Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте колеги, аз съм така да се каже мобилен DJ и си търся усилвател до 500-600w горе долу до ценови диапазон 500-600 лева, в момента съм се спрял на два усилвателя с подобни параметри и искам да питам за мнение кой от двата е по-добър?

Не търся хи-фи мнение за това попитах тук. Интересува ме силата най-вече и качество в в звука(в рамките на нормалното) не Hi-fi!!! И на втора употреба не се наемам.
Ето и усилвателите единият е LEXONPRO XL2000 http://www.lexonpro.com/products/content.aspx?id=34

а другият е Behnringer EPQ2000 http://www.behringer.com/EN/Products/EPQ2000.aspx

Благодаря.

За тези пари не очаквай 600 вата качество, по-скоро 150-200, говоря за нови цени.

Иначе втора ръка може и да намериш по-реномирани марки.

Да и какво не се знае какво е ставало с него и на второ участие в бокса

Да това са рисковете, иначе за тази мощност си приготви 1200 за нов от реномирана марка, другия избор ти е берингер или биема, които си пишат каквито мощности им хрумнат, работят неефективно и съответно загряват повече.

RMS мощността на Бери-то е 500W@8ohm / 700W@4ohm. И ако изобщо е вярно... :greenball:

Приятелят ми се занимава DJ-ство и според него за такава мощноист юе трябва да дадеш повече пари!

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Пламен Миланов
      На път съм да завърша един много дълъг и мъчителен период на избор на лампов китарен усилвател (който ще ми е първи такъв). По принцип съм се спрял на няколко модела и съм си изкарал някакви изводи, но ще ми е от голяма помощ ако хора, които имат опит с нисък клас лампови усилватели дадат някое друго мнение. Моделите в този ценови диапазон на които съм обърнал по-голямо внимание са : Vox AC10c1, Vox AC15c1, Laney Cub12r, Fender Blues Jr III, Orange Tiny Terror 15W head,  Marshall Origin 20 combo,  Marshall Class 5 (head / combo). Усилватели които съм отписал поради някакви си мои съображения са: Marshall DSL сериите и Fender Bassbreaker 15.
      Ако има собственици на изброените ампове, моля да споделят мнение ,дори на тези които съм отписал. Ако си променя мнението за тях е добре дошло!
      В момента най-много клоня към Vox AC15c1, Vox AC10c1 и Blues Jr III .. в този ред

• By X_X
      Здравейте, искам да попитам кои от вас са използвали програмата Bias FX na Positive grid. Интересува ме какви параметри трябва да има компютъра ми за да нямам неприятна латенция на звука по време на свирене. Планирам да си купя audio interface Focusrite scarlett 2i2, но първо бих искал да знам дали компютърът ми има достатъчно добри параметри за да е безпроблемно свиренето.

Laptop HP
      Процесор : Intel® Core i5-6200U CPU @ 2.30GHz     2.40GHz
      RAM - 4GB
      64 битова операционна система, процесор, базиран на х64

Благодаря!
    • By DVengeance
      Здравейте,

Нямам усилвател и се чудя, колко добра идея е да се свири лайв със симулация за китарата. Съответно би било Китара - аудио интерфейс - лаптоп - един активен монитор от интерфейса плюс мониторите на сцената и от интерфейса към Ди Ай-а на главния миксер за фронт оф хаус.

Потърсих из форума, но не намерих подобна дискусия, поне не някоя от скоро. Интерестно ми е дали сте опитвали подобно нещо, задоволителен ли е резултатът?

Като изключим фактора надеждност на драйвърите и личен мониторинг, тъй като те не са ми проблем, какви други проблеми може да има този сетъп?

Някой със сигурност ще зададе въпроса, защо просто не ползваш усилвателя на някого или не наемеш, затова нека кажем, че тези възможности не са удобни за този случай. За няколко концерта не ми се пръскат средства за усилвател, тунер, ноиз гейт, допълнителни кабели, носенето на всичко и т.н. като се има на предвид, че ми трябва просто един метъл ритъм звук, гейт и тунер, който са в софтуера. Дефакто не ми се налага да сменям между два канала.

Поздрави,

Денис
    • By kostadin_georgiev977
      Здравеите, първо да се извиня ако имам правописни грешки, защото съм с нов лаптоп и нямам хубав кирилизатор.

Понеже често се събираме вкъщи с приятели и пеем, реших за нова година да купя всичко нужно за да си направим караоке парти.

Не говоря за тези, които ги има по хотелите (телевизор със субтитри и инструментал) - такова нещо не ни трябва. :Д 
      Знаем си текстовете, а и искаме да пускаме музика от Youtube...каквато пожелаем, и дали ще е инструментал или не...наша си работа.

Искаме просто да пускаме музика от интернет и хубави микрофони на които да ги пеем, следователно и тонколони от които да излиза целия този шум. (имам тонколони с буфер, но не съм сигурен дали стават).

Та, въпроса ми е какво ни трябва за да си направим такова караоке?

Предполагам 2 бр. микрофони (за дует), усилвател и тонколони?

Трябва ни нещо хем евтино, хем звука които излиза да не е зле.

Другото, което е...ако имате някакви предложения за марки и модели, стига да не е много скъпо - казваите.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.