Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни неволи


IndustrialMan

Recommended Posts

Та въпроса ми е следния:сформирах си банда,репетирахме,обаче моя бръмбар CORTMX15R не може да "надвика" барабаните на колегата!Затова искам да ми кажете,какво кубе и с каква мощност ше е нужно да се боря с барабаниста,като за начало!Мерси предварително! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне 30 вата ако е транзисторно и пак ще ти е леко дискомфортно вероятно . Лампово може и 15 ватово да свърши работа.

По възможност и барабаниста ако може да не вдига много шум :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи на дръмера да се научи да свири. 5 години съм бил на репетиции с фендер фм15 и съм се чувал, привсе, че сме свирили мьетъл. Не е задължително да трещиш като за последно всеки път :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ :D :D :hooray:

 

А ако трябва да сме сериозни, освен от мощността, зависи и от чувствителността на говорителя на кубето, от блендата която се използвал, от това колко силно блъска барабанистта.

Имам Randall V2XM 30W транзистор и като се увеличи над 4 и започва да става страшно. Не мога да си представя да свиря с барабанист в малка репетиционна и да ме надвиква барабаниста. А дори и да е възможна подобна ситуация, тия уши няма да уживеят за много дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи на дръмера да се научи да свири. 5 години съм бил на репетиции с фендер фм15 и съм се чувал, привсе, че сме свирили мьетъл. Не е задължително да трещиш като за последно всеки път :)

Баце,определено има силови барабанисти,които не галят барабаните,я пробвай да посвириш с Владо Попа в малко помещение - под 50 вата лампа е слабичка..

Но като цяло идеята е не да се надвикаме,а да се чуваме кой какво свири..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина тоя психопат /барабаниста/ бие като за последно.......май проблема не е в моя бръмбар..Днеска на репетицията ше видим какво ще стане..Мерси много за съветите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

силови барабанисти,които не галят барабаните,я пробвай да посвириш с Владо Попа

 

Не го познавам въпросния пич, но не бих свирил с барабанист, който няма никаква динамика - вярно е, че барабаните са инструмент, който не може да се свири в спалнята в 3 през нощта на слушалки, но все пак има една доста добра динамика, с която човек може да звучи и тихо и силно. Не съм барабанист, но съм свирил с достатъчно хора, за да ми се е изяснило, че има дръмери, които могат да свирят така, че дори с неозвучена акустична китара нещата да се получават и това не им влияе на скоростта и качеството на свирене, има и хора, които незнайно защо смятат, че барабаните трябва да са единственото нещо, което се чува на 50 метра от сградата в която се свири. Еми, нищо лично, но просто това е невладеене на инструмента.

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

силови барабанисти,които не галят барабаните,я пробвай да посвириш с Владо Попа

 

Не го познавам въпросния пич, но не бих свирил с барабанист, който няма никаква динамика - вярно е, че барабаните са инструмент, който не може да се свири в спалнята в 3 през нощта на слушалки, но все пак има една доста добра динамика, с която човек може да звучи и тихо и силно. Не съм барабанист, но съм свирил с достатъчно хора, за да ми се е изяснило, че има дръмери, които могат да свирят така, че дори с неозвучена акустична китара нещата да се получават и това не им влияе на скоростта и качеството на свирене, има и хора, които незнайно защо смятат, че барабаните трябва да са единственото нещо, което се чува на 50 метра от сградата в която се свири. Еми, нищо лично, но просто това е невладеене на инструмента.

Ми информирай се,след като не го познаваш,айде да ти спестя търсене..

По соц време имаше една банда Контрол,та барабаниста им..

Ранните 90 имаше една банда Академик Неделчев Бенд,тогава съм свирил с Владо и не бих казал,че не може да свири,напротив,рок музиката не е джаз и трябва да се се свири силно според мен..

