Jump to content
Българският форум за музиканти

Евтини инструменти от Usa


Recommended Posts

Ами въпросния немски сайт съм го виждал, но цените са доста различни от американските.Един и същ модел на Yamaha Rydeen например в Щатите е 500$, а в този сайт 600 евро:godbless:А тази цена от 42 евро за всякакви разфасовки товари ли е?В смисъл без значение от килограмите и размера?

апропо,Динакорд на каква цена продават въпросния модел Yamaha?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...но предполагам, че за колети също трябва да са с най-ниските от USPS, Fedex или DHL.

Нищо вярно. USPS е държавната им поща, така да се каже. И не несравнимо по-евтино от всички останали, които са частни куриерски фирми. Пак така да се каже. Ако искаш провери цените, но си вземи хапчета преди това! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що изчислих от сайта на DHL колко примерно би струвала една доставка на 20 кг. клавир от САЩ до София

 

$757.18

 

Трябваше да послушам съвета на Baby Thomas :godbless:

 

 

--------------------

 

След допълнителна проверка установих, че

за същото нещо USPS биха искали само $83.25 :headbang:

Е не баш за същото, гледаме най-евтината доставка

 

4 - 6 Weeks $83.25

4 - 10 Days $130.95

 

При калкулатора на DHL нямаш възможност да си избираш airmail/surface, явно всичките им доставки са въздушни. Ако не се лъжа при тях пишеше, че колета ще ти дойде за 2 дни.

Редактирано от SquiZzLe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично имам няколко познати в САЩ, но всичките са американци и не мога да ги занимавам с глупости :headbang: Плюс това вече съм го правил, хехех

 

Но иначе идеята е много добра, хайде да намерим някакви надеждни българи и да им предложим някакви пари примерно 5-10% просто да поръчват някой и друг пакет от musician's friend или там все едно и после да го пращат по пощата до БГ. Спестяванията са действително огромни, дори след като броим ДДС-то, което ще ти вземат на митницата върху сумата минус 100 евро (доколкото аз съм запознат) и прибавим $50-100 за доставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що изчислих от сайта на DHL колко примерно би струвала една доставка на 20 кг. клавир от САЩ до София

 

$757.18

 

Трябваше да послушам съвета на Baby Thomas :godbless:

 

 

--------------------

 

След допълнителна проверка установих, че

за същото нещо USPS биха искали само $83.25 :headbang:

Е не баш за същото, гледаме най-евтината доставка

 

4 - 6 Weeks $83.25

4 - 10 Days $130.95

 

При калкулатора на DHL нямаш възможност да си избираш airmail/surface, явно всичките им доставки са въздушни. Ако не се лъжа при тях пишеше, че колета ще ти дойде за 2 дни.

UPS ще ти свърши работа на доста по-сносна цена, си мисля ...

 

... а USPS не предлагат интеренаципонално трак-ване на пратките.

Т.е. - излязат ли от Щатите, забрави да ги тракнеш ... Ако се загубят по пътя - лошо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UPS ще ти свърши работа на доста по-сносна цена, си мисля ...

 

Калкулатора на UPS показа, че за същото нещо биха ти взели точно $503.64

Е да в сравнение с DHL може и да мине за 'сносно' :)

 

... а USPS не предлагат интеренаципонално трак-ване на пратките.

Т.е. - излязат ли от Щатите, забрави да ги тракнеш ... Ако се загубят по пътя - лошо ...

 

Да и аз съм го забелязал, но честно казано, досега съм получавал от САЩ може би 15тина пратки (вярно предимно книги) и никога не е имало проблеми. Даже последният път трябваше да пристигнат за месец, а дойдоха само след 10 дни. Това беше 10 килограмов box-set, за доставката на който Амазон ми взеха точно $12 B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтиния вариант е да ти ги купи някой от САЩ и да ти ги донесе до тук на ръка.25$ шипинг там(освен ако не е безплатен) и между 20$ и 50$ мисля,че е таксата в самолета за екстра лугидж.Другия вариант е да си преведеж парите на някой френд с Кредитна Карта от там(или го помолиш да ти направи една) и си да си направиш регистрация в Евау.сом с неговата карта и да търсиш обява с интернешънъл шипинг.Друг начин незнам.А,да най-лесния утиваш в динакорд и си купуваш барабаните,ако са Ямаха ти препоръчвам директно да не си правиш трудав musicians friend e 999,99 $,a в динакорд 1780лв.B)Даже ще ти излезе по-скъпо ако си я поръчаш от там:)

