Jump to content
Българският форум за музиканти

Един пиниз

olygofren
 Share

Recommended Posts

Евтиме, ако имаш предвид това, то то се прави много лесно...

Страшно ме изкефи "бомбата"!!! :green:

На мен описаното от автора на темата ме навежда на мисълта за фийдбек. Имам един записан ТУК, така че olygofren може да каже дали е това, за което пита. Не е усилен АМР-а досатъчно много и "хваща" малко бавно, а и аз не изчаках да се получи готино, но мисля, че за демо става. Как се прави: лампите на МАХ и т'ва е батка! :D

Може би е това, ама не съм сигурен. Предполагам, че с едно уа и тежък кривоч може да се получи това, за което питам в As I Am.

Само да вметна един смешен случай: шефа ми отива в пощата и по радиото Гари Мур, точно с това парче. И в един момент провлачва дъъъълго на един тон, ама стои поне 20тина секунди, и пощаджийката: "Т'ва радио се развали!", а шефа: "Не бе, той Гари Мур така си свири".

:D

Edited by olygofren

В Парижките алеи го прави точно така.

Поиграй си , като задържаш тона и съвсем леко масажираш, както сам каза. Дядо ти Джими Хендрикс я правеше тая работа с фийдбека много гъзарски

Току що чух и As I Am на ДТ там пиниза е същия само дето отваря с волюмето.

Edited by RockoBG

Да кажа и аз за пик слайда - пробвай да го започнеш по-близо до бриджа и да не влачиш много бързо перото, а със сравнително постоянна скорост. Освен това не е нужно да го влачиш по цялата дължина на струната. Просто когато го правиш близо до бриджа, промяната в честотата на звука е по-осезаема.

...Само да вметна един смешен случай: шефа ми отива в пощата и по радиото Гари Мур, точно с това парче. И в един момент провлачва дъъъълго на един тон, ама стои поне 20тина секунди, и пощаджийката: "Т'ва радио се развали!", а шефа: "Не бе, той Гари Мур така си свири"...

Лелеееееее, това ме ИЗКЪРТИ!!! :green: :green: :green:

Къде точно в As I Am (мин./сек.)??? Благодаря...

Относно Слейър - естествено, че става въпрос за фийдбек!!! Натискаш там което е прагчето, правиш много продължително и бързо цигулково вибрато и се приближаваш към усилвателя - и хоп готово!

Edited by dark

• 8 years later...

Извинявам се, че събуждам темата, но при толкова отговори и нито един точен - ето ви отговора от самия Кери Кинг (сори за лошото качество):

https://www.youtube.com/watch?v=HQt34Cx_NKY

Ето и по-качествен клип:

• Like 1