Jump to content
Българският форум за музиканти

лампово кубе


vitaly

Recommended Posts

Що се отнася до метъла лампова глава + затворен кабинет прави звука на кубето направо смешен.

Еми тука си абсолутно прав.

То кубето винаги е компромис.

Ма ако бях казал лампова глава и клоусд бек кабинет - вече ще ме разпънат на кръст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

а Тони нема нужда да говорим за JTM 30 тва не е истинкси ламбов амп.

 

Серията JTM  е бъкана с дискретни елементи.

Предполагам,нямаш предвид JTM/2203 Master Volume,или Major,или JTM 45,а серията JTM от 90-те години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

серията е JTM от 90-те години - мен си ме кефи порядьчно

като собствения драйв- е най много за хеви метьл ритьм

някакьв такьв - не е злобен

 

защо да не е истински - има си лампи и в предусиването и в крайното стьпало

никьде не пише да е транзисторен :)

пьк и като го сравня с меса буги - пак 30 ватов клас А - бугито може да е по - добро - ама не кой знае колко повече

 

а тези старите серии JTM -ми - те да не са драйв монстери(не са хай гейн)

не- просто са си готини лампови апаратури

 

както казах -трябва да им се хакне вьншен дистер или преамп - за по здрав метьл -това е според мен

 

питащия никакьв го няма -а може да е с бюджет 200 -300 лв и

мисля че е глупаво да го убеждаваме да си вземе хайгейн глава с 4х12

 

вьпроса му беше - какво комбо 30 вата лампа за здрав метьл?

станя ясно че такова само по себи си няма - и ако взима - ще трябва да даде още кинти за драйв или преамп- и после да сменя лампи редовно

а добрата алтернатива - да си вземе готин транзисторен или хибриден амп

и да не му купува нищо допьлнително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама Тони транзисторния драйв може да е добър но все нещо не му достига.

Дет се казва уж си близо до якия звук но все се разминаваш с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то според мен зависи и как свири човек, аз съм чувал с ушите си как човек, свирещ с Roland VG-88, включен в централното ама изобщо не се разминава със якия звук, пък това си е чист цифров процесор.

 

Може и изцяло ламповата техника да е най-добрата, но, освен ако човек не е бесен ценител, или не записва записи, които със сигурност ще имат голяма аудитория, не виждам особен смисъл от нея. В нашата клубна действителност няма да може да и се наслади човек, пък камо ли в домашна апартаментна такава. Само дето ще разнася тонове апаратури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде да прасна 2 мнения едно след друго...

 

Онзи ден ходих във Фактор и там свирих на един изцяло лампов рандал, който се оказа доста добър, 50 вата е - повече от фендер хот род, но е 1х12. Както и да е - цената му е 1000 лева - с 500 лева по евтин от хот род-а, чистия му канал е приятен.

 

Не е лошо да се има в предвид тей като е доста по евтин и има повече гейн от фендера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то според мен зависи и как свири човек, аз съм чувал с ушите си как човек, свирещ с Roland VG-88, включен в централното ама изобщо не се разминава със якия звук, пък това си е чист цифров процесор.

Не искам да споря че може да се извади як саунд от процесор,но товае предимно за слушателите За за свирещия разликата е огромна.Така че за мен основната причина за свирене с лампов амп е собственият ми комфорт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме преди време ми беше обяснявал че искаш амп който да комбинира всичко като звук. Мисля че road king series 2 на mesa е точно като за тебе :)

 

Аз все още не мога да асимилирам всичките неща които може този амп.

 

Ще намекна само за някой от тях за да си изградите представа (тия които не са запознати)

 

4 независими канала

 

канал 1 и 2 - избор между clean, fat, tweed и brit звук

 

канал 3 и 4 - избор между raw, vintage и modern high gain

 

Това, което е по интересното е че може да избираш типа крайни лампи за всеки един канал по отделно, и то не емулация, самите лампи си ги има. Възможните комбинации са следните:

 

2x6L6

2xEL34

2x6L6+2xEL34

4x6L6

4x6L6+2xEL34

 

С избор на мощноста от между 50, 100 и 120 вата

 

Също така има ключ за промяна на захранващото напрежение на лампите между оптимално и максимално :)

 

Освен всичко това е възможно всеки канал да се изпраща към различен кабинет...

 

 

Единствения недостатък за който се сещам е цената, но определено е много сериозна комбинация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Универсалните неща обикновено се оказват шит.

 

Знаем че едно универсално нещо обикновено куца в отделните детайли на приложение.

 

Неслучайно хората продължават да свирят със плексита и туин ривърб.

Неслучайно големите фирми пускат реюсе на старите си ампове.

 

Колокото по малко неща стоят на пътя на сигнала толкова по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто този амп е модуларен и има руутинг, не е нищо сложно

 

всичко си е аналогово и лампово, ако разбира се не броим диодите които са възможни като опция

 

хората които са ползвали този усилвател твърдят че постига всеки тон за който се сетиш, от класически маршал (само че без шум за разлика от оригинала) през сантана, до тон стил slipknot

 

според мен мнението ти е леко предубедено :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.