канала на ампа а той е с аналогов футсуйч.

 

Изобщо не е с аналогов футсуич.

 

Футсуича е с бутони - те дават сигнал на цифров модул - който управлява релетата:

 

bugera_333xl_2_zps39ca4374.jpg

 

Така, че колега - започни отначало със изискванията защото са погрешни.

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое не е ясно в изискванията?Дали управлявам цифров или аналогов ли? Аз просто искам да го управлявам от педалборда и питам за решение.Грешка-извинявам се!!!Не знам какъв е модула но искам да го управлявам,така добре ли е?Изискванията са същите.

Редактирано от mita4eto1977
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упралението на опциите на Берито  може да стане само с Midi Channel-Switch устройство.

 

Рафо ти е предложил марково решение:

Engl Z11   около 400 лева  - ще ти е необходимо да се направи къстъм кабел >  енгъл out - Бери in
 
Baby Thomas ти го е казал вече  - Релетата на MIDI FOOT CONTROLLER FCB1010 не могат да се ползват за този случай, може да ползваш това:
 
70 лева без шипинга -  но това е кит някой трябва да ти го сглоби и да се купят още неща коити не са включени в кита и да му се монтира в кутия
 
Правени са и други къстъм решения със модули изработени от наши съфорумници и интегрирани за определен род изделия.
Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се, че този футсуич управлява само по единия кабел чрез промяна на напрежението а останалите са за диодите. Дайте ако имате контакт с тези съфорумци, просто търся компактност и по-малко степ върху педалите че скоро ще трябва и с третия крак да натискам нещо :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам,  че търсиш къстъм решение, сам ли ще си го правиш?

Бутоните закъсяват различна стойност съпротивление към управляващия модул.

Ето ги измерени в моя такъв:20141010_191930_zps262c5ee6.jpg?t=141295

 

Само че това е еднократно действие - трябва ти модул който да го прави това.

 

Предвид, че след време ще смениш усилвателя - защо не го направиш гъвкав да може да работи и с други усилватели.

 

Аз пак не разбрах коя ще е миди педалиерата която праща сигнал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да си го правя сам по-скоро искам решение с крайна цена за труд.Това е педалиерата-

https://www.google.b...Aw&ved=0CC0QsAQ искам някой да каже- мога да го направя ще струва толкова.Естествено че искам да е универсално!!!То аз ако мога сам няма да ви занимавам,бюджета ми е нормален а ракията страшна!Поздрави!!!

Редактирано от mita4eto1977
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, мисля си за един вариант за управление който май е най безопасен.Педалиерата да командва футсуйча,той ще си е свързан с ампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.