Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябва ми някаква програма


Стефчо

Recommended Posts

Искам да пусна записа от синтезартора (YAMAHA PS620) на компютъра или на друг синтезатор, или пък да пусна нещо на моята йоника , но форматът не е съвместим. Може ли някой да ми предложи някаква програмка да чете формати на такива вехти машини.

Не съм много вещ в информатиката, но в упътването пише, че клавира може да чете форамти 0 и midi, а всъщност неможе. Разчита само записаното от неговото флопи.

Ако някой има представа от проблема и може да помогне ще съм му благодарен цял живот!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с проблем, ако форматирам дискетата компа казва, че ще изтрие всичко B)

За да не го прави тоя проблем турете по едно парче тиксо на отворите и готово .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...че клавира може да чете формати 0 и midi...

Скоро експортвах от Кюбейс 3 МИДИ файл и в джама имаше отметка за такава опция. Опитай с Кюбейс или потърси в нета нещо свързано с него и тоя формат 0...

Това се сещам само, успех! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Искам да пусна записа от синтезартора (YAMAHA PS620) на компютъра или на друг синтезатор, или пък да пусна нещо на моята йоника , но форматът не е съвместим. Може ли някой да ми предложи някаква програмка да чете формати на такива вехти машини.

Не съм много вещ в информатиката, но в упътването пише, че клавира може да чете форамти 0 и midi, а всъщност неможе. Разчита само записаното от неговото флопи.

Ако някой има представа от проблема и може да помогне ще съм му благодарен цял живот!

Ако искаш да пуснеш стандартен миди файл на компа,правен в секвенсера на клавира не трябвя да имаш никакъв проблем.Вси4ки клавири с миди разпознават о и 1,защото самото миди се състои от формати 0 и 1.За звуци правени в паметта на клавира е друго нещо.Самия формат на звуците е специален за Ямаха в твоя слу4ай.Можеш да използжаш правени от теб бленди на клавира,като пържо ги семплираш в РС-то и след това свириш със миди клавиатура или твоя си клавир вързан по миди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да пусна записа от синтезартора (YAMAHA PS620) на компютъра или на друг синтезатор, или пък да пусна нещо на моята йоника , но форматът не е съвместим. Може ли някой да ми предложи някаква програмка да чете формати на такива вехти машини.

Не съм много вещ в информатиката, но в упътването пише, че клавира може да чете форамти 0 и midi, а всъщност неможе. Разчита само записаното от неговото флопи.

Ако някой има представа от проблема и може да помогне ще съм му благодарен цял живот!

Ако искаш да пуснеш стандартен миди файл на компа,правен в секвенсера на клавира не трябвя да имаш никакъв проблем.Вси4ки клавири с миди разпознават о и 1,защото самото миди се състои от формати 0 и 1.За звуци правени в паметта на клавира е друго нещо.Самия формат на звуците е специален за Ямаха в твоя слу4ай.Можеш да използжаш правени от теб бленди на клавира,като пържо ги семплираш в РС-то и след това свириш със миди клавиатура или твоя си клавир вързан по миди.

Абе к'ви звуци, к'ви бленди, к'ви 5 лева...все пак говорим за PSR 620... :no: ....не гледаш ли, че Стефчо не е много в час с нещата, първи и единствен пост му е и от 2 месеца не се е появявал, говори за йоники и други щуротии.....човекът най-вероятно пита за стиловете или само той си знае за какво пита.... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.