Jump to content
Българският форум за музиканти

Замяна на push/pull потенциометър с обикновен


spiritus

Recommended Posts

Здравейте,

 

Бихте ли ми препоръчайте ми майстор, който може да ми замени push/pull потенциометъра с обикновен такъв, като изкара switch за активната електроника na любимия ми CORT C4H.

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни в тази тема: http://forum.muzikant.org/topic/122808-%D0%BB%D1%8E%D1%82%D0%B8%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D0%B5/

 

Не е точно работа за лютиер, но мисля че там ще намериш човек.

Защо искаш да правиш такава промяна? Ще се наложи да се дупчи китарата (освен ако няма да използваш ключето за mid boost), което и сваля цената, ако решиш да я продадеш някой ден. Провери ли също дали има място в кухината на тялото? Понякога е доста наблъскано там и няма място за абсолютно нищо в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да го направя, защото сега потенциометъра ми е много "лигав" - много лесно се върти и при една евентуална бърза корекция в движение и става мазало - или много се усилва или много се намалява. Тоест - не е стегнат.

 

Това, което прочетох по форумите и което ми казаха по магазините е, че почти всички push/pull потенциометри са така "лигави"

 

Затова искам да го сменя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало - не знам къде четеш и кого питаш,но да ти кажа не всички са такива.И после - ако си купиш поти което си струва парите и марка(не набедена) сам ще се убедиш в по-горе писаното.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.