Jump to content
Българският форум за музиканти

Много важно


Recommended Posts

Според мен не е лошо някой, който отбира от уеб-програмиране, да направи една малка базичка данни кой колко е дал и за какво колко е похарчено. И едно read-only сайтче, в което пише колко пари имаме в касичката и примерно кои хора са давали най-много (за да се кефят, че им пише имената). И един админ панел и това е - един обработва парите и всички виждат всичко.

 

Аз така поддържам финансите на групата ни на Ексел: определили сме си месечна вноска от 10 лева, записвам на всеки, записвам за какво е харчено и готово - удобство, както и прозрачност и яснота.

 

И тогава на форумните срещи всеки дава колкото си иска, някой поддържа тая системка и с гласуване се избира за какво да се харчат парите.

 

Просто и лесно. Няма банки, няма дявол. Е има де, някой ще е банката.

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Ей това е хитро, ама пак опираме до същото. Къде се събират тия пари? Къде да ида да дам за ключодържател? Аз ако ида там, ще дам и за нова версия на форума. ;)

Виж сега, това е принципно предложение... просто ми хрумна, че така би трябвало да стават нещата а не с банкови сметки.

А въпроса от къде можеш да вземеш артикулите е много лесен. Или идваш на форумна сбирка или по куриер или по пощата с наложен платеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос, че 50 стотинки са много, а за това, че на 1-2 лева са много. Това означава, че ако участваме примерно с по два лева, трябва да се внесат 2.50, което води до 20% фира. За нас де, за банката е далавера. ;)

 

Така цялата сума излиза примерно 180 лева вместо 150. Е за чий?

 

По-добре е да измислим удобен безбанков път.

Предпочитам да дам 30 стотинки за превод (последните ми спомени са за такива цифри при преводи във BGN), отколкото да се замъкна до София, което ще ми струва около 50 лв транспорта (отиване и връщане с автобус) и 12 часа път (6 отиване и 6 връщане) ;)

 

Дори и само в града да пътувам, 30 стотинки няма да ми стигнат за да се замъкна до мястото на събитието, камо ли да се върна до вкъщи.

 

Тук предусещам друг проблем и той е свързан с обосновката на тези преводи (т.е. на тяхното получаване), но не съм сигурен. Ако някой е наясно с това може да сподели.

 

пс. Тъкмо видях новите мнения. Идеята да си купим някакви такива неща с наложен платеж е добра ;)

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съвсем изключих, че не става въпрос за софийски форум. ;) Ами тогава може би комбинация от двете неща ще е най-удачна - банкова сметка и касичка. А може и сувенири с наложен платеж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хора, все пак трябва да има някакво известие за баланса на сметката, за да не се получи надплащане, стига да нямаме и някакви други идеи за реализиране. :) Най-добре е да се направи разбор на това, което е необходимо за форума и да помислим все пак как да го реализираме :) Можем да си помислим за едно фондченце за такива нужди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно това имах предвид със идеята за сайтчето, просто всеки да може да види актуалното състояние на сметката, касата, хазната или каквито там начини за набиране на средства изберем.

 

А и да има надплащане == резервен фонд, лошо ли е? Ще измислим за какво да ги използваме. Няма да е лоша практика да помагаме на някого с тези пари. Можем примерно да образуваме фонд за подпомагане на начинаещи музиканти с елементарни инструменти - кремони и т.н. Има какво да се прави. Важното е всичко да става с гласуване и демократично, да представлява мнението и гласа на голяма част от форумното общество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми допада идеята за "магазин" за начинаещи на форума :greenball: Не знам какво мислят другите :headbang: Да си казват, защото виждам ентусиасти :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам че като правя тема а съм още на 13 мнения (хах :metalist: ) и тя става гореща :godbless: .Но ми се иска да кажа нещо...идейте са всичките добри,но стават все повече (Нека не пълним главата на Musicman с чудения кой от 100-те начина да избере) мисля че човекът каза вече няколко пъти че средства могат да се наберат от реклама + който колкото даде в една банкова сметчица (Което аз също мисля за най-подходящ и практичен начин).Така че по добре е да стане по скоро защото това не е малък форум а ТОВА само чака някой злосторник.

П.С.

Прост съм си ко а праа :metalist::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.