Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ,непозната китара


the pick

Recommended Posts

Здравейте.Нуждая се от помощ.Става въпрос за една китара.Почти съм сигурен че е  японска,обаче,не мога да разбера каква марка е?Това е много важно,за да може да се определи приблизителна стойност на китарата.Мерси предварително за помоща.Ето я и нея:

 

681825_fr.png681826_fr.png681827_fr.png681831_fr.png681832_fr.png








 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо общо с производството на българските фабрики. При съветските също не я намирам. Снимките са лоши, но се виждат надписите на латиница и ужасната петица-куплунг. А даже първите японски електрически китари са с жак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаците покрай потенциометрите много ми напомнят на тия  MV3, буксата също  така, че може да е от ГДР-то. Ключове и тремоло въобще не приличат на японски! Какво те кара да си мислиш, че е японска - сподели, че и на мен ми е интересно?

Редактирано от tatkoogi
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за гедерейската версия - у главата си е чиста Музима Де люкс: http://www.theguitarcollection.org.uk/gallery2/musima-p.html

Другия ни китарист все още има такава, едва ли струва повече от 50лв. в този вид.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаците покрай потенциометрите много ми напомнят на тия  MV3, буксата също  така, че може да е от ГДР-то. Ключове и тремоло въобще не приличат на японски! Какво те кара да си мислиш, че е японска - сподели, че и на мен ми е интересно?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Точно ключовете и тремолото ме карат да мисля че е японска.Имах една стара такава китара и ключовете и тремолото бяха почти същите...Адаптърите,също.В началото и аз си помислих  че е някой соц-шедьовър ама в http://cheesyguitars.com/guitars_germany.html не намерих нищо подобно.Хедстока е специфичен и за китари произвеждани в другата Германия,както и в Япония,както и в Швеция...Това,което ме кара да мисля че е западна или японска е цялостната визия на китарата.На мен лично,най много ще ми допадне ако е ,примерно някое шведско Хагстромче. :rolleyes:

@DYLGIQ,извинявай,ама не намирам никаква прилика,освен,може би,в хедстока...То,много китари произвеждани тогава си приличат,даже има и еднакви,само на различни фирми(примерно Teisco,Kawai,Sakai...)

Редактирано от the pick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тая DIN букса петица - само японска ще да я.

На мен ми прилича на малко по-запазена соц-реликва.

Всъщност, сложи й едни струни и я пробвай, ако ти харесва - свири си на нея.

Какво значение има цената?

Аз не вярвам да е нещо кой-знае колко специално така, като я гледам.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"the pick" Ти май не си музикант а постоянно купуваш скапани китари на безценица и си пускаш теми " Каква марка е китарата и за какви пари да я продадеш". Това е поне втотарата или третата ти подобна тема. Глупаво е да го правиш с тарговска цел. Китарата е на 100% соц имам същата (първата на баща ми). Дръшам си я на село на тавана за спомен. Истински боклук. Нито звук вади нито е удобна а относно материялите от които е направена са пълен боклук. Просто няма как да звучи това нещо свясно. Успеха ти с тази китара е опорочен.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да е с тръговска цел какво лошо има, че пуска тема, за да пита?

 

Мен примерно са ми много интересни тия соц.дъски (в забавния смисъл).

 

Вече като е с търговска цел все едно сме тръгнали да се лъжем и цакаме.

 

По-добре така, отколкото някой да пусне някое китайско копие и после да бъде обвинен, че е нечестен търговец.

 

Направило ми е впечатление от предишната платформ за пазаруване (т.е. форума), че хора, който търгуват със муз.инструменти и апаратура (т.е. купуват от чужбина и продават тук, с цел печалба, а не просто, щото искат да разчистят малко от техниката), обикновенно не бяха особено... популярни и долюбвани.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"the pick" Ти май не си музикант а постоянно купуваш скапани китари на безценица и си пускаш теми " Каква марка е китарата и за какви пари да я продадеш". Това е поне втотарата или третата ти подобна тема. Глупаво е да го правиш с тарговска цел. Китарата е на 100% соц имам същата (първата на баща ми). Дръшам си я на село на тавана за спомен. Истински боклук. Нито звук вади нито е удобна а относно материялите от които е направена са пълен боклук. Просто няма как да звучи това нещо свясно. Успеха ти с тази китара е опорочен.

Точно за това питам,за да не се прецакам. :) Айде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.