Jump to content
Българският форум за музиканти

Steve Harris(iron Maiden)


Zlatyio

Recommended Posts

Най-краткият виц за басисти не беше ли за това как един басист се похвалил, че вече може да свири осмини? Май има и по-кратък - не, не е за това как друг басист се похвалил за шестнадесетини, а за това как Стив Харис свири :)

 

:huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ще се абстрахирам максимално от повечето глупости написани тук и само ще вметна, че в момента не се сещам за нито една песен на Мейдън с триоли или 3/4. А пък това ми е любима банда. Хайде, който ме подсети, черпя бира :)

 

едит: Сетих се за една... веднъж си позволил човека да вкара някоя триолка и вие казахте, че само това свири <_<

Редактирано от Overkill
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та последно как свири човека точно това ми беше интересно да науча. Не съм го "заклеймявал" че праска триоли но за триоли се заговори :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха е тва ако не е ТОНИ - Люлински с инструментала на МЕЙДЪН - па те на :))))))))

:bravo:

:bravo:

Някой ако се интересува как свири Харис, да се обади да му кажа :o

Страхо ти не си още за Мейдън бате :)

без да се сърдиш ....не знам даже дали имаш и 20 - като гледам детските ти изказвания:)

:huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майтап бе пич !:)

бях си пийнал тогава :rolleyes:

купон да става :))))))))

ние свириме доста МЕЙДЪН тряа да минеш някой път да се изкефиш :)

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
Отговорено (Редактирано)

Overkill - по повод триолите:

 

1. Running Free

2. Transylvania

3. Phantom of the opera

4. Twilight zone

5. Where eagles dare

6. Losfer words

7. The duelists

8. Средната част на Infinite dreams

9. The Prophecy

10. The Clansman

11. Doctor doctor (Ufo cover)

12. Blood brothers

13. The Fallen angel

14. Montsegur

15. Face in the sand

16. Journeyman

17. Средната част на The longest day

 

Даже съм ти ги подредил в хронологичен ред.

И може да има 1-2 от B-side-овете, за които не съм се сетил.

 

Другото, което е - Стив Харис не свири с три пръста, а с два. А това на, което викате триоли, всъщност не са триоли, а две шестнайсетини и осмина - така наречения галоп.

Някой спомена, че Харис ползва перо по някога. Моля без глупости ;)

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми прави впечатление положението на китката на дясната ръка.

Не знам не се ли изморява чичо Стиви - държи я закована и статична, без "анатомичната" чупка в китката, каквато бас даскалите ни караха да правим - за постигане на бързина, изравняване на динамиката и т.н. Разбира се Стив отдавна е постигнал това, но по свой начин.

 

Възхищавам се предано на Стив Харис! Самият аз "заковавам" китката понякога, когато куфея, свирейки не толкова лесна фигура, за да не ми бяга баса. Винаги се сещам за Стив и понякога вкарвам някой галоп :) Последното кара китаристите от бандата да се извръщат и да ми се чудят хахах откъде на алтърнатив та тадада тадада тадада.. :greenball:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това на, което викате триоли, всъщност не са триоли, а две шестнайсетини и осмина

:)

A иначе наистина свири с два пръста, като триолите са 121 121 121.Интересна е и постановката, тъй като никъде не си подпира палеца и наистина му е някак скована дясната ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Какво не ти е ясно от поста ми? Искаш да ми кажеш, че галопа в the trooper, примерно, е на триоли? Тва са две шестнайсетини и една осмина. Ритъмът е на триоли в тия парчета, които изброих няколко поста по-горе.

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.