Jump to content
Българският форум за музиканти

12-ки на Страт


Pandemonium

Recommended Posts

Еее чакайте бе какво правите, знаете ли колко джазмени свирят с 12-ки в стандартна настройка в ми...пък и както казва колегата Стиви Рей също ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това хубаво, но само да кажа, че досега при 2 китари имам информация, че при опит да се настрои в ми с 13-ки просто се е счупил нът-а. НЕ знам дали преди това са се сетили да разширят гнездата, но да се счупи нъта означава едно - много напрежение.

 

А тръсрода не винаги е проектиран така, че да може да връща 2-пъти по-голям натиск. На по-евтините китарки, дори с дебели грифове(особено тези, с дълга, стратокастерска 648мм мензура), съм доста предубеден, че няма да може да се изправи хубаво грифа с 13-ки в ми. А ако дълго време стои извит, ще получи и трайна деформация.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Ми по-дебели от 10 неса ти нужни

Въпрос на вкус :), аз лично обожавам звука на по дебелите струни, е естествено не всичко може да се изсвири добре на 0.12, но на 0.11 няма никакъв проблем...относно татко СРВ - май ми се върти нещо че е свирил с половин тон надолу..обаче неговия флажолет звучи като флейта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копеле аз съм барабанист и ти препоръчвам да НЕ свириш с тези струни в нормален строй.Просто мисля че не е полезно за грифа и не са достатъчно меки като останалите(10,9)Ако си настроиш китарата поне с полу тон на долу ще стане поносимо и всичко ще е като с десетки.(предполагам,все пак съм барабанист,но не се здържах)

П.П.СРВ свири с полутон, да.Друга вариация няма.Ако някой харесва смъкнати китарки му препоръчва на Zakk Wylde Boomers-ките,които са 10-50 или 10-60,абе първите три са нормални,а дебелите са доста по-дебели,имам чувството,че ако ги настроиш в нормален строй просто грифа ще каже ПУК.

Редактирано от bonzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах по-горе в темата, нормалния строй НЕ ГО ИЗПОЛЗВАМ!!! Drop-D е единствената настройка, която ползвам от приблизително година. Иначе смея да твърдя, като колегата fLiSk, че таз лопата издържа и на 13-ки, при това продължително време.Не е лично мой опит, на познат е, но въпреки това е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SRV понякога и в Ми свири,ако не се лъжа In step(89) e изцяло в ми,или soul to soul(85) беше..,а емблематичния му очукан стратокастер не е с оригиналния гриф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че таз лопата издържа и на 13-ки, при това продължително време.Не е лично мой опит, на познат е, но въпреки това е възможно.

Да споделя че в китарните магазини има доста китари които идват фабрично с 0.12 и са настроени в ми , с кленови грифове и роузууд фингърборд...и седят така бая време...моето мнение е че е въпрос на настройка на тръс рода..естесвтено не препоръчвам на никой да си прави експерименти с инструмента си , но зависи какво търси, на мен просто много ми харесва саунда на тези струни, просто по съвсем друг начин ми звучи китара...относно удобството, имаше един урок от Албър Лий, на който казваше - "купете си някоя акустична китара , евтина с високи струни и и сложете 0.13 струни....и свирете по един час на ден на нея...ръцете ви ще станат железни след това :godbless:"..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...високи струни и и сложете 0.13 струни....и свирете по един час на ден на нея...ръцете ви ще станат железни след това :)"..

Съвсем вярно!

Аз от доста време поддържам на една китара сравнително високи 0.13-0.56,за упражнения(друг е въпросът,че не се упражнявам толкова често :wall: ).Китарата е в стандартен "Е" строй и е без проблеми,относно поведението на грифа.А доскоро(около преди 1.5г) имах такъв размер и на друг инструмент - също без "главоболия".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- "купете си някоя акустична китара , евтина с високи струни и и сложете 0.13 струни....и свирете по един час на ден на нея...ръцете ви ще станат железни след това :)"..

Саунда наистина става брутален,но след известно време интензивно свирене,много често следват проблеми(в моя случай болки в лявата ръка,загуба на сила на удара няколко месеца принудително несвирене и минаване на 10ки)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- "купете си някоя акустична китара , евтина с високи струни и и сложете 0.13 струни....и свирете по един час на ден на нея...ръцете ви ще станат железни след това :)"..

Саунда наистина става брутален,но след известно време интензивно свирене,много често следват проблеми(в моя случай болки в лявата ръка,загуба на сила на удара няколко месеца принудително несвирене и минаване на 10ки)

Да, и аз го преживиах същото нещо , за това сега свириа с 9-ки , на истина трибва да се внимава , това което казва Колио_к нее за пренебрегване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен 11 стига, добре е дори за такива които не свирят толкова много (като мен) без да причинят проблеми, но пък и имат много от качествата на по - дебелите струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.