Jump to content
Българският форум за музиканти

Studiologic собственици наоколо?


Recommended Posts

Привет!

Дойде моментът, в който се реших за 88те клавиша. Хватката обаче е следната:

- Искам MIDI контролер

- Не искам милиони врътки и копчета, искам добра (и най-вече надеждна) клавиатура

- Бюджетът ми е до 1200 лв.

 

Разгледах какво има по нашите географски ширини и не останах много доволен :D Следваща стъпка : Thomann DE

Това, което ми допадна най-много като идея е :

 

http://www.thomann.de/gb/studiologic_acuna_88.htm Studiologic Acuna 88 (Бих добавил и другите Studiologic продукти, но те всичките лежат на Fatar клавиатури, така че няма особен смисъл). 

 

Сега накратко и самият въпрос: Има ли наоколо хора, които могат да дадат мнения за въпросните Fatar клавиатури, били те положителни или отрицателни. Също така приемам и идеи за други контролери :)

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същата дилема и се бях загледал в Studiologic, но са ми непознати. После чух добри отзиви, но нямам пряко наблюдение. В крайна сметка се спрях на Korg SP170S. Много съм доволен от него, но признавам, че не е "върхът на сладоледа". Зависи и от целите, разбира се.

Честно казано малко трудно ще чуеш мнение, на което можеш да разчиташ, за такова нещо без лично да го опиташ. Винаги мненията ще са много субективни. Пожелавам ти успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, този Korg поне би трябвало да мога да го тествам някъде из магазините на Икономов.

Аз лично не търся "върха на сладоледа" защото и като пианист не съм толкова капризен. След годините учене на lead/hammond техники реших, че е време малко да върна назад към класиката и ми е нужна подходящата клавиатура за целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе-долу същото беше и при мен, с разликата че аз не бях свирил от няколко години въобще. За мен Korg-ът е перфектното решение в отношение цена-качество-цели. Има достатъчно добри звуци (10), които са удобни за упражнения/свирене вкъщи. Иначе лесно се свързва с компютър - с MIDI-USB кабел или саундкарта с MIDI вход. Има само MIDI OUT. За моя случай е достатъчно и работи перфектно. Пианото идва с педал KORG, но е само switch. Пианото поддържа полу-педал функция (емулира различно натискане на педала на пианото). Аз си купих педал Korg DS-1H, който поддържа тази функция.

Виждам, че в онлайн магазина на Икономов го има. Предполагам, че и в някой от магазините ще го има в наличност.

http://rockshock.eu/клавири/дигитални-пиана.html

http://rockshock.eu/клавири/аксесоари-клавир/korg-ds-1h-детайли.html

Може би е добра идея да погледнеш и Kawai. CyberGene може да ти даде повече информация за тях.

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм фен на клавишите на Фатар. Това не е само мое мнение между другото - по международните форуми са доста недолюбвани. Не са от най-реалистичните и имат проблеми с качеството.

 

Ако искаш качествена и реалистична клавиатура, трябва да погледнеш японските - Yamaha, Roland, Kawai, Korg, Casio.

 

Както каза и SGEORGE, аз съм фен на Каваи :) За мен те са и най-реалистични. Освен това са на много прилична цена, особено в България - мини през Камертон и пробвай нещо на място, ако искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото дълго време ползвах Casio CDP-100. Още навремето беше 1100лв ново, а сега със сигурност е още по-евтин, вероятно има наследници с още по-добра клавиатура. Голяма част от записите ми в подписа са с него и със софтуерни пиана. Достатъчно реалистичен е и няма проблем с МИДИ стойностите като ямахите например, които трябва да ги блъскаш с нечовешка сила, за да извадят velocity над 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на отзовалите се, ще прегледам наличните дигитални пиана по магазините и ще обмисля този вариант. 

Best regards

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://kawaibg.com/product/213/mp-6-stage-piano.html

 

Ако ще е - да е.

ES 100 Portable Piano би могло да се нарече MIDI контролер с известни уговорки.

 

С MP-6 след някой и друг месец - на сцена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах MP6 до скоро - супер стейдж пиано :) Замених го за ES7, защото ми се промениха приоритетите и ми трябваше нещо домашно с говорители, иначе нямах никакви забележки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едно странно нещо на форумите. Ти даваш някаква ориентировъчна цена, все ще се намерят предложения за неща с двойна цена. Хора, ако имах 2k за пиано може би щях да напиша, че имам 2k. Има си причини хората да имат бюджети и въпросното "ако ще е - да е" понякога не е лесно приложимо. 

Скоро ще се върна в София и ще имам възможност да "пипна" посочените варианти. Наздраве! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега свързах човека с онова, дето го въртях стотина пъти (инструменталния кавър на Рейнбоу).

 

Човече, с твоите умения и брилянтно свирене заслужаваш най-добрите инструменти. Потърпи малко, посъбери повече и вземи по-доброто.

Недей дава половината сума за нещо, на което ще свириш, мислейки за другото нещо.

 

А за бюджета те разбирам в дълбочина, не че искам да те набутам да си купиш определен продукт.

 

М-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много OldTimes, оценявам го :)

 

След като посвирих на няколко контролера налични в родния град при познати (M-Audio & Yamaha) мога спокойно да си призная, че работата отива към дигитално пиано или нещо, което не е мислено да е MIDI контролер. Развитието явно наистина ще се позабави малко. Cheers :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мултиинструменталист като теб MIDI функционалност би била преимущество, в случай, че ти хрумне мелодия с фагот или друг необичаен инструмент.
Не че пианото само по себе си не е великолепно.

 

Свири сега и записвай с каквото имаш, а пианото един ден ще се стовари от небето.

Твоите неща са истинско удоволствие за слушане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.