Jump to content
Българският форум за музиканти

Ужасен шум от саунд картата


just_a_sheep

Recommended Posts

Имам следния проблем: като усиля настройките на звука достатъчно, за да се чува добре микрофона, се чува и един ужасен съскащ шум от саунд картата. Сигурна съм, че е от нея, защото като изключа микрофона е същата работа. Трябва ми някаква програмка която да маха този шум. Не ми трябва за обработка на запис, а за в момента докато пея, защото е много дразнещо. Ако някой знае нещо и да е Free, много ще ме зарадва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай повече уточнения -

-шума има ли го, когато извадиш кабела на микрофона от картата?

-каква е картата - вградена ли?

-кабела какъв е - изряден ли е?

-слагала ли си +20 дб бууст от адвансед сетингс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай повече уточнения -

-шума има ли го, когато извадиш кабела на микрофона от картата?

-каква е картата - вградена ли?

-кабела какъв е - изряден ли е?

-слагала ли си +20 дб бууст от адвансед сетингс?

Шума си го има като извадя кабела на микрофона.

За картата не съм сигурна, но мисля че е вградена.

Кабела не е изряден, ама и когато беше нов и здрав пак си го имаше този шум.

И отметка съм слагала, то иначе не се чува въобще микрофона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принцип нещата са ясни - от аудиокарта с цена $2...$3 (толкова струва аудио чипът на дъното) не може да очакваш да работи добре на 96 Khz, да поддържа перфектно 5.1, да има S/N 100 dB, че и да не се чува шум на всичкото отгоре - просто нито едно от тези неща не може да стане... :no:

Дори Live! Value, с текуща цена на старо около $20...$25 има такъв ужасен постоянен шум, че... :metalist:

Ако допълнително нямаш някакъв основен проблем по картата, кабела, софтуерните настройки и т.н. - шумът ти е от самия чип, повярвай ми. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е ясно, че проблема е някъде из компа, а не от микрофона. Въпроса ми беше дали има софтуер който да може да потиска тези шумове от рода на тези дето добавят някакви ефекти.

Редактирано от just_a_sheep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трудна работа....евентуално записан един път с шума аудио трака после може да се изчисти....ама не е работа

аз преди имах подобен проблем с една евтина карта

намери някъде една креатив лайв за 30-40 лв на старо и проблема ще се оправи.....това мога да препоръчам

аз поне така направих :metalist:

 

проблема също може да е и недобро замасяване - ако е офазен корпуса на компютъра се получава шум понякога - тоест ако нямаш добро заземяване в контакта да речем или има някаква утечка

ако имаш наоколо електротехник, кажи му да погледне дали всичко по контактите и разклонителите е наред

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в първия пост писах, че не ми трябва програма за чистене на шума от запис, защото такава имам и годе-долу се получава. Искам да не ми съска докато пея. Все пак мерси за инфото. Това креатив лайв преполагам е марка саунд карта, нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сега - най-добре е да се елиминира причината за шума. с програми е калпава работа - поне такава, работеща в реално време не знам

креатив е марка на разни компютърни аксесоари

лайв е модела на картата - принципно върши работа за непретенциозни самозаписващи се и други такива музиканти <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и за по-претенициозните върши чудесна работа. До преди 4-5 години почти всички звукозаписни студия работеха с тази саундкарта. Но трябва да се пробва с конкретното дъно, защото когато взех моята се оказа несъвместима и трябваше да сменям и него.

 

Успех!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Без да се засягаш, това е чисто лично мнение - личеше си и продължава да си личи с какво са работили и с какво някои продължават...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и за по-претенициозните върши чудесна работа. До преди 4-5 години почти всички звукозаписни студия работеха с тази саундкарта.

:wow: :rolleyes: Егати студията, ша ма прощааш..... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Без да се засягаш, това е чисто лично мнение - личеше си и продължава да си личи с какво са работили и с какво някои продължават...

аз съм от тия непретенциозните...... :lol::lol::lol::D:D:D все пак тук опираме и до финансовата страна на въпроса.....при положение, че го правя само да си губя времето няма смисъл давлагам куп пари в хубава карта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Без да се засягаш, това е чисто лично мнение - личеше си и продължава да си личи с какво са работили и с какво някои продължават...

аз съм от тия непретенциозните...... :angry::P:P:P:P:P все пак тук опираме и до финансовата страна на въпроса.....при положение, че го правя само да си губя времето няма смисъл давлагам куп пари в хубава карта

Не говорим за такива като тебе, а за студио, което иска да печели от клиентите си....в този случай е просто абсурдно да си сложи аудиокарта от начален клас, каквато имат 80% от обикновените компютърни потребители.

И резултатът ще е посредствен, и проблемите при работа - достатъчно....но стига сме обсъждали този проблем, защото не ми се вярва преди 4-5 години да е имало нормално студио с такава карта.

Виж ако говорим за "студио" като това дето видях в тази тема, може и досега да си работи с Live! Value. :green:

 

@Vlad, на "по-претенциозните", за които говориш....явно толкова са им претенциите...щото много е лесно да сложиш един компютър, миксер и една клавиатура и да кажеш, че имаш "студио". ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.