Jump to content
Българският форум за музиканти

DI Box като speaker simulator - ваши мнения за някои модели


Лими

Recommended Posts

Разгледах го в сайта, доста добре изглежда кубето. 

Като се има предвид че е акустично (за акустична китара), сигурно са се постарали за микрофонния преамп, също така честотната характеристика на говорители, усилвател, е по-линейна.

Според мен няма особен смисъл от ди бокс, както си миксираш сигналите в комбото: ползваш сенд/ретърн за китарния канал, сенд/ретърн за вокален процесор в микрофонния канал, ако съм разбрал и т.н.

 

Единствено щеше да е плюс, ако освен небалансирани line out, роланда да имаше и балансиран xlr line out (не виждам да има),и така да може го включваш към друга система на живо, на открито, квото има там :), с десетина метра кабел и всичко да е в общи линии ок.

Та DI box евентуално като такова допълнение само.

 

п.с.

за да имаш най-реална представа, какво пращаш като лайн аут, и роланда ти е монитор, предполагам ти трябва ди бокс със спийкър симулатор който е с профил точно като говорителите и кабинета на роланда :D, така си мисля де.

А, и за комбо за акустична китара, защо трябва да е лампово и да има лампи, ако изобщо тр. да има..

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ :thx: Благодаря за предложението,Hillbilly, но посочи какво е това "чудесно" педалче! 

Бих се отказал от транзисторната ми "чекия", но ако някой направи за подобна цена лампова "античекия" за около три часа работа на батерии. Обаче ако свиря на мрежов ток и ако намеря пари и подходящо лампово кубе със подобни възможности, като на моята сегашна чекия бих го употребил без колебание.

Вервай ми! :beer:

emosms - ползваш сенд/ретърн за китарния канал, сенд/ретърн за вокален процесор в микрофонния канал, ако съм разбрал и т.н

.Кубето няма сенд/ритърн, а MP3 aux, но аз постигам това чрез лайн селектора LS2. Страшно функционално нещо!

:ok: Та DI box ще ми трябва заради дългият кабел до РА системата, но се надявах и да подобри целият ми саунд чрез спикър симулатор.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да имаш най-реална представа, какво пращаш като лайн аут, и роланда ти е монитор, предполагам ти трябва ди бокс със спийкър симулатор който е с профил точно като говорителите и кабинета на роланда :D, така си мисля де.

Да, така вече се изясняват виртуалните параметри на DI box, който ми трябва(ако въобще ми трябва).

А, и за комбо за акустична китара, защо трябва да е лампово и да има лампи, ако изобщо тр. да има.. - За да угодя на критериите на Hillbilly :hysterical:

Благодаря за мненията, защото "проблема" наистина ми се изяснява. :cheers2:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ДИ бокс -

1. Палмър пди09

2.Хюс и Кетнер редбокс

3.Берингер червеният проектиран от Юрген Рат, изпада и втора ръка, 30-40 лв, нов е малко над 60.

Чат пат изпадат ДИ боксове например и на Проко, ФАНТА.

Всеки ще свърши работа, на Палмър е най-реномиран.

Въпроса е наистина, доколко ще е полезен за акустично кубе.

Обикновено симулацията е 4х12 каб. Например навремето имах ДИ бокс на Проко, без симулация

и един такъв заради XLR изхода би ти свършил също работа.

Най-добре вземи един за проба, като свириш и след това реши.

 

"Та DI box ще ми трябва заради дългият кабел до РА системата, но се надявах и да подобри целият ми саунд чрез спикър симулатор." Общо взето избора е Палмър, като най-добро( и желанието да подобри, mellow,flat, bright ключето върши това) ).
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе български форум....знаем,че свириш на улицата ,ма кво ме ядеш,бе, имам комбо(транзисторна чекия) с батерии,но съм с ел китара -некои от джемовете във форума с него съм ги писал,хот-хед дисторшън,аз ти давам съвет като на приятел от личен опит - има изход с амп симулация,не знам са, ти с акустична ,може и да не звучи добре. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение :cheers2:  на всички участници в темата "почти си изясних" какъв DI box ми трябва.

Като имам в предвид, че през DI box ще преминава предварително смесен в кубе сигнал от вокал, китара и LOOPER плюс ефектите характеристиката му трябва да бъде - широкочестотна и гладка с неутрален саунд, т.е. без спикър симулатори(въпреки заглавието на темата ми) и пасивни(по изкл. и активни).

На тези условия отговарят следните(и др.) и бързо достъпни(в София) боксове - ZDirect, PDB, PALMER PAN 01 DI, DI600P, DI20, DI400P, евентуално и PALMER MI PDI09(в нормална позиция), както и някои др. от посочените в тази тема.

Предстоят ми практически тестове и след това покупка. :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1-2 месеца свирих с Palmer PDI 09.Озвучитела имаше претенции да ползва него,а не мокрофон.Свирих около 15 гига с него.Вързан между лампова глава и колона звучеше потресаващо през P.A.
 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.