Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си сменя струните?


Gee Tee Age

Recommended Posts

нямам никаква представа как се прави. с класическа китара съм. тука при ключовете има некви винтчета, да ги махна ли? а при дупката сичко е оплетено, от най дебелата или от най тънката да почна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви винтчета няма да пипаш! Просто охлабваш струната. Тя е навита при ключовете. Кокото до връзването при долното мостче - първо свали едната струна и виж как са вързани другите. Нея я завържи по същия начин.

 

П.П. Няма никакво значение от коя струна ще започнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси. час и нещо вътрях, по едно време не си усещах ръцете. горе долу се оправих, но явно е трябвало да почна от най тънката, щото тя е затъкната в следващата и така до най дебелата. аз обаче не втъкнах нито една плетка в друга и сега докато настройвах най тънката, тя се измъкна отляво. пак я сложих, пак се измъкна и утре ще махам няколко струни за да оправя тая гадост :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде отляво, при ключовете? Какво точно имаш пред вид? Щом китарата ти е класическа, значи си с найлонови струни, нали? Не можеш да оплетеш струната добре при бриджа ли?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сваляш струните започваш от най-дебелата. А при слагане- от най-тънката. Идеята е че след завързване на струната при мостчето остава остатък от струна, който се подпъхва под съседната по-висока струна. Края на първа подпъхваш под втора, края на втора под трета. Краят на шеста струна е специално направен- той е по-мек от самата струна и може да се подпъхне под шеста струна. В твоя случай, долколкото разбрах първа струна ти се отпуска- разхлаби втора струна и подъхни края на първа под нея и си готов.

 

Един съвет За да не ти умалява ръката при сменяне на струни си купи курбел. Това е един вид ключе за навиване на струни. Закрепя се за пластмасовата част на ключа(там където хващаш с ръка) и въртиш за другия край. Така струната се поставя по-бързо, по-лесно и по-добре. Във Варна едно такова ключе струва 7 лв. Като се има предвид, че на класическата китара струните се сменят често(поне би трябвало) това е добра инвестиция, която ще ти спести малко нерви и време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за инфото, жалко че късно го разбрах. да, евтиме, най тънката струна понеже е от корда и е много хлъзгава а не знаех откъде накъде да почна да ги слагам, остана да виси като останалите и като я настройвах с ключа, при бриджа плетката се разплете и струната излезе.

а това ключе скъпо ми се вижда, аз веднъж на 6 месеца си сменям струните(сега ми е за пръв път).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, това ключе съвсем не е скъпо. 7 лв са направо смешни пари за такова улеснение. Ако мислиш за напред да се занимаваш с китара, ще трябва да свикнеш с мисълта, че трябват парички за поддръжка, техника, струни, и т.н, и то с 1-2 порядъка повече от 7 лв. Сега си тийнейджър и не работиш, но с течение на времето ще започнеш да даваш къде-къде повече парички за китарата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз работя между другото иначр и за струните 10 лв нямаше да намеря. начи много се преебах с тия струни. звучат супер смешно, направо като цинкова кофа. дадаио е марката, не си взимайте такива. не само това, ами и са тихи. а моите които дойдоха с китарата(Стаг ц546) бяха страхотни.

 

Как мога да разбера какви са били струните към китарата? Искам да си намеря същите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз работя между другото иначр и за струните 10 лв нямаше да намеря. начи много се преебах с тия струни. звучат супер смешно, направо като цинкова кофа. дадаио е марката, не си взимайте такива. не само това, ами и са тихи. а моите които дойдоха с китарата(Стаг ц546) бяха страхотни.

Ако имаш предвид D'addario Pro Arte, имай предвид, че говориш пълни глупости. Колкото до оригиналните струни на китарата - пълен боклук са. Ясно е, че на китара за 120 лева никой няма да сложи първокачествени струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, това, че ти си свикнал на скапан Стаг (ще ме извинявате всички, но тези струни грам не ги харесвам като звук) и не можеш да оцениш Д'Адариото, не значи че можеш така да ги храниш.

В такъв случай сигурно ще кажеш, че Ърни Бол са следващите по скапаност струни, след Д'Адарио... Просто най-вероятно не са подходящи за китарата ти, както за мойта не е подходящ Earny Ball White & Silver.

No offence

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз работя между другото иначр и за струните 10 лв нямаше да намеря. начи много се преебах с тия струни. звучат супер смешно, направо като цинкова кофа. дадаио е марката, не си взимайте такива. не само това, ами и са тихи. а моите които дойдоха с китарата(Стаг ц546) бяха страхотни.

Ако имаш предвид D'addario Pro Arte, имай предвид, че говориш пълни глупости. Колкото до оригиналните струни на китарата - пълен боклук са. Ясно е, че на китара за 120 лева никой няма да сложи първокачествени струни.

Естествено,че говори глупости!!!Той не може да си смени струните тръгнал да обяснява,кои били по хубави!!!Тоя сайт май беше muzikant .org?Като не разбираш,поне не бъди нагъл!!! :D

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз работя между другото иначр и за струните 10 лв нямаше да намеря. начи много се преебах с тия струни. звучат супер смешно, направо като цинкова кофа. дадаио е марката, не си взимайте такива. не само това, ами и са тихи. а моите които дойдоха с китарата(Стаг ц546) бяха страхотни.

 

Как мога да разбера какви са били струните към китарата? Искам да си намеря същите.

Ти си болен ...

 

И една цяла тълпа от китаристи обкръжиха завода на Д'Адарио и го запалиха ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.