Та сега е барабанист на Уикеда,се да си ги чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип нашия барабанист е доста агресивен,но иначе свири добре,спазва си ритъма...Днеска се представи по-добре и не тропаше като полудял,но все пак свирим траш метъл и последния негов проблем е силата на звука!!Аз като свиря си скалите на песните ми излизат пред главата,а на него кой знае какво му е в главата-"Ха сега е това да прасна,след туй онова,да не изтърва ритъма"Представям си да вземе да мисли и с каква сила удря по барабаните!Пък и не бих го съдил,щото в нашия забравен от бога град едвам успях да намеря барабанист,че ся и кусури да му търся...Важното е,че днеска моя бръмбар успя да се справи,даже и не докрай усилен!Мерси за бързите отговори!! :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удивително е какви компетентни мнения дават китаристите за това как се свири на барабани. Представям си каква ще е реакцията ви ако някой барабанист ви обясни, какво и как да свирите??? Динамиката си е динамика - спор няма, но част от стила на един барабанист е и енергията с която свири. Приемете, че в някои случаи тази енергия с изразява в здраво свирене - рок е все пак , както каза Хилибили.

15 ватов Корт е силен колкото неoдухотворена пръдня. Ако ще барабаниста да свири с памук, пак няма как да стане работата.

Към автора - приятелю, време е да са подсилиш с нещо по-сериозно - както спомена някой от колегите с 15 вата, но лампов може да се класираш в общия микс. Всичко по-силно е добра инвестиция в бъдещето.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти съвети давате на човека. Малко помислете дали не сте изпадали в такива ситуации - имаш един дръмер който свири като че чука замразени пържоли за скара и сега вие давате акъл и на китарджията да се усили да го мине. После вокала ще каже, че не се чува, ще се надъни, после и баса, и в стаята ще стане като център за бъдещи клиенти на слухови апарати. Не сте прави и не мога да се съглася. Да, и аз имам 50В глава, която си иска набримчването на репетиция, за да изкара тона като хората, но за целта Валяка ми направи атенюатор. Разбира се - мога да кажа ееее ама аз свиря рок и метъл, трябва да свиря с всичко на 11 - вие се оправяйте, моята китара ще се чува в съседния квартал - нали трябва да има енергия.

Смешното е, че някои хора тук точно, защитаващи клетите барабанисти дето не можели да свирят нормално(не с четки, а нормално) и лансиращи тезата за усилването на китарата, в предишни теми точно са правили забележки към въпроси за звук, че всичко е твърде набичено ;) Хубаво е и автора да посочи каква е тая музика дето я свирят.

 

Всъщност може и да съм одъртял - едно време се кефех да си тръгвам от репетиция с пищящи и заглъхнали уши като след траш концерт, ама като че ли сега слуха ми е по-ценен. :) Всеки си знае за себе си. Аз знам, че в една средна репетиционна едно добро 15W кубе, за да бъде заглушено от барабани, трябва да се джаска яко[вредно].

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година репетирах в малко помещение и свирех с 20 ватово транзисторно кубенце ... има начин и ти да се справиш с твойто 15 ватово ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами момци, Вашата група е тип гаражна банда, за такива групи най-характерното е шумът,а за по-професионална свирня си е нужно студио, където всеки е със слушалки и чува миксирания саунд, където вече всички инструменти са балансирани и миксирани в една обща музикална картина. Във Вашия случай най-много да се получи една здрава тресня, важното е да се пийва помежду песните, така няма да Ви прави впечатление силния шум и какафония, веселбата е гарантирана, какво повече да иска човек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабанистът трябва да свири нещата както ще ги изпълнява на концерт. Силните части трябва да са силни, тихите - тихи. Спомена, че свирите траш. Ами супер, аз не знам някой траш барабанист да ги гали барабаните, за да можело да се "чува китаристът с малкото кубе". Инвестирай в нещо стабилно с повечко headroom и high-gain саунд и ще си доволен. 15 вата лампа сигурно ще надвика тупанджията, но едва ли е звукът, който търсиш.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.