Jump to content
Българският форум за музиканти

Смесване на бекинг вокали?


Recommended Posts

Здравейте, 

имам проблем с бекинг вокалите като цяло. Ето ситуацията:

Смесвам песен в която има и хармонии и вокали, които се обаждат от време на време. Хармониите звучат добре със стандартен панинг (ляво и дясно), но другият вокал, дето се обажда само за 1-2 думички не ми звучи.

Хармоният звучи добре и зад основния вокал, но третия вокал, ако го панна ляво и дясно не ми харесва....

Дайте някакъв съвет, че какво ли не правих - телефонни ефекти, много ривърб, дилей и какви ли не щуротии, но просто не ми харесва как седи в микса.......

Дори не се сещам за песен, която да ползвам за референс.....

Примерно пуървата дума е изпята от един глас , а другите 8 примерно, от втори.... ей така вървят....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вторият вокала има равна роля в песента с първия (както разбирам), третирай ги по подобен начин или ако са доста различни един от друг като звучене, третирай ги така, че и двата да се впишат добре и да се сливат при преходите (освен ако не е друга идеята).

 

Ама малко трудно така, без да се чуе за какво става въпрос, вземи пусни един семпъл.

 

Има вариант и просто да е изпълен не толкова добре примерно или по неподходящ за песента начин и да не се вписва. Тогава трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

компресиране, компресиране, и пак компресиране

бекинг вокала трябва да звучи, като изсвирен от синти-пад

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил да се опита и с паралелно компресиране. Махни или силно намали дълбоките реверберации, поиграй си с еквилайзера. Можеш да опиташ т. нар. компенсационен еквилайзер, т.е. честоти, които си намалил в единия вокал, вдигни в другия. Не прекалявай с нищо. На първо време работи с вокалите в центъра. Когато си доволен от резултата ще можеш да нагласиш панорамите и като последно би могъл да пробваш и mid-side eq. на всички вокални канали. На първо четене, без запис-толкова.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема идва от това, че и двата вокала са едни и същи, записвани с един микрофон, от един вокал и са лийд....

Утре ще пробвам варианти, ще пиша какво съм измислил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих както ме посъветва MisterJ и станаха прилични :)

Ще пусна демо, но първо групата да презентира албума, че така е кофти :)

Мерси за идейките, свършиха работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.