Jump to content
Българският форум за музиканти

Digitech Grunge...


cecko_affection

Recommended Posts

Понеже не съм от София па и отдавна не съм наминавал...

Да питам аз има ли го тоя ефект из магазините

ако да-споделете моля приблизително на кви цени вървят...

някой да продава и т.н...

 

МНОГО мерси предварително :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам вече не се произвежда, но това не пречи да го има по магазините, софианците да видят и да кажат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това кога е станало - да не се произвежда? На сайта им го има и не пише да е дисконтинюд; иначе по темата - аз моя го купих преди малко повече от половин година от Фактор, не знам дали го имат в момента, но принципно там е мястото да потърсиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има го- не знам колко е точно но сьс сигурност е на 100 лв

 

а сумати време се чудехте, като продавах ДОД Г7(то си е марка на дигитек) - в който има грьнч!

и то само за 200 лв - а има и още неща - та по изгодно е в форма на процесор

Бигжав продаде тук наскоро такьв грьнч педал

така че по добре се оглеждай в форума - излиза доста по тьнко

 

ПС - дода е запазен за Корн - докьм 9-10 септември - когато се прибира в София( не е писал да се отказва)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то може да го има в процесора, но тва не значи че свирнята му е като на истинския аналогов - те и маршал амповете са в процесорите, но нямат много общо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук не си прав

имал сьм и дигитек грьнч и звука на грьча в дода е индентичен

все пак ства дума за една и сьша фирма

дори да има някаква разлика в звучението е минимална и едва доловима

това го казвам защото не сьм правил аб тест

просто фирмата си изпипва добре нещата и не се налага да се поставят под сьмнение

 

така че това, не е като да кажеш -симулацията на маршал от зум педалче е далеч от истината - затова - да далече е(аз сьм уредил дода - не го хваля за да го продам )

тук аналогията е както с босс - например ГТ5 - има вградени педалчета на бос - например дс1 и метьл зон

както и при дод-дигитек - разликата между звученето на ефекта вьв форма на педал и вграден в процесор е минимална

 

 

cecko_affection - ако не си пробвал грьнча - според мен си заслужава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

например ГТ5 - има вградени педалчета на бос - например дс1 и метьл зон

както и при дод-дигитек - разликата между звученето на ефекта вьв форма на педал и вграден в процесор е минимална

и аз бих казал че звучат много добре в BOSS GT-6 :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да се сглася с Тони - това , че са от една фирма , не означава , че са едно и също . Едното е аналогов звук , другото е дигитален , и определено може да различи лесно . И като цяло камиончето ще спечели .

 

Това важи и за Бос .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги :curse:

Да са го спрели от производство-не вярвам.

@ТОNY-не съм го пробвал(за мое съжаление),обаче мисля скоро да го направя.

Мене ме интересуваше по принцип дали е разпространен ефекта по родните земи(понеже свиря повече на бас),дали се използва често сред китаристите...

...Както и да е,мисля да събера някой лев,че да пооборудвам периферията и на китарката си..

поздрави

 

наздраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бигжав продаде тук наскоро такьв грьнч педал

на мен, и ми каза, че нов е 95 кинта от фактор... така, че бегом към фактор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да се сглася с Тони - това , че са от една фирма , не означава , че са едно и също . Едното е аналогов звук , другото е дигитален , и определено може да различи лесно . И като цяло камиончето ще спечели .

 

Това важи и за Бос .

Кой ти говори за цифрови симулации. Не знам как е в боса, обаче в 80% от процесорите, дисторшъните са аналогови, и са преди цифровата част на схемата. Предполагам, че при бос и ДОД процесорите стоят пак така нещата.

Дори и наистина да говорим за цифрови модели, то аналоговите педалчета въобще не са трудни за моделиране, и гарантирам ти, при липсата на шум от конвертора, и по-бързичък процесор, разликата ще е само хипотетична.

Има и разлика между цифров звук с 2Mhz 16 битов процесор, и 200Мhz 64-битово DSP например.

Това не са zoom-ове.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Evtim Djerekarov -даде наистина обосновано изказване - което е подкрепено и от практиката <_<

както казах по горе , а и колегата с боса потвьрди

разликата е минимална

като това не значи че педалчетата ще изчезнат и всички ще преминат на процесори-има си място и за двете неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецко в петък си идвам и напрао да та забирам за СФ в неделя - има го тоя педал в

Фактора виждал съм го,а и го чух у Хантов...мнооо добре звучи има и жица в него и

по-мек звук:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.