Редактирано от bonzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех 4е за барабани говорите :think:..... те немисля 4е тежът 20кг /ако се доставят по пощата/а и доставянето им на ръка от някои приятел дошъл си от us е проблем предвид особено тежките мерки които се взимат по летищата и затегнатия митни4ески контрол.Те не ти дават шампоан да вземеш със себеси камо ли да помъкнеш барабани. :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено след последните събития е мисията невъзможна да се вкарат такива обемисти неща като ръчен багаж.

 

Имах удоволствието да пътувам до Лондон точно 2 дни след като бяха заловили онези хорица с течните експлозиви и не даваха да се носи нищо освен документи, портфейли и ключове и то в прозрачна пластмасова опаковка. Никакви чанти, книги, минерална вода, козметика или каквото и да било с батерии. Мобилните телефони в чекиннатият багаж.

 

Преди седмица пак ходих до там и този път разрешаваха чанти с големина като за лаптоп и се заяждаха за по няколко милиметра. Един пич го върнаха да си чекинне коженото куфарче (изглеждаше от бая скъпа кожа), защото беше с около 3-4 милиметра по-голямо от разрешеният размер. Не ми се мисли, дали си го е получил после и ако го получил в какъв вид е било.

 

Другото нещо, за което не си мислите е, че ще трябва да се занимавате с митници и ако трябва да се платят мито и ДДС, цената така сериозно ще набъбне (първо 19% върху стойността от фактурата, после още 20% върху цената + митото). С други думи ако струва 1000 USD, ще трябва да се платят 428 USD мито+ДДС и сумата ще стане общо 1428 USD. Мисля, че беше нещо ткоава. За по-малки неща, които се събират в багажа може лесно да се мине метър, но за такива обемисти животни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, както си и мислех е почти невъзможна тая мисия.Ама това е съдбата на барабаниста, да му е трудно и гадно.И да му тежи:PТрябваше да се захвана с хармоника навремето:singer:Това в кръга на шегата.Благодаря на хората с познания които са се изказали.Явно с барабаните номера няма да мине, но ще се задоволявам ежегодно с чинелчета, щото за тях няма проблем:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш DW или някоя фирма,която не се предлага в БГ,можеш да говориш с Пепи Славов, той ще ти ги вкара на европейски цени плюс 20-тина процента отгоре максимум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам че говорим за барабани, просто си направих труда да видя колко би

струвала доставката на един 20 кг. пакет. Просто да има база за сравнение.

 

Честно казано нямам представа колко тежат едни барабани :think:

 

Доколкото си спомням, ако някой ти прати пакет от САЩ и го декларира като подарък, не плащаш нищо на митницата ако е до 100 евро, ако е над 100 плащаш ДДС върху сумата минус 100 евро. Действително, върху музикалните инструменти сигурно има и мито.

 

Но тънкия момент е, че твоят приятел може да посочи каквата си иска цена на инструмента, който ти 'праща като подарък' :bravo:

 

Аз съм убеден, че тия барабани повече от $200 не струват :greenball:

 

За да не съм голословен, мисля до няколко дни вярно да помоля някой да ми прати един клавир (и без това имам нужда) и ще ви пиша имало ли е проблеми и колко е излязло.

 

Cheers

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво ми отговориха от USPS:

 

I apologize that the USPS is unable to ship the item to Bulgaria for you, as the item is too big.  With dimensions provided, 52.1 x 10.9 x 5.2 inches is over the maximum dimensions allowed for a parcel to go to Bulgaria.  The maximum dimensions are as follows:

 

Max. length 42", max. length plus girth 79"

 

If I can be of assistance to you in the future, please don't hesitate to contact me.

 

Thank you for choosing the United States Postal Service.

 

На сайта им пише

 

Weight cannot exceed 70 pounds.

Length + girth (distance around the thickest part of the package) cannot exceed 108 inches. (Parcel Post cannot exceed 130 inches.)

 

Така че цял клавир човек не може да си поръча през USPS, но ако си намериш човек който да ти прати барабаните, особено ако е в 2 пратки, сигурно няма да имаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.