Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос - комбо за китара + микрофон?


violator

Recommended Posts

Здравейте, имам следния въпрос.

 

Наумил съм си да си взема електрическа китара. Трябва да уточня, че не съм професионалист, а аматьор. Тоест - не ми трябват някакви технически чудесии, не съм претенциозен в това отношение. Просто си чеша крастата. 

Мисълта ми е, че аз съм повече певец, отколкото китарист, вследствие на което много ми се иска в комбото за ел. китара, което ще взема, да мога да включвам и микрофон.

Въпросът ми е - има ли такива устройства? Двуканални ли се наричат? Ако има, къде в София може да се пробва и купи такова нещо.

 

Защото в един музикален магазин ми казаха, че добро киратно комбо не се съчетава с устройство за микрофон. Или ако се съчетава, звученето е зле.

 

Повтарям - не съм професионалист, претенциите ми са любителски.

 

 

Благодаря за съдействието!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При електрическата китара голяма роля за звука имат усилвателя и колоната - добавят изкривявания, променят динамиката и честотния баланс за да се получи типичния китарен звук. За възпроизвеждането на глас изискванията обикновено са противоположни - цели се реалистично предаване на тембъра, без да се добавя "цвят" от апаратурата. 

Има усилватели за акустична китара (при която изискванията също са за сравнително неутрално възпроизвеждане), които имат вход за микрофон, но за да постигнеш приемлив тембър на ел. китарата ще ти трябва обработка на звука й във външно устройство (напр. някакъв процесор - Zoom, Digitech. Line 6 и др. подобни). 

Кажи каква е целта (вероятно искаш да свириш пред хора?), каква музика искаш да свириш и какъв е бюджета за да получиш по-конкретен отговор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Кажи каква е целта (вероятно искаш да свириш пред хора?), каква музика искаш да свириш и какъв е бюджета за да получиш по-конкретен отговор. 

 

Благодаря за отговора. Подобни неща ми каза и продавачът в магазина. Но понеже съм виждал улични музиканти, които свирят с ел. китари на кубета, през които и пеят с микрофон, затова реших да поразпитам, преди да си взема кубе.

 

Нямам конкретна цел. Не, целта ми не е да свиря пред хора. Вземам тези неща са собствено удоволствие, искам да си дрънча на ел. китара за собствен кеф. Но понеже съм повече певец, отколкото китарист, искаше ми се, след като ще дам 200-300 лв за кубе, то да има възможност за включване и на микрофон.

Видът музика няма значение - не съм професионалист, за да гоня точно определени тонове. И все пак - алтернатив, блус, даркуейв, такива неща....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро размених едно такова с колега от форума. Беше Line6 Spider Jam. Има вход за китара, aux - в който можеш да пуснеш втора китара, бас или нещо друго, mp3 in и вход за микрофон с отделен потенциометър за силата на звука + някой ефекти. Самото кубе има и вградени ефекти като delay, tremolo, reverb, flanger, phaser и други. Освен 12 инчовия говорител за китарата имаше и пищялка, която ти позволява да ползваш и микрофон. Цената обаче е по-висока от определения ти бюджет. Огледай по-малките братчета от серията на Line6 Spider или Peavey Viper, може и да имат сходни функции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен използвай бюджета си за да купиш максимално добър маломощен китарен усилвател и пей без микрофон. Гласът ти и без микрофон ще звучи нормално, докато китарата през гаден усилвател - не точно. Да кажем, че ще е по-малко вдъхновяваща и удоволствието ти ще бъде по-малко :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@G.Varbanov, @разбойник

 

Благодаря за отговорите. Мисля, че се ориентирах в ситуацията. Значи все пак има подобни устройства, но порових и видях, че приличните са на цени над 800 лв. Това ми се струва доста за подобни претенции като моите.

Ще пообиколя по музикалните магазини и ще преценя какво да взема. Най-вероятно ще е обикновено китарно кубе. Има супер прилични за 200- 250 лв.

 

Всичко добро ви желая! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че съм виждал на малките кубета Roland(micro или/и mobile сериите) да има позиция микрофон на копчето със amp-симулациите. Но си на ситуация или микрофон или китара. Поне така помня. А като за такива малки кубета, звука не е толкова лош, но не очаквай да звучи като някой stack.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VOX http://www.voxamps.com/us/mini3/

Цените в Икономов са до около 300 лв. Чудесен избор за описаните нужди! Вервай ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно за чешене на крастата си взех това: http://www.musicstore.de/de_DE/EUR/Gitarren/Combos/Fame-Acoustic-Line-AC60R-Combo-/art-GIT0006533-000, плюс един SM58 и за забавление на мен и на съседите, върши перфектна работа :)

Edit: Имам предвид акустична китара с пиезо.

Редактирано от 81.slash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах Vox Mini3 и за в къщи е идеално, работи и на батерии. Бях много доволен от него. Входа за Микрофон използва ефектите Reverb/ Delay.

Сега виждам че вече има и Vox MINI5, в което има вградена ритъм машина, че има и суич за работа на 0,5W, 1W, или 5W, което е супер!!!

Относно акустичните кубета с входове за Ак. Китара и Микрофон, имам такова Kustom Sienna 35, не знам как е при другите, но моето с Ел.Китара звучи много басово. Ако търсиш чист звук става, но с драйв звучи гадно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах Vox Mini3 и за в къщи е идеално, работи и на батерии. Бях много доволен от него. Входа за Микрофон използва ефектите Reverb/ Delay.

Сега виждам че вече има и Vox MINI5, в което има вградена ритъм машина, че има и суич за работа на 0,5W, 1W, или 5W, което е супер!!!

 

Някой има ли идея, откъде в София може да се купи подобно кубе - VOX MINI 5. Има ли музикални магазини, които го предлагат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MCI са техен представител, звънни да питаш.

 

Така и направих. Дори вече си го купих, защото го имаха налично. Пробвах го китара + микрофон - звучи напълно прилично като за моите претенции и нужди. Вече съм горд собственик и на Ibanez AR 250 bk, така че съм много доволен. Страшно красива китара...и звучи разкошно.

 

Благодаря на всички за съдействието, бяхте ми много полезни. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.