Jump to content
Българският форум за музиканти

Една поучителна история за :


Recommended Posts

Не само ви прилича на Хай Фи-стки усилвател еми и го задминава защото е Хай Енд клас. Думата ми беше че хората знаят какво правят и имат уменията, опита, нужната апаратура и елементи. Тоя усилвател който е на картинката не съм го чувал. Но съм чувал друг, и той кърти мифки, арматура, мазилка... :cheers:

 

Стана навъпрос в тази тема за поправка на лампи и на тия мои познати мога да се доверя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

офф://

Хай-енд е определение за качество не за вид, това не прави хай-фай усилвател по-малко или повече хай-фай.

 

А в повечето случаи поне моите познати хай-фисти като погледнат китарен лампов усилвател отвътре (а някои и като го чуят) и получават сърцебиене .... :cheers: Имам предвид, че хората разбират от лампи и лампова техника, но вида и целта на разбирането е друга.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целите на Хай Енд-а са едни на китарнити усилватели други. И съм съгласен с тебе че хайфистите получават сърцебиене като чуят китарен усилвател. Отремонтирането на една техника е като да я направиш от начало, и затова не трябва да има компромис. Стана на въпрос в тази тема за поправка на лампи и на тия мои познати мога да се доверя. По силите им е да направят китарен усилвател но парите ще са доста над тези да си го купиш в магазина.

 

Слушал съм усилвателя по-долу на снимките в комплект с тия чудовищни хорни!!! Като набузят техниката с качествено записана музика от рода на Ерика Баду ти спират кръвообращението и почваш да изтиваш като студенокръвно на сянка!!!

 

rachev_and_horn.jpg

horns.jpg

tubes.jpg

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" И въобще потърпевшия от целата история първо да отиде при Балев да види кво ше му каже и после да импровизира по форуми. "

 

какви импровизации кви 5 лева

 

преди точно година се прееба амп-а и потърсих помощ от метълхамър-а.Тогава той ми препоръча Балев. Усилвателят си заслужава и АКО наистина причината е немарлива и бързо отметната работа, то тва говори само лоши работи. ше се опитам скоро да мина през София и може би ще се срещнем с гусин Балев. и мерси на метълхамъра, че ми услужи с траф щото иначе нямаше да има свирня онзи ден, а знаете колко е кофти в последният момент да отложиш нещо такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a_panov,мисля,че темата беше съвсем друга!За усилвателите,чиито снимки си поместил сме чували.Не е въпросът да направиш ТРАБАНТ за 100 000 евро само защото си голям майстор!Като си такъв,направи за тези 100 000 евро МАЙБАХ да те видим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така

доста офтопик излезе наяве

 

първо за офтопика

ами хората като Рачев и Рухи ги познавам лично батенце. големи пичове са и са ми помагали неведнъж в нужда.

Също тея хорнички дето си ги постнал заедно с моноблоковете съм ги слушал наживо доста отдавна.

Та мисля да не откриваме топлата вода а?

 

Така по темата ще занесем ампчето на Балев и ще видим как е хавата.

 

Основния въпрос е следния и стой така.

 

Ако си механик на автомобил ще сложиш ли пълен резервоар бензин А98 V Power на трабанче ???? ам то ще върви ма докога?

ще върви докато му изгорят сегментите а?

 

Тва горе е да разберете какво се е случило с ампа - извинявам се на хората който разбират от лампова схемотехника и са наясно какво се е случило от първия ми пост.

 

хайде със здраве

Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И metalhammer, като ходите при Балев го питай къде се продават високоволтови кондензатори да не се мъчиш повече.

1

Ами ман явно не си разбрал хавата.

Не става въпрос за високоволтови кондензатори.

А и едва ли ще ходя аз до Балев.

 

2

Собственика на усилвателя не се оплаква по "разни форуми" - а аз изразявам възмущението си ок?

 

3

"Иначе гледам че повечето отрицателни мнения са на разни хора които се занимават с електроника, демек конкуренция.А и някои от тях зимат и по - скъпо от Балев."

 

Отрицателните мнения са от хора който са разбрали какъв е проблема ти явно не си успял за съжаление :)

 

4

 

Ти явно също не си разбрал че да се занимаваш с електроника е мазохизъм и неможе да се говори за никаква конкуренция защото от тв апари не се вадят.

