Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за звукова карта Tascam US-122MKII.


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте пичове! :) Намислил съм да взимам хубава звукова карта, защото ползвам Guitar Rig за свирене вкъщи и на лаптопа звучи доста лошо - пукане, шум, съскане... не е от хардуера, пробвал съм с други китари на други компютри все едно и също е. Аз си го обяснявам с това, че качеството на звуковите карти е лошо и затова се получават тия шумолевици. Та въпроса ми е, ако сложа скъпа звукова карта ще изчезнат ли дразнещите странични звуци и като цяло ще се повиши ли качеството на звука? Понеже не съм много в час с тия неща за тва реших да попитам тук при Вас. Четох из форума за ето тази звукова карта "Tascam US-122MKII", tascam.com/product/us-122mkii/downloads/ , доста хвалена е, но дали ще ми свърши работа за Guitar Rig-а? Заделил съм около 300 кинта. Лаптопа е с параметри: Intel Core i3 2.2Ghz; 4GB RAM; 2xUSB 2.0 и 1xUSB3.0; За монитори ползвам Edifier R1600T Plus http://www.amazon.co.uk/Edifier-Studio-R1600T-Professional-Speakers/dp/B0038JULWW , не са най-висок клас, но като за вкъщи вършат супер работа. Давайте предложения и мнения :) Мерси! :)

Редактирано от HidePower
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това ѝ е целта ;) А понеже и аз съм ѝ хвърлил око - има ли някакви проблеми с драйверите под Windows 7 x64 Professional? Ако има някакво значение, ще я ползвам и за MIDI клавиатурата ми (не само за китара).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

След малко ровене се спрях на тази http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/i_46131/Tascam_US_366.html TASCAM US-366, гледам характеристиките, че е на 24bit/192kHz. Да попитам честотата играе ли голяма роля за качеството на звука? Тази е с 20 кинта по-скъпа, а разликата между двете е около 100kHz. :D Някакви мнения? :)

Редактирано от HidePower
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да си затрудниш работата на лаптопа, записвайки на такива честоти, друго едва ли ще разбереш/усетиш/чуеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Us 122 mk2 е  на 1/2 от цената на 366-цата, в томан е има няма 160 лв. За ненатоварени проекти, 1 вст барабани, 2 или 3 трака китари през някой китарен плъгин е перфектна, вършила ми е страхотна работа с прилични, неусещаеми латенции. Няма балансирани изходи за мониторите, което може да ти докара понякога проблеми с шумове. Откъм драйвъри беше Ок. Конфигурацията ми е подобна на твоята, дори по-слаба. Като цяло, добро желязо за много добри пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

US122-MkII си е супер за бюджетна карта. Правил съм няколко проекта с: МИДИ барабани със Steven Slate, 20-тина аудио трака и общо 70-80 аудио плъгина за микс и мастъринг. Абсолютно никакви грижи на машина с i3 проц и 4GB памет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.