Jump to content
Българският форум за музиканти

Саунд Карта


waterfly

Recommended Posts

ОК. Значи, искам да записвам каквото свиря през ампа>микрофон та в компа, само че за сега не ми харесва звука. Питанката е трябва ли ми нова (щото сега съм с вградената) саунд карта за да стане по добър звука и каква? Или изобщо какво ми трябва за по добър запис?

Ако има някакво значение китарата ми е Ibanez grg 170dx, ампа е Marshall mg15r.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

откъде взимаш звука? твърде възможно е ампа да има осран спикър симулатор или изобщо да няма. и в двата случая звуковата карта няма да те спаси. как се чува на слушалки там като се закачиш, където закачаш картата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежът май е имал предвид, че слага микрофон пред кубето, поне аз така го разбрах.

@waterfly

Важна информация изпускаш. Какъв микрофон ползваш? Какво точно правиш (както хардуерно, така и софтуерно)?

Каквото и да правиш, с вградена саунд карта, добър резултат се постига трудно. Само че може да не е единствения проблем картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг основен момент е колко пари можеш да инвестираш в микрофон и карта?

Иначе sm57 + Focusrite 2i2 е добър вариант и излиза около 370лв. Още 20 кинта за кабел и си ти човека ;)

Определено си мисля, че е по-добре да записваш китарата през di-box, отколкото през 15" говорител. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемаме, че на живо звука си те кефи, но на записа - не. Защото ако се опитваш да постигнеш звук като на студийния запис някоя група, там вече е друга работата.

 

Та ако китарата и настройките на кубето са констранта, нещата, които ще окажат най-голям ефект върху записа са (по ред на важност):

- микрофона

- позицията на микрофона

- силата на звука, с която записваш

- стаята, в която записваш

- звуковата карта

 

Ако микрофонът ти е хубав, пробвай да го насочиш към средата на говорителя и да го поставиш максимално близо до самото кубе (почти да се опира в него).  Ако не е, преди да сменяш картата смени микрофона - shure sm57 е класика. Пробвай и да усилиш кубето, колкото ти позволява ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младежът май е имал предвид, че слага микрофон пред кубето, поне аз така го разбрах.

 

@waterfly

 

Важна информация изпускаш. Какъв микрофон ползваш? Какво точно правиш (както хардуерно, така и софтуерно)?

 

Каквото и да правиш, с вградена саунд карта, добър резултат се постига трудно. Само че може да не е единствения проблем картата.

Микрофонът ми е зле, а какво точно правя... и аз май незнам. Слагам микрофона пред кубето ( на 4-5 см малко в дясно от центъра на говорителя) след това записвам там каквото свиря през Cubase (която се оказа сложно нещо) на компа.

 

Друг основен момент е колко пари можеш да инвестираш в микрофон и карта?

Иначе sm57 + Focusrite 2i2 е добър вариант и излиза около 370лв. Още 20 кинта за кабел и си ти човека ;)

Определено си мисля, че е по-добре да записваш китарата през di-box, отколкото през 15" говорител. 

Ми множко ми идва, някакъв по евтин вариант за микрофон?

А някой може ли да ми обясни това за какво точно се ползва и трябва ли ми.

http://www.behringer.com/FR/Products/UCA222.aspx

 

пс. сори, още незнам как става номера с цитатите и писането извън тях.

Редактирано от waterfly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвани се и прочети 40-50 страници от раздела, че елементарни неща не знаеш. По тези теми е писано 1000 пъти, няма смисъл да дъвчем едни и същи неща отново и отново. А и отговорите могат да бъдат доста обширни. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми множко ми идва, някакъв по евтин вариант за микрофон?

А някой може ли да ми обясни това за какво точно се ползва и трябва ли ми.

http://www.behringer.com/FR/Products/UCA222.aspx

 

пс. сори, още незнам как става номера с цитатите и писането извън тях.

 

Toва се ползва да си пооправиш малко звука на лаптопа ако си твърдо решен да го ползваш като източник свързан към непретенциозна домашна, звукова система.. Дали ти трябва, само ти си знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.