Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на стойка за микрофон


Vango

Recommended Posts

чупеща ако е за студио, а кондензаторния си е баш за там, вземи си една на проел, не е никак лоша и в Динакорд трябва да има към 40 кинта е, лекичка и приятна изработка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеееееее. На мен трите ми микрофона в комплект с жиците са по-малко! :lol:

За стойка установих, че е готино да се ползват група шпиндели за 10 ДВД-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеееееее. На мен трите ми микрофона в комплект с жиците са по-малко! :)

За стойка установих, че е готино да се ползват група шпиндели за 10 ДВД-та.

Брей....чак пък 3 микрофона с жици.....ти да не пазаруваш в "Магазини за 1 лв."? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За десктоп решение тип - "домашно" е удачен варианта със стойка от "чупещи" се лампи. Естествено нужна е доработка за захващането. Най-удобни са тип "пантограф" защото могат да се вдигат нагоре почти до човешки ръст - зависи и от височината на масата разбира се

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей....чак пък 3 микрофона с жици.....ти да не пазаруваш в "Магазини за 1 лв."? ;)

3 броя Nady Pro Performer + 3 метрови кабели - 24$.

Е как да дам за стойка 40 лева. Аре нема нужда! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей....чак пък 3 микрофона с жици.....ти да не пазаруваш в "Магазини за 1 лв."? :D

3 броя Nady Pro Performer + 3 метрови кабели - 24$.

Е как да дам за стойка 40 лева. Аре нема нужда! ;)

Е да бе...ама понеже човекът питаше стойка за кондензаторен... :P

 

Аз лично в студиото бях решил да ползвам висящи (монтирани на тавана) стойки с цел цялостно избягване на вибрациите (при недобросъвестни певци и певици...много си тактуват с крака бе... :) ). И тъй като не успях да открия такива, пригодих обикновени стейдж. Размонтирах им краката, резнах им малко общата дължина на тръбата и в крайна сметка се получиха телескопично разпъващи се прави стойки. Някой ще каже, че паякът е достатъчен - да...помага много, но не на 100%, особено ако подът е дървен (при мен е и двоен...както и стените). Та затова реших да ги спусна отгоре....а чупещото се рамо не ми е необходимо, защото записвам основно вокалисти, а когато дойде някой да изсвири нещо, тогава му слагам допълнителна стойка. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм много недоволен от проелските стойки. Имах една и се счупи. Пластмасата, която затяга гъвкавото рамо се изрони. А стойката съм я ползвал много рядко. И сега няма от къде да си купя само счупената част. Дори за права стойка не става :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.