Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара


danilaskov

Recommended Posts

Здравейте,бих искал да си сложа капачки на китарата и бих искал да ви попитам дали ще е добре да ги забия направи или ако махна боята ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти вземи ги накови, пък тя боята сама ще падне.

Но първо трябва да навършиш пълнолетие, защото с капачки от швепс и пепси няма да е cool, друго си е с бирени,

ако изобщо става въпрос за това:

zakk-wylde-rebel-630-80.jpg

Редактирано от ciriljhonson
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метални капачки е демоде. Най-cool става с пластмасови от бидони "Пиринско". Заковават се с дълги едри гвоздеи. Ако се покаже острието от другата страна на тялото, няма проблем, реже се с ъглошлайф и се пили ако останат остри ръбове. Най-добре стои на 59 Les Paul sunburst.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах с секундно лепило,но понякога падат и после трудно се лепи или чисти. Просто ми харесва да разнообраза малко и имам Епифон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти вземи ги накови, пък тя боята сама ще падне.

Но първо трябва да навършиш пълнолетие, защото с капачки от швепс и пепси няма да е cool, друго си е с бирени,

ако изобщо става въпрос за това:

zakk-wylde-rebel-630-80.jpg

аз съм събрал бирени и то доста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Gibson Les Paul Custom... бой с чука здраво! :> Дай после снимки да видим как е станало. 

Ако имах Гибсъл Къстъм това нямаше да го направя хаха

Редактирано от danilaskov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тъй и тъй е за коша темата, да обсъдим може ли на китарата да се сложат налчета?

 

М-)

Е защо ? реших да ви попитам какво мислите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вероятно е 1 априлска шега.

Но ако не е ...

Зачудих се аз какво е това "капачки на китарата" и се разрових из Нет-а от чисто любопитство. Видях снимки на китари с капачки забити с пирони! Вероятно тези китари стават само за висене на стената след тази операция!

И понеже така и така прочетох малко нещо, реших да го постна (дано се откажеш от тая работа обаче).

Трябва ти гумена подложка и/или гумен чук, и можеш да сплескаш капачките без да им издереш надписите там, така, че да се залепят.

Хората всъщност сплескват капачки с някакъв уред, един дори ползва преса за Tortilla, ама ти вероятно нямаш такава, тъй че ето какво трябва да направиш:

1 взимаш клещи и внимателно изправяш леко ръба отстрани на капачката .
2 слагаш капачката на твърдо - може да е наковалня, но да не е мозайката в коридора у вас , или плочките на балкона!!! или нещо, дето после ще ти се карат, че си го строшил!
3 може да сложиш капачката на гумена подложка , ако имаш такава
4 с гумен чук внимателно я сплескваш. Преди да си вземеш любимите капачки тествай с някакви смотани, за да си сигурен после какво правиш!

! Ако пропуснеш стъпка 1 капачката ще изглежда по-различно след като я сплескаш!

Вероятно ще можеш след като ги сплескаш да ги залепиш с просто двойно тиксо, та да се увериш, че на китарата няма да може да се свири и да ги махнеш после.

Ако пък толкова много те кефи може да вземеш монтажна лепенка и да лепиш с нея. Аз из нас лепя каквото ми попадне където ми попадне с монтажна на 3М и нямам рекламации.

Имай предвид, че всякаквите лепила и лепенки не са предвидени да се лепят по китари и е вероятно чудото, с което лепиш, да ти разяде лака на китарата, да стигне до дървото и да го увреди!!!

 

С моментно цианоакрилатно лепило няма да стане, понеже не е предвидено за метал!

Вероятно звука на китарата ти ще се промени след лепенето, капачките ще ти пречат и изобщо няма да ти е удобно!, понеже ще са изпъкнали все пак!

ИЛИ вземи ножица за ламарина и внимателно изрежи само кръгчето с картинката и го лепи така  - няма да е вече с вид на капачка, но ще се разпознава вероятно.

Може да пробваш и по - лек вариант - просто и залепи лепенки - из Интернет продават абсолютно всякакви, ще можеш да ги разкараш много по-лесно като спрат да ти радват окото.

Има и сайтове, на които можеш да си купиш готови сплескани капачки точно за тази цел - да си ги лепиш насам-натам.

 

Има дори пластмасови нещица с формата на капачки, но без остри ръбове и с плоско гръбче, които имат яки пънкарски картинки и можеш да си ги лепкаш дето ти душа поиска.

 

 

–––––––––––––
Ако решиш да ги ковеш с пирони се оглеждай когато носиш китарата на публични места - от ХЕИ може да ти я вземат, понеже с времето ще се превърне в жива ферма за тетанус и екзотични болести заради цивилизациите, които ще се развият под капачките!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които все още не са се досетили: Яворчо-тъпото се е завърнал. Да го приветстваме с добре дошъл и да се порадваме отново на малоумията му.

Редактирано от blr
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.