Jump to content
Българският форум за музиканти

A lot of people still ask if the SLO can do modern metal ?


metalhammer

Recommended Posts

Е, хубаво е че темата се успокои, че беше заприличала на колумбийски сериал, а има интересни постове в нея.

Пък вие, старите кучета, давате тона на форума и би следвало да сте пример за подражание...

Но всеки има лоши моменти и може да бъде хванат на слаб такт :) хора сме.

Моите две стотинки по повода: като уточните кога и къде, водя ви май единствения притежател на Кемпер в ефира, с Кемпера барабар. После жива съпоставка и да има консенсус по резултата.

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е сериозно да си запален по музиката и да слушаш през компютърни колонки.

Вярвам, че повечето пишещи тук, имат хубава звукова карта и са изкарали сигнала към

добър хай-фи усилвател с подходящи тонколони.

Ако не сте - направете го, не е супер скъпо.

 

Преди години имаше една тема, за това да има ли бас рефлекс в китарен каб, от тип комбо

и имахме пререкания с Дими, които обаче приключиха добре.

Напревихме си едни амп тестове, запознахме се с някои съфорумници,

посвирихме си, понадухме си главите и си прекарахме добре.

Накратко - призовавам към помирение.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мисля си че помирението е факт, просто защото не е имало истинска война.

Само малко фойерверки при челен сблъсък на силни характери.

То в брака всеки ден ги има (поне в моя) и какво?

Да се развеждаме ли сега?

Редактирано от jabs
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е, че ми е интересно POWER-варианта на Kemper-а, дали избягва описаните от мен по-горе недостатъци, с които почти всеки от нас се е сблъсквал. Затова предпочитам, да направим лайв тест.

Ами, нека някой каже, ако би донесъл усилвател/и за сравнение и после да се организираме, да уредим репетиционна и да го направим :). На мен би ми било интересно. А това изобщо не пречи, и да се запишат семпли, който иска.

Редактирано от Evtim Djerekarov
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Именно POWER варианта е наличен за проби :)

Доколкото познавам собсвеника (много готин пич и съфорумник), няма да се опъва дълго на кандърма. В момента не е в страната, не мога да го питам но съм 90% сигурен че ще дойде :)

Редактирано от jabs
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като си дойде, може да му подшушнеш и да направим една тема за Amp Shootout-че :).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евто, ти пак не си разбрал.

Не може да има никакво сравнение. Камо ли на динамика, усещане и свирене.

 

Единственото, което можем да направим е да сравним звука от двата рифа. И после да кажем: това е по-добро от другото защото.......

 

Кемпера реално може да "клонира" даден звук. Този звук може да го променяш с еквалайзер или гейн, но не можеш да изкараш пълните характеристики на усилвателя, от който си взел звука. Идеята е, че си харесваш един звук и си го клонираш за да си го ползваш както ти е харесал. Ако си клонираш хай гейн звук със съответната динамика и искаш после от процесора да изкараш чист канал с друга динамика - не е сериозно.

Дайте да се хванем за това за какво е проектиран Кемпера а не да се опитваме от него да направим усилвател.

 

 

П.П. Моля не обръщайте внимание и не отговаряте на малоумни постове. Малко по-малко ще ги разкарам всички. Придържайте се към добрия тон и конструктивизма, за да бъде форума по-приятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако приемем, че не може да сравняваме истинския звук от усилвателя с "профилирания", то това означава, че главната файда от симулацията (да се свири на живо с много "профилирани" усилватели) малко се губи. Затова именно ми е интересен и експериментът със живото пробване - за да добия за себе си представа (а и другите участници), докъде са стигнали симулаторите, в реални условия.

Освен това, подобни мероприятия винаги са приятни - човек пробва, слуша, обсъжда, има приятна раздумка, а след това често - почерпка :).

 

Изобщо не говоря за това, да се опитваме да правим клийн звук от профил на мръсен такъв. Говоря за друго - слагаме примерно един маршал или меса буги. Профилираме го с кемпер(power вариант с крайно стъпало). След това, свирим на усилвателя, без да променяме настройките, и на кемпера, включени в еднакви кабинети, или в един и същи кабинет с комутация. Ако никой не различи на какво свири - супер. Ако обаче кемпера звучи както повечето моделиращи усилватели, тогава може да кажем, че все още моделирането не е достигнало необходимото ниво за правдоподобна реконструкция на живия звук, а все още се занимава със студийни играчки.

 

На запис, много хубаво ще си сравняваме рифове, но какво ще установим - това има малко повече високи, онова звучи малко по остро, а другото - малко по-глухо и компресирано. Макар, че да има някакъв смисъл от такова занимание, той е ограничен - на запис всеки може да коригира каквото си иска, а и все пак, обикновено когато записваме в студио, имаме достъп до усилватели, които не е необходимо да са наши :). Ако записваме с усилвателите, с които искаме, кемпера остава за декор.