Всички ние батенце го праим ей така на добра воля.

Замисли се сам дали самия Балев си изхранва семейството с един продаден усилвател на месец или го прави за начесване на мазола .

 

Сори за двата поста един след друг

 

Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле леле

 

 

Абе само едно ще кажа аз (дет се вика да не се бутам между шамарите)

Перфектни хора няма. Всеки допуска грешки. Важното е да ги оправи овреме та да са доволни всички...

Това важи и за едни и за други и за мен включително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ман явно не си разбрал хавата.

Не става въпрос за високоволтови кондензатори.

А и едва ли ще ходя аз до Балев.

 

Не бе аз проблема го разбрах много добре, просто си спомням че ти се оплакваше че не можеш да си намираш високоволтови кондензатори по едно време. Тва беше встрани от темата сешсе

Редактирано от Veyko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Собственика на усилвателя не се оплаква по "разни форуми" - а аз изразявам възмущението си ок?

Страхотно е, че има свобода на словото, но е долно да се изразява публично възмущение и да се плюе името на човека без да му е дадена възможност да коригира проблема!

Както каза Ники - хора сме и всеки прави грешки. А отношението към собствените грешки различава мошениците от коректните хора.

 

Сматам ,че е редно модераторите да получат информация по развитието на събитията и ако се окаже неумишлена грешка /в което вярвам/ - темата да изчезне от форума!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Собственика на усилвателя не се оплаква по "разни форуми" - а аз изразявам възмущението си  ок?

Страхотно е, че има свобода на словото, но е долно да се изразява публично възмущение и да се плюе името на човека без да му е дадена възможност да коригира проблема!

Както каза Ники - хора сме и всеки прави грешки. А отношението към собствените грешки различава мошениците от коректните хора.

 

Сматам ,че е редно модераторите да получат информация по развитието на събитията и ако се окаже неумишлена грешка /в което вярвам/ - темата да изчезне от форума!

 

Влад

Така понеже съм добре запознат със ситуацията бате съм абсолютно сигурен че грешката е умишлена - в противен случай едва ли щях да поствам във форума!

 

А за развитието на нещата не с епритеснявай - ще ви държа в течение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak може да си абсолютно сигурен за нещо, което друг човек е направил преди година? Сам казваш, че до сега си му имал доверие - е не заслужава ли тогава този човек да говорите първо с него? И аз съм против подобни ситуации, но съм и против охулване името на човека само защото някой е "абсолютно сигурен" във вината му!!

 

А и както сам казваш - не си страна по въпроса - единствено си насочил хората един към друг. Тогава основанието ти за пускане на подобна тема е никакво!

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kak може да си абсолютно сигурен за нещо, което друг човек е направил преди година? Сам казваш, че до сега си му имал доверие - е не заслужава ли тогава този човек да говорите първо с него? И аз съм против подобни ситуации, но съм и против охулване името на човека само защото някой е "абсолютно сигурен" във вината му!!

 

А и както сам казваш - не си страна по въпроса - единствено си насочил хората един към друг. Тогава основанието ти за пускане на подобна тема е никакво!

Хайде да обясним подробно:

Бях през цялото време докато Балев оправя ампа.

 

Попитай всички хора във форума които правят или модват лампови ампове

дали биха сложили 6п3с на анодно 500 волта ?

 

Хайде аз повече няма да пиша :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори, нищо не вдявам, но като си бил там и разбираш, що не го коригира, като си видял, че го прави? /Това, дето не е трябвало да го прави.../

:angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами преди една година нямах такива задълбочени знания и плюс тва не бих

седнал да правя проверка на човек с такъв стаж и реноме.

Мислех че човека знае какво прави.

 

А той човека гледа да гушне кинтичките на момента пък после като се преебе

хората пак ш идат про него пак ш изкара някой лев и сички са доволни :godbless:

 

хората нали не разбират от ламби много знаят ко е станало.

 

Просто не е етично.

Тея тарикатлъци на дребно някак си не вървят вече щото колелото се завърта и докато си отгоре отиваш най отдолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.