Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко въпроса, относно ученето на китарата


koko13

Recommended Posts

Здравейте, пак съм аз и продължавам с тъпите ми въпроси, но няма как .. :D

Започнах да ходя на школа по китара от около 4 месеца, обаче уча класическа китара, защото просто няма уроци по друга китара в моя град... и така понеже много хора ми казват, че вече съм голям, за да уча какъвто и да е музикален инструмент, та аз съм едва на 15, вие какво мислите, голям ли съм? А другия ми въпрос е ако сега уча класическа китара, а по-натам си взема една ел.китара, ще мога ли да свиря на нея, същото ли е както е и при класическата или не е, дали ще ми трябват някаки уроци и за нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в стиловете на свирене е ясно че има разлика между класическа и електрическа. Хубаво е че пръстите ти ще заздравеят първо на класическата и после ще ти е по лесно да свикнеш на другата.

И не не си голям това не знам кой ти го е казал, познавам хора които са започнали да свирят на над 30 и пак се справят доста добре.

Но със сигурност смениш ли китарите ще ти трябва да разгледаш някои други техники зависимо от стилът на свирене разбира се... (Но ще можеш да се справиш и без да ходиш на уроци, в интернет има всичко. Има много известни китаристи които са самоуци ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои са тези хора дето ти викат, че си голям за да учиш музикален инструмент? Дай ми някакви техни координати - имам специално подбрани сръбско-български псувни за случая.

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се плашиш, нито да ги слушаш тия бастуни. Никога не е късно. С времето може би става по-трудно, което далеч не значи, че не става. Щом си на 15, всичко е тип-топ. Мисля, че доста народ в тоя форум сме започнали някъде между 14 и 16 годишни, имаше такава тема преди доста време. Ходи си на уроците, и слушай даскала си. Когато решиш, че е време за електрическа, си вземи. Двете неща са коренно различни инструменти по отношение на тон и звукоизвличане, и ще ти трябва време да привикнеш към различните техники и начини на свирене. Да не ти звучи страшно, обаче. Ако си се надъхал, ще стане, няма 'де да ходи :)

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай електрическа китара (да не е най-евтината, защото ще те откаже без време).

Без учител провери този сайт с 400 хиляди парчета с таблатури и акорди. Това, което те кефи ще го намериш и...работа.http://www.ultimate-guitar.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък "коренно различни"... :P Свири си и не се притеснявай. Не му мисли много, с времето ще прецениш сам в коя музикална насока да поемеш, сега ти е рано още и е нормално да имаш много въпроси.
Подкрепям какво е казал колегата Icarus да продължаваш с уроците и да си слушаш учителя. В крайна сметка, всеки от нас има различно мнение и предпочитания/пристрастия към определен стил/изпълнител и тн, но според мен уроците са за полагане на добра техническа основа и теоритически знания, така че винаги има какво да научиш от професионалист с дългогодишен опит и практика в сферата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали сте ми чели и другата тема, в която се чудех каква китара да си взема. Там ви бях казал, че съм питал учителката и тя неможа да ми обясни какава китара да си взема .... така, че какъв учител е това, а няма с кой друг учител да го сменя, защото просто няма други учители в моя град-Лом... И накрая си взех една класическа китара за 700лв и сега много съжалявам, че я взех, защото от вас (от една друга тема) разбрах, че не е задължително да се започва с класическа китара ... направо ще се самоубия ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем.. запазена е, преди 1 месец някъде я взех, но кой ще я купи за толкова пари(поне 500)...??? А няма шанс ако не я продам тази да си взема нова... но май няма толкова луд човек като мен, че да даде повече от 200 лв за класическа китара ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай по-кротко. Първо научи каквото можеш от учителя, то ще ти върши работа и по-нататък. Електрическата китара няма да ти избяга, а сега не бързай да продаваш тази, за която си дал доста пари. Нищо чудно да имаш инструмент по-качествен от тоягите на доста от съветниците. Класическата китара не е инструмен второ качество  и ако е наистина качествена няма да сваляш нито стотинка от цената й. Само на 15 години си, тепърва има да свириш. И не ми се вярва в цял Лом да няма нито един човек, който свири на електрическа китара, поинтересувай се. И пак ще повторя, не бързай и усвоявай основните умения, даже и да ти е досадно и скучно в началото. Все пак никой не се родил научен, нали? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми обясни, защо в този форум и въобще у нас толкова много се пренебрегва и подценява кл. и акустичната китара, та всякакви опити да бъде разубедено момчето да се отърве от нея? Нека да го окуражим да продължи да свири с класическа китара, а след година-две да си купи и електрическа. Ето няколко видеоклипа на деца и не само, свирещи на кл. и акустична китара.

https://www.youtube.com/watch?v=gSedE5sU3uc

За сега толкова от мен, за каузата на класическата китара и ако ми хрумне още нещо ще го добавя!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми обясни, защо в този форум и въобще у нас толкова много се пренебрегва и подценява кл. и акустичната китара, та всякакви опити да бъде разубедено момчето да се отърве от нея? Нека да го окуражим да продължи да свири с класическа китара, а след година-две да си купи и електрическа. Ето няколко видеоклипа на деца и не само, свирещи на кл. и акустична китара.

 

Как защо? Много по-лесно е да включиш едно евтино дърво през няколко кривоча в усилвателче и по цял ден  да пилиш малоумни рифове. За това не се иска особен акъл или музикалност. А при акустичната китара се искат умения и прецизност на тоноизвличането. И ако с електрическата китара можеш да излъжеш себе си, че свириш  след 3-4 месеца, при акустичната се искат години труд и усилия. Ще спра до тук защото ще има обидени.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото човека иска да се научи да свири на електрическа китара. само в бълария съм чувал абсурдното схващане, че, видиш ли двата инструмента били еквивалентни което са пълни глупости. ако се отърве от нея има поне все още вероятност да й вземе хубави пари и да си купи инструмента, на който иска да свири. и аз преди време си мислех, че като карам добре колело, все едно карам мотор и е "почти едно и също", ама не баш. :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.