Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична


Phreaker

Recommended Posts

Аз си взех стаг от Малкият Цум. Китарата не е велика, но определено ми пасва на нуждите. Има хубав, силен и ярък тон, удобна е, грифа е без изкривявания и определено си заслужаваше 170 лева.... Вярна е и няма бръмове по прагчетата. Според мене това си е идеално за първа китара или за учебна такава. Все пак спестявам за басче ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

off

 

е тва не мога да го разбера

...Стаг пък понеже не са марка

 

повярвайте има и по еФтини китари които също имат добри звукови качества(не само) и не отстъпват на някои "имиджови" марки...

 

поздрави

 

едит:

 

ГОРД собственик съм на стаг 2 години вече свиря на нея няма НИКАКВИ забележки!!!! :no:

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал да има акустичен уошбърн за 300 кинта.

Рафо, има. Аз наскоро ходих до един магазин и видях Уошбърн (лицензен) за 270 лв. - неозвучен. Като го пипнах, ме смая качеството на дървенията и изработката. Веднага го купих без да се замисля, просто ме впечатли адски!

Мек е като ел китара, страшно удобен. А и цената супер ... Мога да пусна снимчица ако някой иска ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^От "Динакорд" Варна. Мисля, че така се казваше магазина - до "Годзила" :P Като щракна снимка - пускам ;)

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Тук в София ги внасят Фактор но като съм ходил там нямаше толкова евтин акустичен модел. Иначе и аз си търся :P Ама искам да е Cutaway. И с електроника. За сега съм хвърлил око на един Фендер но той е към 500 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^От "Динакорд" Варна. Мисля, че така се казваше магазина - до "Годзила" :P Като щракна снимка - пускам ;)

 

:hello:

Магазина във Варна до "Годзила" е точно на "Фактор".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и се казва не Динакорд, ами Джей Би Ел. Динакорд е зад ВИНСа и е представителният на Ямаха. Musicman, пробвай Уошбърн за 400 лв, не се сещам модела, ама е с пиезо и повечко еквалайзери и с кътаут. Във Фактор го има :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За класическа китара ли говорим? Защото уестърните съм ги гледал и с амного яки. Но не са класически.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maлко късно се включвам в темата, но да кажа 2 приказки.

Ако приемем, че всички изброени китари са сравнително верни, гледайте като купувате по възможност предната дъска(тази с дупката) да е направена от смърч(spruce)(демек от борче:P). Смърча има голямо отдаване на звукова енергия, и китарите със смърчова предна дъска са значително по-силно и приятно звучащи о тмного от китарите, с предна дъска от друго дърво.

 

Друго нещо - повечето от евтините китарки звучат приятно, но малко плоско, нямат необходимата дълбочина на звука, и не са така звънки. Затова пробвайте много китари преди да купите, и вземете китарата, която наистина ви хресва.

 

Известна представа за резонанса на кутията можете да добиете и като чукнете леко с пръст по китарата, някъде около бриджа, и се заслушате в отзвучаването.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно за акустичните китари, смърчът е често използван и с доказани качества. Но само за топ - горна дъска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си зех една акустична Hohner за 160 лв, още съм нууб ,ама добре си звучи китарката, личи си че е пипната като са я правили, и е идиална за начинаещи, демек за такива кат мен :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За класическа китара ли говорим? Защото уестърните съм ги гледал и с амного яки. Но не са класически.

За уестърн говоря. Уошбърн класическа не съм пробвал. Ти каква търсиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен лично не ме бърка толкова типа акустична китара, стига звука и да е готин и да е удобна

 

малки вариации в дизайна не са болка за умиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.