Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg Pa 80


anji

Recommended Posts

Първо бих искал да попитам ако някои знае дали може да се свири на Този корг без никакжи карти(аз съм притежател и досега не открих начин)така че моля жи добри хорица ако някои е намерил начин да го сподели.Второ ми е чудно защо не може трите програми които съдържа 1 перформ да се ожеличават изведнъж както и отдолу стрингса примерно???Това е голямо неудобство :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз ли нищо не разбирам , или така яко го обясни проблема ти , че няма накъде повече :)

ахах Прости искам да знам дали мога да свиря на терца???

за другото свиря примерно с две бленди едновремено първата е 1ва октава 2рата малка примерно.Искам да увелича 2рата защото е тиха но не става изведнаж а ми трябват поне 5 секунди :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми отговарям на това което съм разбрал -

1. Този Корг може и без карти, но по добре си купи една - подразбирам че си професионалист и свириш за пари. С това компромис не бива.

2. А за силата на звука на сплит-а.... динамика приятелю :) . Сядаш и почваш да свириш колкото ти трябва :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази работа четене(на manual-a) си трябва.

 

И тук предполагам няма много хора занимавали се с такива машинки(те са приоритет на чалгаджиите).

 

Все пак за да помогна влизаш в някой от irc сървърите на unibg.org, после в канал #Roland и ако се намери някой добър човек може и да ти обясни. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази работа четене(на manual-a) си трябва.

 

И тук предполагам няма много хора занимавали се с такива машинки(те са приоритет на чалгаджиите).

 

Все пак за да помогна влизаш в някой от irc сървърите на unibg.org, после в канал #Roland и ако се намери някой добър човек може и да ти обясни. Успех.

Блогодаря на жсички за инфото .. и все пак не разбрах как да свиря на терца но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това което разбрах това обяснявам. Поясни кое те интересува. Сила на двоен глас(отгоре върви бленда, а отдолу по тихо 2-ра бленда(dual)) или разделена клавиатура - басовата част на една бленда, горната на друга(слит). При първото просто ще трябва по време на свирене да го оправяш, няма начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

No soul за стотен път:1 бленда се състои от максимум 3 програми, т.е. различни или еднакви бленди.Пример: една от трите по врее на свирене ми се струва тиха , искам да увелича изжеднъж,рязко да я вдигна.Незнам как да го обесня по подробно.Какво толкова спорите за тез клавири аз ви пита най елементарното и никой не може да ми каже......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич ще ме извиняваш но наистина много зле обясняваш... :think:

Не ти знам техническата грамотност но първо човек трябва да знае как да се изрази и да попита правилно това което го интересува за да му отговорят подобаващо...

Помисли върху това...

А сега по темата...

Значи така наречените програми както ти ги наричаш според твойта терминология са зони или още се наричат леари или слоеве...

Значи една бленда може да бъде изградена от 1,2,3 и нагоре такива слоеве всеки един с различна настройка на велосити, октава, интервал в който свири, ефекти които използва и т.н.

Тези неща си ги настройваш предварително в перформанс мода или мулти мода или както там ти се нарича режима в който можеш да настройваш блендите си...

Веднаж настроена блендата ти вече я запаметяваш и когато свириш с нея не можеш да базикаш тези неща които си правил по време на създаването и настройката и...

Освен ако нямаш специално назначен контролер за това който в реално време да ти дава вазможност за промяна на определен, избран от теб параметър на блендата ти...

В противен случай трябва да спреш да свириш за да коригираш нещото което не ти харесва след което отново да си запаметиш вече коригираната бленда и така...

Изключение правят т. нар. самосвирки на които дори и в реално време можеш докато свириш примерно да променяш октавата, силата и други такива неща на избраната от тебе бленда...

Изведнаж или рязко както казваш ти няма как да я увеличиш освен ако нямаш назначен контролер специално за това...

Относно свиренето на терца има функция в мода в който си правиш настройките или корекциите на блендите и който се казва питч шифтър или питч асайн или нещо такова и който може да ти променя звученето на тона дори и с четвартина в рамкита на поне +/- две октави...

Не мога да ти кажа точно къде ти се намира тази функция защото не съм свирил и не разполагам с ПА 80 пък и нямам и желание но това е една друга тема и мнението си е само мое...

Сега друго да ти кажа...

Като е толкова елементарно нещото дето ни питаш защо ти самият не го знаеш или не си го разбереш...???

Не се заяждам, не искам да изглежда така...

Просто има една книжка която се казва инструкция за експлоатация...

Няма да е лошо да вземеш да попрочетеш малко от нея...!!! :read:

Ако не знаеш английски поразрови се в нета и сто процента ще я намериш и на руски а ако не знаеш и руски хвани някой да ти преведе поне нещата от нея които мислиш че ще ти са важни на първо време...!!!

Има една много хубажа приказка...

 

" Българина знае, той не чете... " :)

Така че чети пич това е съветът ми!!!

Чети, придобий представа за някои основни и елементарни както ти ги наричаш функции и ако и тогава нещо не ти е ясно питай...

Ние ще се опитаме да ти помогнем...!!!

Ами това е!!!

Надявам се да съм ти бил поне малко полезен!!!

Айде със здраве и късмет ти желая!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брато и на теб ти блогодаря за изчерпателното мнение но виж ся,първо думите които изпозваш не знам от каде си ги чул защото такива думи на клавира и в ръководстворо няма!Второ това ръководство го знам наизуст.Трето за да ми обесниш дали има някъкъв начин да (според мен няма ) да се свири на терца просто трябва да имаш свирката.Защото така да овориш наизус не става повярвай ми!Ако си мислиш че не съм чел и не съм се интересувал е друг въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам бе "Брато"...

Не помня откъде ги чух тия "думи"...

Май в кварталният хоремаг ги използваха едни хорица от съседната маса и май ТЕХНИЧЕСКИ ТЕРМИНИ ги наричаха...

Ма не се сещам точно...

Може и едно пиленце да ми ги е казало... :think:

Пък такива "думи" щом няма в твоето ръководство значи те въобще не съществуват и никой не ги знае и не ги използва...

Извинявай че се опитвам да ти "обяснявам" неща които ти вече отдааавна знаеш на изуст и просто така между другото питаш за тях в този форум ей-тъй да си начешеш езика или щото няма кво друго да правиш... :wall:

Извинявай и че нямам "свирката" ти ама аз и без това със "свирки" не се занимавам...!!! :rolleyes:

Опааа... Тука май вече и "наизуст" започнах да говоря ама още веднъж извинявай че бях последният човек в този форум който се опита да ти помогне или отчасти да те насочи какво да правиш и търсиш...

Щото като гледам май останалите колеги вече отдавна са се отказали...!!!

Желая ти да продължаваш да четеш и да се интересуваш все така "усърдно"...

Някой ден може и да понаучиш това онова...

Айде остани си със здраве... :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.