Разбира се, може да се постнат и записи, за да може широката общественост да слуша на воля, обаче аз лично нямам кемпер, ако вие имате - записвайте, аз ще слушам/коментирам с интерес :).

Редактирано от Evtim Djerekarov
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динамиката в саунда на един китарист е 90% дясна ръка, останалото за мен са ала-бала. Има го същият спор и във фламенко форума, който посещавам, само че там става въпрос за много по-големи кинти и е още по-снобарска история. Естествено, че Солданото ще звучи малко по-добре на живо, това за мен не оправдава цената, която е с пъти по-висока от тази на Кемпер-а. За това и казах, че според мен Peavey 6505 би свършил същата работа на един "модерен метълист" - стегнат ритъм звук, който пробива в един свръх-компресиран микс на 4 пъти по-ниска цена. Честно казано, на мен ми е все тая през какво свиря, стига на не са изсипани 6 кофи с гейн, общо взето всеки сносен амп ще свърши работа. Нагодяваш се според обстоятелствата. 

 

Peace & love и повече време за свирене на всички. Яко е да има повече дискусии, че форума съвсем замря. Няма нужда да се съгласяваме за всичко постоянно, пак казвам че това, което съм написал е лично мое мнение, което е възможно да се промени в бъдеще, според зависи. 

Аре и един шредърски лик от мен в знак на запазване на добрия тон* 

 

*под това нямам предвид звукът от уеб-камерата  :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за компресиран микс, а за свирене на живо(симулатор vs. истински амп). С известни уговорки, в микс можеш да звучиш много добре и с Guitar Rig.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още повече пък за свирене на живо, особено като има предвид дупките, в които се изявяваме всички почти. Динамика ли е да я опишеш! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добре да се смесват понятията. Сега остава да споменеш и за способностите на китаристите.

Нека когато говорим за усилватели, да говорим за усилватели.

Когато говорим за лайв звук, да говорим за лайв звук, а когато говорим за записи, да говорим за записи.

Иначе се получава развален телефон и се пишат пълни глупости или в най-добрия случай, двусмислици/ три- и повечесмислици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласен съм, но за мен границите в това отношение са доста размити. За мен, в звукозаписно отношение, по-добро нещо от това да имаш пълен контрол върху основния звук на инструментите, в случая китарата, няма. Под това имам предвид чист DI сигнал, който можеш да го манипулираш, след като вече е записан както си искаш. Ако партията е изсвирена динамично, така и ще звучи след реампинг, стига да не се злоупотребява с компресията. 

За лайв не е удачно да говорим, като едновременно изключваме фактори като носене на апаратурата, свързване и време за саундчек, както и множество рискови фактори - кражба, повреда и разкачване на лампите и говорители, т.н. т.н. Някой спомена и придвижването от град на град, за мен това е абсолютно 100% най-важното нещо за една концертираща група. Да можеш да си натовариш всичката апаратура в самолета с възможно най-малки разходи. Това не е ли част от цялото "лайв" начинание? Колкото по-"dispensable" ти е гиър-а, толкова по-добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, за това е най-добре да се съберем, да видим, да пробваме и всеки да си направи изводите. Само да ми остане малко време ще го организирам.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лайв не е удачно да говорим, като едновременно изключваме фактори като носене на апаратурата, свързване и време за саундчек, както и множество рискови фактори - кражба, повреда и разкачване на лампите и говорители, т.н. т.н. Някой спомена и придвижването от град на град, за мен това е абсолютно 100% най-важното нещо за една концертираща група. Да можеш да си натовариш всичката апаратура в самолета с възможно най-малки разходи. Това не е ли част от цялото "лайв" начинание? Колкото по-"dispensable" ти е гиър-а, толкова по-добре. 

 

Говорим за сравнение между истинските усилватели и техните модели. Пак отиваш твърде далеч, много извън темата. Но ще коментирам...

 

-Носенето на апаратурата не е (или поне, не трябва да бъде) значим критерий. Плюс това, каквото и да правиш, пак ще трябва да си носиш кабинет, ако все пак искаш да свириш с някакво подобие на усилвател. Можеш да свириш и с комбо, като някакъв компромисен вариант(какъвто е и ползването на симулации).

-Времето за саундчек няма да ти намалее значително от това, че ползваш симулатор. Освен това, саундчекът не би следвало да е твоя работа.

-И симулаторът може да бъде откраднат, а хубавите такива не са много евтини.

-Шансовете аа повреда, според мен, са дори по-големи и вероятни при много сложна цифрова схема, отколкото при проста лампова такава.

Лампите са консуматив, сменят се и нито тежат много, нито са толкова трудни за носене.

 

Ако държим, да можем да си натоварим всичко в самолета, можем да свирим и с Vox Amplug, боднат в пулта.

Обаче съвсем не е това основната линия на така развилата се тема.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.