Jump to content
Българският форум за музиканти

A lot of people still ask if the SLO can do modern metal ?


metalhammer

Recommended Posts

^ Напротив, на места се обърна темата на "Процесори срещу Лампи".

 

И реално аз съм написал това, което е казал и Тони ама по-друг начин казано :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, темата за процесор vs. транзистор vs. лампи е безкрайна и всеки я вре навсякъде, особено по-скорошните китаристи.

И аз като си спомня, преди 10 години, какви ми бяха представите.. нищо общо със сегашните.

Не може да се отрече, че симулациите доста напреднаха в последните години, но в един момент нещата стават толкова сложни, че ламповият усилвател се оказва по-просто и надеждно (да не кажа и по-евтино) решение на проблема.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На проблема със "Симулирането на лампов усилвател", който се превърна в цяла индустрия.

И някакви що-годе добри резултати вече има(със своите предимства и недостатъци), но в крайна сметка и това, както можеше да се очаква, се оказа скъпо решение (поне засега).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глей са, представи си, че отиваш на преход в планината и трябва нещо да ядеш през деня. Ти не си взимаш с теб хладилника и печката ами си правиш сандвич. Защо? Защото е по-евтино, по-леко и най-важното ще свърши работа. А вече като се прибереш от прехода може да си направиш 15 различни блюда, кое от кое по-изискани и вкусни. На базата на тази история си представи някой да каже "сандвичи, срещу отрупана маса". Няма сми. Друг е въпроса, че ти може просто да си обичаш сандвичи и като се прибереш от излета пак да си направиш сандвич. Или да нямаш пари за друго освен за сандвичи. Но да се върнем в първия случай.

В къщи си си, имаш приготвени 15 вкусни блюда и идва някой да ти предложи сандвич. Ти много ясно че ще го откажеш. Неоспоримо обаче сандвича си има приложения. Същото е и с "лампи срещу процесори".

 

Ако и сега не ме разберете, по-ясно не мога :)

  • Like 6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз те разбрах още от началото, обаче и двамата сме много далече от въпроса "Става ли SLO-100 за модерен метъл".

Може би нашите писания биха били интересни на съфорумците, които повдигнаха темата за AXE-FX някъде в началото й.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз те разбрах още от началото, обаче и двамата сме много далече от въпроса "Става ли SLO-100 за модерен метъл".

Може би нашите писания биха били интересни на съфорумците, които повдигнаха темата за AXE-FX някъде в началото й.

 

Ами аз повдигнах темата за Axe Fx2, защото за мен въпроса "Стават ли този амп за над 3 бона + бутиков кабинет за $1000+ за модерен метъл?" е като да питаш "Става ли Audi Q7 за offroad и лов на глигани?" Ми сигурно става, но защо да си го причиняваш? :P

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз те разбрах още от началото, обаче и двамата сме много далече от въпроса "Става ли SLO-100 за модерен метъл".

Може би нашите писания биха били интересни на съфорумците, които повдигнаха темата за AXE-FX някъде в началото й.

Не, аз си казах, че мен ме кефи този звук, обаче темата излезе от релси заради Кемпера. Защото не се дава мнение за звука, а за това какво го издава. Ако беше даден само аудио клип нямаше да се стигне до тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

az наистина не знам кво е модерен метъл,ма пак настана шоу,за чегъртане един драйв у лампа и това е,това е и за блус с други корекции,ама ми е интересно тия симулации,дето струват колко половината от дупката,в която живея как изкарват фийдбек на сцена- това за незнаещите е ефект ,ползван от преди да станат модерни спортните китаристи ,обикновено се получава с изцепен амп и кабинет,ся със слушалките требе да мислат инженерно решение  как ша стане   :greenangel:

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ръгаш китарата в монитора и почва да пищи  :greenball:

Като цяло единственото гадно нещо в усилвателите пред процесорите е хамалогията, ма малко ли е?

А в обсъждания усилвател пък, единственото гадно нещо е цената...

Редактирано от pampi
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хамалогия, подгряване на лампи, нестабилност. Те за това всички са с по 2 ампа в раковете - 1 резервен. И сега по навик са а по 2 Axe Fx. Те хамали си имат, ама не е готино пред 10-20-100 000 души които са дали по 100$ да те гледат да ти "изтръпне апаратурата". Другото много важно, е че избягват всякакви шумове от много връзки между различните стомбоксове. Третото, че с един пресет с няколко връзки си правят цялото шоу. Сменят си ги само с футсуич. :> На Мешуга въпросния им тек-гай обясняваше, че ги сменя с клавишите на Midi клавиатурата. Та като имаш много дати за турне и са заложени много пари, предполагам ще разчиташ на по-сигурното. Като си се приберат в къщи си хапват от на Fortin ламповите прасенца и си правят кефа. :> За много хора музиката е бизнес, те за това баш музикантите с пропиват и продрусват, щото не за това са мечтали. В бизнесът се залага на сигурното, щом вече е достатъчно близо, че средностатистическия потребител не може да направи разликата.

 

Модерен метъл - Asking Alexandria :> Kill me.

Редактирано от G.Varbanov
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Точно! Да не пропускаме и факта, че от намаляването обема на пренасяните апаратури се пестят и пари. Без това да се отразява на качеството, даже напротив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе,те големите банди както са машина за пари,сигурно са много тъпи бе,да речем АС/ДС - един керван тирове със собствена апаратура в СФ,втори керван,пак техен сглобява сцената в румънско за следващото шоу..

А да се смята,че няма кой да им поддържа навързаните маршъл плекси на китаристите и да им "изтръпне апаратурата" на сцената е доста развеселяващо твърдение :greenangel:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.