Jump to content
Българският форум за музиканти

Първа китара.


the new boy

Recommended Posts

Здравейте, предстои ми покупка на първа китара и бюджета е доста орязан (100-150 лева) и се разтърсих в нета и открих Squier SA-105 и ми допадна външния вид, а след това и цената от 130 лева. Има ли някой съфорумник с тази китара да каже как е: като звук, усещане и кусури (щото няма ефтина китара без някой друг проблем), става ли за учене и тем подобни? Ще се свири рок/метъл. Много съм ви благодарен предварително за отговорите и се извинявам, че съм поредния новак с подобен въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тая тема очаквай да си навлечеш малко неприятни и груби коментари защото теми със същото заглавие има поне 500. Китара за 100-150 каквато и марка да вземеш ще звучи еднакво. Всяка китара става за учене стига да ти е удобна. Като звук не очаквай нищо просто защото китари за 100-150 се правят от доста некачествени материали. Или на по кратко : Отиваш в магазина, пробваш дали ти е удобна и я взимаш. Разлика във звука на squier за 130лв. или друга китара пак за същите пари, няма да има. Така, че взимаш тая която ти е по - удобна и повече ти харесва на външен вид. За звук няма смисъл да гледаш просто всяка китара в този ценови клас звучи еднакво зле. И нямаше да е зле както си се разтърсил за китара да се беше и разтърсил и за подобна тема защото има прекалено много. Айде и успех! :)

Редактирано от SynV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай някоя друга марка - има на подобни цени из нета - Корт, Аполо, Ямаха и т.н. Хубаво за тези стилове да имаш хъмбъкер поне на бриджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, какъв хъмбъкер, това е акустична китара. Без да четете пишете...

 

До автора - метъл ще ти е малко трудно да свириш на акустична китара, но може.. метъл балади, това-онова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, какъв хъмбъкер, това е акустична китара. Без да четете пишете...

 

До автора - метъл ще ти е малко трудно да свириш на акустична китара, но може.. метъл балади, това-онова.

:offtopic-001:

Не виждам в първият пост да се разбира, че става дума за акустична китара.

 

Призовавам за по-толерантно отношение. Мисля по-ценно ще е един форум в който се помага, а не да се сочат хората с пръст.

В последно време доста негативна енергия циркулира из форума ми се струва.

И за да не е съвсем извън темата словесната ми ексхибиция, призовавам автора да погледне да речем тук : http://forum.muzikant.org/topic/103191-eui-iaeiaaaueoaa-eeoadhenoe/

 

Поздрави, и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bsavov Провери съответната китарка която е дадена в първия пост в интернет и ще видиш за каква китара става дума стига да не те мързи разбира се.

 

Относно темата за метъл и рок тази китара според мен няма да ти свърши работа, нито ще можеш да я включиш някъде нито да и пуснеш distortion а метъл на чист звук не е метъл.

Бих ти казал да събереш малко повечко пари за една ел. китара и едно усилвателче макар че можеш и в компа да я ръгаш, но както ти си решиш и все пак за такъв стил музика тази китара няма да ти е много от полза.

Редактирано от genatawa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 Разбира се, че без дисторшън няма метъл. То идеята на този стил е изкривеният звук и агресията. Без дисторшън например Master Of Puppets ще звучи ето така:

http://www.youtube.com/watch?v=ocZJWJDlUP8

Не е зле ама е смешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 Разбира се, че без дисторшън няма метъл. То идеята на този стил е изкривеният звук и агресията. Без дисторшън например Master Of Puppets ще звучи ето така:

http://www.youtube.com/watch?v=ocZJWJDlUP8

Не е зле ама е смешно.

А това даже не е смешно.....

 

http://www.youtube.com/watch?v=D8FQMHY28ko

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хайде сега... ако не прочетеш, че свири Megadeth и слушаш със затворени очи спокойно можеш да си помислиш, че Зоро гони някой с коня! :>> Трябва си джъ-джъ :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@G.Varbanov Аз всъщност не прочетох заглавието и до средата на т'ва нещо се чудих к'во по дяволите е...

Звучи ми като Супер Марио на гъби и някаква странна хибридна дрога на 23 век...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пича от видеото с класическата и Holy Wars ...  :godbless:

Що за абсурдни примери ... след 15-20 години МНОГО ОТДАДЕНО свирене на класическа китара, може и да доближи пича като технически данни. За конкретният клип - пича свири от 17 години само фламенко.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се разводни темичката. От съвет отиде към обсъждане на клипове.

Ако все пак става дума за акустична(уестърн или класическа) китара, няма да е зле автора да се разходи по магазините и да се опита да сравни различните марки и качествата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Evtim

В този ценови клас и да обикаля и да не обикаля няма да намери нещо с огромна разлика най-важното е да отиде с някой който разбира за да се хареса китара която е с най-малко фабрични дефекти и да има що годе хубав звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.