Jump to content
Българският форум за музиканти

Eric Clapton + BB King + others - Crossroads 2010 - Live


Recommended Posts

 

Страхотно видео. Освен това, понеже много от нас имат кумири и влияния, видеото е прекрасна демонстрация за това, как всеки звучи като себе си.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това видео ми напомня колко е трудно да запазиш баланса между това да си повлиян от своите кумири и това да създадеш/утвърдиш и запазиш своя стил ,звук ,характер и оригиналност. :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай ся пак са почна. Имат си чар както трите тона на Биби така и 33-те арпежа в минута. Тъй че Мир Вам Брадърс.  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и нещо друго,тия с трите тона се слушат и си подават с поглед кой кога да свири,а ония с 35987456 тона в минута им е мноого трудно да свирят с друг китарист заедно,щото са твърде велики.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мога да изброя около 15ина китаристи  запазили или имащи  своя стил ,звук ,характер и оригиналност ....който може повече, наистина много разбира...

 

Б.Б.Кинг не е само  китарист, той е една от колоните на блус къщата. Трите тона всеки може да ги изсвири. Да допринесеш толкова за музиката - доста по трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Айде пак, същата история с подмятания тип "моята пишка е по-голяма от твоята", кой китарист бил по-добър и прочее л*йна. Започвам да си мисля, че не можем да се изкефим и на един як лайв, без подобни глупости :wallbash: Да сте забелязали от великите някой да приказва подобни глупости за друг музикант? Как да е, да не се занимавам с простотии, просто ме хвана малко яд.

 

Иначе видеото е страхотно, и като цяло всички издания на Crossroads са брутални яки, и са с позитивния и приятелски дух на музиката, както и трябва да бъде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е поне джуро да става :)

Hillbilly те хубу си подават ама нарочно се събират по трима че после като почне пак първия същите три тона и публиката вече е забравила и продължава да се кефи  :hysterical:

Наистина е безсмислен спора. Има много интелигентни китаристи, които могат да свирят с други интелигентни китаристи и то много добре им се получава, макар че свирят по повече ноти и арпежи и дабълхенди. Знам че си пристрастен към блуса ама има и друга музика. И между другото харесвам BB King!

 

peace-22.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧеСно казано,да накараш спортен метАл китарист да свири блус..не става баце - врътка си заучените гами и до тук,да не говорим,че мозъка му не бачка на шафъл

,трудното е от 3-5 тона да изкараш нещо смислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧеСно казано,да накараш спортен метАл китарист да свири блус..не става баце - врътка си заучените гами и до тук,да не говорим,че мозъка му не бачка на шафъл

,трудното е от 3-5 тона да изкараш нещо смислено.

 

Е то и обратното вАжи :)

Аз съм фен и на двете крайности .  И как да е -  едното се е изградило върху другото , тъй че те не са съвсем различни неща(поне според мен)

Пък и не съм съгласен, че гамите(били те заучени или налучкани)  не играят в блуса   :)

 

Инак видеото е страхотно и  тези са си майстори  :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое върху какво се е изградило?

Какво общо има фолк музиката от английско съчетана с африкански мотиви с дебелия швед,който свири Бах на китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От четиримата само Клептън ме изкефи най-много. В.В.К. с трите тона ми е омръзнал отдавна, а онзи четвъртия с бялата китара(кой е той всъщност?) направо ми измъчи слуха. Може пък да се окаже, че е някой блус гуру и как може да не съм чувал за него.

А що се касае коя музика какъв принос има, мнението ми е, че и музиката на Бах и блусът на B.B.К. заедно в комбинация са допринесли за голямото днешно музикално разнообразие, на което аз лично се наслаждавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое върху какво се е изградило?

Какво общо има фолк музиката от английско съчетана с африкански мотиви с дебелия швед,който свири Бах на китара?

 

Все ще се е повлиял малко или много ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=T4CTF061EDY

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-неудачната комбинация сигурно в цялата история на музиката. Изобщо Пингви дето стъпи само пречи... :P

 

Лими, т'ва е Jimmie Vaughan, брат на SRV, Robert Cray, Ерик Клекнал и Б.Б. Кинг. "Зад кулисите" имаше още култови люде! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.